Progresja na remisy
Progresja na remisy, czyli jeden z najpopularniejszych systemów bukmacherskich dla graczy. Wymaga żelaznej dyscypliny, a także odpowiedniego przygotowania przed startem. Może jednak być na dłuższą metę niezwykle opłacalną formą gry. Wybieramy jedną drużynę, której próbujemy przewidzieć remis. Ustalamy odpowiedni budżet, stawkowanie i liczbę poziomów, w których weźmiemy udział. Każdy nietrafiony remis oznacza mnożenie stawki, zazwyczaj razy dwa. Progresja kończy się w momencie trafienia remisu wybranej przez nas drużyny. Nie wiesz co obstawiać? Sprawdź nasze typy dnia!
Co to jest progresja na remisy?
Progresja na remisy jest jednym z najpopularniejszych systemów obstawiania zakładów bukmacherskich i polega w głównej mierze na typowaniu konkretnego zakończenia (czyli w tym przypadku remisu) w spotkaniach wybranego przez siebie zespołu. Nie jest to jednak takie banalnie proste, ponieważ wraz z kolejnymi przegranymi kuponami gracz jest zobowiązany do stopniowego zwiększania stawki kolejnych kuponów, aż do chwili, w której uda mu się trafić wybrane zakończenie. Jak zatem obstawiać mecze systemem?
Wpłać 150 PLN i graj za 450 PLN -> zobacz promocję z Betfan kod promocyjny
Jak grać progresję na remisy?
Rozpoczęcie gry progresją na remisy wiąże się z posiadaniem konkretnego planu działania. Pierwszym krokiem jest wybór drużyny, której mecze będą przedmiotem naszego systemu. Wiadomo więc, że nie wybierzemy drużyn grających w sportach, gdzie rywalizacja odbywa się bez remisu końcowego, jak chociażby w tenisie czy siatkówce. Gracze głównie kierują się w stronę piłki nożnej lub hokeja na lodzie, gdzie remisy zdarzają się stosunkowo najczęściej spośród sportów zespołowych. Innymi dyscyplinami, w których można próbować przewidzieć remisy, to koszykówka i piłka ręczna, lecz tam takie rozstrzygnięcia zapadają znacznie rzadziej.
Na start spróbuj z promocjami powitalnymi -> zakłady bez ryzyka
Na początek wybieramy zatem drużynę, której mecze będziemy obstawiać. Skupiamy się wyłącznie na remisach, stąd warto dokładnie przeanalizować jej ostatnich kilka, kilkanaście meczów. Osoby grające progresje na remisy idą według dwóch schematów.
- Drużyna, która często remisuje – wtedy prawdopodobieństwo trafienia pożądanego przez nas wyniku wzrasta.
- Drużyna z długą serią bez remisu – w tym przypadku gramy na przerwanie serii. Są tzw. drużyny bezkompromisowe, czyli głównie wygrywają lub przegrywają. Każda seria bez remisu kiedyś się kończy i tutaj gracz próbuje przewidzieć, kiedy to nastąpi.
Co należy wziąć konkretnie pod uwagę przy doborze drużyny?
- Jak często padają remisy w danych rozgrywkach? Wybór rozgrywek jest bardzo ważny, ponieważ większość z nich ma swoją określoną specyfikę. W niektórych ligach pada zazwyczaj więcej remisów niż w innych. W tym celu warto prześledzić procent meczów zakończonych remisami na przestrzeni ostatnich kilku sezonów.
- Jak często dana drużyna remisowała w ciągu ostatnich kilku sezonów? Poza obecnym warto tutaj prześledzić ostatnie dwa lub trzy sezony. Z reguły, jeśli dana drużyna często dzieliła się punktami, to analogicznie powinno być w nadchodzących meczach.
- Ile najwięcej meczów bez remisu z rzędu zanotowała dana drużyna na przestrzeni ostatnich sezonów? Najlepiej w tym przypadku jest znaleźć drużynę, która w ostatnich sezonach nie notowała serii bez remisu dłuższej niż 5 – 6 meczów. Zmniejsza nam to bowiem ryzyko grania bardzo dużej liczby progów.
