Porady

Porady bukmacherskie na typowanie

Przygoda z zakładami bukmacherskimi w wielu przypadkach wygląda bardzo podobnie. Jest to obstawianie tak zwanych tasiemek za minimalną stawkę i liczenie na szczęście. Prawda jest jednak taka, że takie wchodzą bardzo rzadko, a szczęśliwców będzie niewielu. Taka gra na dłuższą metę może przepalić budżet na grę, bez odniesienia korzyści. W zakładach bukmacherskich gracz chce ograć bukmachera, a do tego nie ma drogi na skróty. Obstawianie kuponów AKO w niezwykle wysokim kursem przy minimalnej stawce potrafi być emocjonujące, ale na dłuższą metę nie przyniesie zysków. Jest niemalże równoznaczne z puszczeniem lotka.

Pamiętaj, wysokie kursy bukmacherskie pozwolą więcej zarobić, ale prawdopodobieństwo wejścia takiego zakładu jest niewielkie. Najlepsze porady bukmacherskie pozwolą Ci uniknąć błędów, a co za tym idzie, utraty kapitału.

Aby ograć bukmachera należy wykazać się cierpliwością, mieć ustaloną strategię i budżet, a także grać systemem. Jest to wyścig długodystansowy, a nie krótki sprint. Im większą masz wiedzę na temat zakładów bukmacherskich, systemów gry, zarządzania budżetem tym lepiej.

Do pełni szczęścia, aby zapewnić sobie duży zysk niezbędna jest także wiedza, pozwalająca oszacować prawdopodobieństwo zajścia jakiegoś wydarzenia. Szukanie valuebetów to istotny element ogrywania bukmachera. Jeżeli brakuje Ci wiedzy koniecznie sprawdzaj codziennie najlepsze typy bukmacherskie, przygotowane przez ekspertów Gram Grubo. Na stronie znajdziesz nie tylko typy piłkarskie, ale także typy NBA, typy NHL, typy na siatkówkę i typy na sporty walki.

Porady bukmacherskie – poznaj niezbędną wiedzę

Poza wiedzą czysto sportową i umiejętnością szukania valuebetów, trzeba znaleźć dla siebie najlepszy system bukmacherski. Porady bukmacherskie na stronie Gram Grubo stworzone są po to, aby zagłębić wiedzę o zakładach bukmacherskich. Znajdziesz w nich wiedzę o systemach stawkowania, strategiach bukmacherskich i odpowiedzi na rozmaite pytania z dziedziny zakładów bukmacherskich. Do najpopularniejszych systemów bukmacherskich należą: płaska stawka, stawkowanie procentowe, stawkowanie modulowane, progresja, system Kelly’ego, system Martingale’a, system Fibonacciego, system procentowy, system Labouchere’a, system Greenwooda. Jest ich jednak o wiele więcej.

Zanim zdecydujesz się na grę którymś z systemów bukmacherskich musisz wyznaczyć sobie budżet na grę. Następnym krokiem będzie dobranie pod siebie systemu gry.

Cechy dobrego systemu

Wielu graczy obstawia tak, aby znaleźć najskuteczniejsze systemy bukmacherskie. Jest ich tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dobry system pozwala nam zwiększyć szansę na ogranie bukmachera i powinien być dobierany indywidualnie. Jakie są cechy dobrego systemu bukmacherskiego?

  1. Skuteczny system powinien obejmować strategię zarządzania kapitałem, określającą, ile procent całego budżetu przeznaczyć na pojedynczy zakład. To pomaga w minimalizowaniu ryzyka utraty większej części kapitału.
  2. System powinien być elastyczny i dostosowywać się do zmieniającej się sytuacji gracza. Na przykład, jeśli kapitał rośnie, system powinien umożliwiać zwiększenie wielkości zakładów, a w przypadku strat, dostosowanie stawek, aby zminimalizować ryzyko.
  3. System bukmacherski powinien uwzględniać akceptowalny poziom ryzyka. Niezależnie od tego, jak skomplikowany jest system, nie ma gwarancji 100% sukcesu w zakładach bukmacherskich, dlatego ważne jest, aby podejście było realistyczne i oparte na umiarkowanym ryzyku.
  4. System bukmacherski powinien uwzględniać analizę statystyk, wyników z poprzednich meczów, formy drużyn czy zawodników. Rzetelna wiedza na temat dyscypliny sportowej stanowi solidną podstawę do podejmowania decyzji zakładowych.

Poniżej przedstawiamy kilka systemów. Szczegółową wiedzę o każdym z nich znajdziesz w naszej sekcji porad, w artykule systemy bukmacherskie.

Płaska stawka – najprostszy system

Płaska stawka to najprostszy system bukmacherski.
Płaska stawka w zakładach bukmacherskich to strategia polegająca na utrzymywaniu stałej wartości zakładu przez cały czas, niezależnie od wyników wcześniejszych zakładów. Oznacza to, że gracz obstawia tę samą kwotę za każdym razem, bez zmiany stawki w zależności od poprzednich wygranych czy przegranych zakładów.

Główną zaletą płaskiej stawki jest prostota i łatwość w zarządzaniu kapitałem. Gracz ustala stałą stawkę, co ułatwia kontrolowanie ryzyka finansowego. W przypadku strat, utrzymanie stałej stawki może pomóc uniknąć szybkiego wyczerpania budżetu przeznaczonego na zakłady. Do wad należy jednak niedostosowanie stawki do obecnej sytuacji gracza.

System procentowy

Stawkowanie procentowe to strategia zakładów bukmacherskich, w której gracz stawia określony procent swojego kapitału na każdy zakład. W odróżnieniu od płaskiej stawki, gdzie stawka pozostaje stała, stawkowanie procentowe dostosowuje się do aktualnej wielkości budżetu przeznaczonego na zakłady bukmacherskie.

Zaletą stawkowania procentowego jest to, że pozwala ono na elastyczne dostosowanie wielkości zakładu do aktualnej sytuacji finansowej. W przypadku korzystnych wyników zakładów, stawka procentowa wzrasta, co umożliwia wykorzystanie wzrostu kapitału na zwiększenie zakładów. W przypadku strat, stawka procentowa zmniejsza ryzyko utraty większej części kapitału.

System Kelly’ego

System Kelly’ego jest oparty na stosunku pomiędzy oczekiwanym zyskiem a ryzykiem straty. Opiera się na wzorze matematycznym. Ma na celu takie dobieranie stawek, aby zmaksymalizować potencjalny zysk. Jest to trudny system gry, ale zarazem dosyć bezpieczny i zapewnia stabilność kapitału.

Koniecznie sprawdź wszystkie porady bukmacherskie, przygotowane przez ekspertów na stronie Gram Grubo. Na start przygody polecamy sprawdzić nasz tekst zakłady bez ryzyka, gdzie przedstawiamy bukmacherów, którzy w swojej ofercie powitalnej mają zwrot za przegrany kupon.