- Ile meczów bez remisu z rzędu zanotowała dana drużyna w ostatnim czasie? Z reguły wybiera się tę drużynę, która w ostatnich kilku meczach ani razu nie dzieliła się punktami z rywalem. Teoretycznie, im więcej meczów z rzędu bez remisu, tym większa szansa, że ten remis w końcu nastąpi.
Jak wspomnieliśmy już na wstępie tego tekstu – wraz z kolejnymi przegranymi kuponami gracz musi stopniowo zwiększać stawkę kolejnych kuponów, do momentu, w którym uda mu się poprawnie wytypować dane zdarzenie. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak skrupulatne określenie swojego kapitału. Nie można w przypadku progresji na remisy nie brać tego pod uwagę, ponieważ system ten wymaga niezwykłej precyzji i idealnego przygotowania przed rozpoczęciem jego wdrażania. Odpowiednia rezerwa pieniężna jest bardzo ważna, ponieważ zabezpiecza ona gracza przed szybkim bankructwem i pozwala na zagranie większej liczby progów progresji. W zależności od wysokości kapitału, należy także ocenić swoją stawkę bazową, od której będziemy rozpoczynać swoją progresję, a także mnożnik, jakim będziemy się kierować wraz z kolejnymi progami. Bardzo ważne jest to, aby po ustaleniu mnożnika nie zmieniać go wraz z grą na kolejnych progach. Najczęściej wybieranymi mnożnikami (w zależności od budżetu gracz) są:
- mnożnik x2,
- mnożnik x3,
- mnożnik x4.
Ponadto, warto także ustalić maksymalny poziom progresji, czyli maksymalną liczbę progów, które zagramy. Jest to bardzo istotne, ponieważ przy początkowych progach nie ma większego problemu (jeśli odpowiednio określimy stawkę bazową oraz swój kapitał), jednak wraz z kolejnymi progami on się pojawia. Warto więc określić punkt, w którym należy powiedzieć „stop”, aby nie zajrzało nam w oczy widmo bankructwa i końca kapitału.
Podsumujmy zatem, jak wygląda odpowiednie przygotowanie się do grania progresji na remisy krok po kroku:
- wybór dyscypliny, którą chcemy obstawiać,
- wybór rozgrywek, które chcemy obstawiać,
- poparty dogłębną analizą wybór drużyny, której grę na remis będziemy obstawiać,
- określenie swojego kapitału,
- określenie swojej stawki bazowej,
- wybór mnożnika, którym będziemy się posługiwać przy kolejnych progach progresji,
- określenie maksymalnego poziomu grania progresji.
Jeśli chodzi o wybór zakładu bukmacherskiego, w którym będziemy zawierać zakłady, to nie jest on kluczowy, ale może zwiększyć ewentualną wygraną.
O czym należy pamiętać przy grze progresji na remisy?
Jest kilka bardzo istotnych czynników, o których gracz musi pamiętać posługując się tym systemem gry. Jest to system bukmacherski wymagający cierpliwości, skrupulatności i idealnego trzymania się założonego planu. Pragnienie jak najszybszego „odbicia się” w wielu przypadkach skutkuje kolejnymi przegranymi kuponami, a co za tym idzie powiększaniem strat. O czym więc należy pamiętać grając kolejne progi progresji?
- Należy pamiętać, że w trakcie progresji bezwzględnie należy unikać zmiany obstawianej drużyny. Jeśli wybraliśmy jeden zespół, to jego się trzymamy i gramy tylko na jego remisy. Nie wybieramy innych opcji, np. gry z handicapem.
- Gracz musi pamiętać, by obstawiać tylko mecze ligowe danej drużyny, ponieważ analizę rozgrywek ligowych przeprowadza na samym początku ustalania planu.
- W żadnym wypadku nie można opuścić jakiegokolwiek meczu ligowego danej drużyny. Jeśli rozpoczynamy progresję na remisy, to musimy się tego skrupulatnie trzymać. Obstawiamy zatem remis nawet w meczu, w którym spodziewamy się, że go z całą pewnością nie zobaczymy.
- Pamiętanie o określonym maksymalnym progu progresji. Najczęściej wybiera się tutaj około 6 lub 7 progów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zabezpiecza gracza przed doznaniem dużych strat finansowych. Nawet najlepsza analiza nie oznacza od razu wygranej, ponieważ zdarzały się serie kilkunastu meczów bez remisu drużyn, które w ostatnich latach tak długich serii nie notowały.
Ile grać poziomów progresji na remisy?
Przed rozpoczęciem gry progresji na remisy, każdy gracz powinien określić swój budżet. Często, dzięki kodom promocyjnym można swój budżet na opisywany system powiększyć. To od budżetu zależy, do którego poziomu może dojść. Chodzi także o postawienie granicy, po której nie będzie dalej inwestował. W teorii pierwszy trafiony remis powinien zakończyć progresje z zyskiem.
Dla przykładu załóżmy, że gracz rozpoczyna progresje od stawki 1zł. Wtedy jego stawki będą wyglądały następująco:
I poziom – 1zł
II poziom – 2zł
III poziom – 4zł
IV poziom – 8zł
V poziom – 16zł
VI poziom – 32zł
VII poziom – 64zł
VIII poziom – 128zł
IX poziom – 256zł
X poziom – 512zł
Zakładając dojście do dziesiątego poziomu, wówczas trzeba zainwestować 1023zł. Zważywszy na fakt, że kursy wystawiane przez bukmacherów w meczach piłki nożnej to 3,00, wygrana na ostatnim poziomie przyniesie nam około 500zł zysku. To gracz jednak musi zdecydować czy jest gotowy na przeznaczenie ponad tysiąca złotych na dziesięć poziomów. Nie ma przecież gwarancji, że w którymś z tych meczów wybrana przez niego drużyna podzieli się punktami z inną, a typy okażą się skuteczne.
Najczęściej remisujące drużyny sezonu 2022/2023
Warto poznać drużyny, które mogłyby nas zainteresować w kontekście takiego systemu jak progresja na remisy. Wybraliśmy zatem losowo trzy ligi, w których wskazujemy najczęściej remisujące ekipy w minionym sezonie.
LaLiga:
- Espanyol – 13 remisów w 38. meczach
- Getafe, Cadiz – 12 remisów
Serie A:
- Salernitana – 15 remisów w 38. meczach
- Udinese, Empoli, Spezia – 13 remisów
Ekstraklasa:
- Jagiellonia – 14 remisów w 34. meczach
- Śląsk Wrocław, Miedź Legnica – 11 remisów
Zalety i wady progresji na remisy
Każdy system ma swoje zalety i wady. Progresja na remisy potrafi wynagrodzić graczowi jego upór oraz konsekwencje. Może być jednak pechowa w przypadku długiej serii bez remisu, a co za tym idzie niezwykle kosztowna. W poprzednim akapicie pokazaliśmy, ile trzeba zainwestować do dziesiątego poziomu włącznie. Ewentualna porażka na tym poziomie zawsze oznacza dylemat gracza – czy kończy ze swoim budżetem, czy próbuje kontynuować na kolejnym poziomie. Wiąże się to z ryzykiem inwestycji dwukrotności przeznaczonego budżetu, bez gwarancji zwrotu nakładów.
Zalety | Wady |
Duże prawdopodobieństwo trafienia remisu | Duże nakłady inwestycyjne przy długiej serii bez remisu |
Gwarancja zysku przy żelaznej dyscyplinie | Ryzyko przekroczenia budżetu |
Określony budżet, którego nie mogę przekroczyć | Szybki wzrost stawek |
To “ja” decyduję, kiedy zaczynam i kiedy kończę | Trudność przewidzenia długości serii bez remisu |
Jasny poziom stawkowania | Możliwe wahania formy wybranej przez nas drużyny |
Patryk Śliwiński
Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego futbolu. Oprócz piłki nożnej, w kręgu zainteresowań są także Formuła 1, tenis i skoki narciarskie. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl, obecnie moje typy można znaleźć na sport.betfan.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję.