Value bet, Fixy Bukmacherskie - jak zarabiać

Value bet, Fixy Bukmacherskie - jak zarabiać
29 Sty 2019
0
38
Zyskaj bonus marzeń dzięki Fortunie i GramGrubo.pl!

Podstawowe pytanie każdego kto próbował zarabiać na „bukmacherce” brzmi: jak obstawiać zakłady żeby wygrać.

Przede wszystkim należy zastanowić się co leży w idei tego pytania. Czy jego zadający chce wygrywać kupony i zakłady, czy chce zarabiać pieniądze. Oczywiście założyć należy, że ta druga odpowiedź jest prawidłowa, tylko pytanie nie jest do końca jasno sformułowane.

Takie dywagacje są na miejscu, gdyż jak pokazują gołe statystyki, jak i sama „bukmacherska” rzeczywistość, zdecydowana większość osób decydujących się obstawiać zakłady bukmacherskie traci swoje pieniądze.

 

 

Prawdopodobnie ilość osób, które zarabiają wynosi zaledwie kilka procent. Jak to możliwe? Czy oni wiedzą jak obstawiać zakłady żeby wygrywać, znają jakiś sekret, mają genialny sposób, a może po prostu dopisuje im szczęście? W tym artykule postanowiliśmy zastanowić się co decyduje o tym, że zaledwie ułamek osób obstawiających zakłady zarabia pieniądze przewidując wyniki sportowe?

Można mówić: oni po prostu wiedzą jak obstawiać zakłady żeby wygrywać, ale to chyba nie do końca byłoby satysfakcjonującą odpowiedzią. Niewiele wyjaśniło by tym osobom, które szukają metody sprawiające, że można na bukmacherce zarobić pieniądze. I to konkretne.

Aby wyjaśnić jak to możliwe, że niektórzy zarabiają pieniądze, najprościej jest… przyjrzeć się dlaczego ponad dziewięćdziesiąt procent osób traci pieniądze.

 

 

 

I tak dojdziemy do szybkich, aczkolwiek bardzo konkretnych wniosków:

  • Niedostosowanie stawek do budżetu – bardzo poważnym problemem zdecydowanej większości osób jest gra stawkami niedostosowanymi do swoich możliwości. Nikt z nas nie gra na zakładach, żeby wygrywać kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Po to ryzykujemy ciężko zarobione pieniądze, żeby realizować swoje marzenia: o zakupie domu, o szybkim, sportowym samochodzie czy zagranicznych wakacjach. By to było możliwe, trzeba wygrywać dużo. A zatem i bardzo często stawiać dużo pieniędzy. Błędem jest jednak stawiać na pojedynczy zakład czy kupon kilkaset złotych, jeśli nasz budżet wynosi zaledwie jeden tysiąc. Jak mówią profesjonalni gracze: wysokość stawki powinna być ograniczona do zaledwie maksymalnie kilku procent wysokości budżetu, bo przecież nic w sporcie nie jest pewne i każdy zakład może okazać się przegrany. Takie podejście daje nam pole manewru i błędu: nawet jeśli kilka zakładów okaże się przegranych, daleko nam będzie do bankruta. Wielu graczy jednak nie potrafi się do tego dostosować: kilka procent budżetu to pewnie kilka złotych, a z tego wygranych dużych nie da się uzyskać.
  • Chęć szybkiego zysku – i ta, wspomniana wyżej chęć cecha rodzi chęć szybkiego zysku. Gracze są gotowi ryzykować zdecydowanie zbyt duży procent całości kapitału na pojedyncze zakłady, a kiedy te okazują się być przegrane niewiele da się zrobić. Oni nie wiedzą jak obstawiać zakłady żeby wygrywać. Tego na pewno nie można robić ten w sposób. Jak mawia przysłowie „Nie od razu Rzym zbudowano”, tak i w zakładach nie da się od razu wygrać milionów, inwestując małe kwoty. Cierpliwość i powolne budowanie kapitału pozwala budować potencjał do gry za większe stawki, o większe wygrane.
  • Nieprzemyślane zakłady – to bardzo dziwne, ale spora część graczy stawia bardzo nieprzemyślane zakłady. Nie zastanawiają się nad tym w jakiej formie są zawodnicy, czy ktoś jest kontuzjowany, czy nie zagra, czy drużyna na pewno podejdzie ze stuprocentową motywacją, czy za kilka dni nie czeka jej prestiżowe, bardziej ważniejsze spotkanie. Brak zastanowienia się nad tym rodzi poważne konsekwencje. Nieprzemyślane zakłady to „zmora” początkujących graczy, którzy na jednym kuponie stawiają dziesiątki meczy, a przecież nie ma takiej możliwości by choć jeden faworyt nie zawiódł. Sport jest zbyt nieprzewidywalny.
  • Zakłady „bo inni tak stawiają” – jednym z gorszych wyborów jakie można podjąć, to obstawiać te same zakłady, co inni. Jeśli myślisz, że ludzie na forach wiedzą jak obstawiać zakłady żeby wygrywać to w 99.99% przypadków jesteś w błędzie. Owszem, są gracze którzy zarabiają w ten sposób pieniądze, ale czy w takim wypadku dzielą się oni swoimi typami? Zapewne jest to rzadkością, a już z całą pewnością nie robią tego za darmo. Nie sugeruj się zakładami innych osób, zawsze przemyśl zakład wobec posiadanej przez ciebie wiedzy i dobrze przemyśl wybrany typ. Jeśli chcesz nauczyć się jak obstawiać zakłady żeby wygrywać, to musisz liczyć na siebie, a nie na innych.
  • „To jest pewniak” – poważnym problemem szczególnie początkujących graczy jest przekonanie, że w sporcie, a w szczególności w piłce nożnej istnieje coś takiego jak „pewniak”. Nie ma pewniaków, które „na pewno wejdą”. Nawet kurs 1.01 może okazać się nie trafiony. Przykład pierwszy z brzegu: bukmacherzy nie oferowali w ogóle zakładu na to, że Barcelona awansuje do półfinału Ligi Mistrzów po pierwszym meczu z AS Romą, gdy Barca wygrała 4:1. Kurs ich zdaniem powinien być bowiem niższy niż 1.0. Jak to się skończyło wszyscy wiemy, a takich przykładów można by mnożyć na pęczki.
  • Chęć odegrania się, czyli gra pod wpływem emocji – gra pod wpływem emocji to najlepsza sytuacja dla… bukmacherów. Wygrywasz pieniądze to jesteś gotowy postawić bardzo ryzykowne zakłady, bo „przecież nie ryzykujesz swojej kasy, tylko tę którą wygrałeś”. Przegrywasz? Chcesz się bardzo szybko odegrać. Stawiasz znacznie wyższe stawki niż powinieneś, na nieprzemyślane zakłady, „żeby szybko odrobić straty”. Efekt jest zawsze ten sam: przegrana.

 

 

Value

Value bet (wartościowy typ) to przykład tego jak obstawiać zakłady żeby wygrywać. Aby znaleźć wartościowe typy musisz mieć dwie informacje: kurs na dane zdarzenie oraz prawdopodobieństwo trafienia. Musisz pomnożyć te wartości według wzoru:

Prawdopodobieństwo * kurs > 1 – wtedy masz do czynienia z value bet

Prawdopodobieństwo * kurs <1 – wtedy nie jest to value

Gra na value bet wcale nie oznacza, że „na pewno” zakład okaże się wygrany, a ty zarobisz pieniądze na zakładach, ale daje ci nadzieję, że w długiej perspektywie czasu, obstawiając tylko i wyłącznie tego rodzaju zakłady będziesz zarabiał.

Innymi słowy mówiąc, ten kto obstawia value bety, gra opłacalne (z perspektywy stosunku kursu do prawdopodobieństwa) zakłady. Po prostu w sporcie wszystko jest możliwe i każdy faworyt może przegrać w dowolnym spotkaniu. Statystycznie jednak wygra większość meczy, a jeśli kurs będzie przy tym odpowiedni, to zacznie się na tym zarabiać pieniądze. Grając value bet możesz liczyć, że obecne w świecie sportu niespodzianki czy szeroko rozumiana statystyka dadzą ci się we znaki, ale i tak zarobisz pieniądze, ponieważ będziesz grać wartościowe typy.

Value bet znajdziesz tam gdzie oferowany kurs jest bardziej atrakcyjny niż być powinien. Na przykład w meczu Bayern Monachium – Herta Berlin, bukmacherzy zaoferują kurs 3.5 na wygraną Bawarczyków. Jak nie trudno się domyśleć warto ten typ postawić. Dlaczego? Otóż, bo ma value, czyli oferowany kurs względem prawdopodobieństwa trafienia jest odpowiednio wysoki. To skrajny przykład, ale do poszukiwań value betów możesz użyć wielu dostępnych narzędzi, które tym samym pokażą ci jak obstawiać zakłady żeby wygrywać.

Fixy bukmacherskie

Innym sposobem stosowanym przez graczy, którzy na bukmacherce zarabiają pieniądze są tak zwane fixy bukmacherskie. Można powiedzieć, że osoby grające w ten sposób wiedzą jak obstawiać zakłady żeby wygrywać dosłownie. Dlaczego?

Fix bukmacherski to nic innego jak ustawione spotkanie. Termin ustawianych spotkań w świecie piłki nożnej jest dość powszedni i wcale nie dotyczy tylko niskich, egzotycznych lig. Ileż to razy słyszeliśmy o ustawionych spotkaniach w meczach Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy najlepszych lig europejskich. Fixy bukmacherskie najczęściej pojawiają się jednak w dość egzotycznych i niskich ligach, gdzie korupcja jest na porządku dziennym, a nie zarabiający „kokosów” piłkarze skorzy są do machlojek, które mogą pozwolić im „dorobić do wypłaty”. Wpisując w Internecie hasło fixy bukmacherskie trafisz na dziesiątki stron, które oferują takie informacje, ale tylko nieliczna ich część jest prawdziwa. Większość fixów jest odpłatna, co nikogo nie powinno dziwić.

Bonus powitalny

Bez względu na to czy nastawiasz się by grać fixy bukmacherskie, value bety, sure bety czy masz inny pomysł na to jak obstawiać zakłady żeby wygrywać, wpierw musisz dokonać wyboru bukmachera. Na rynku jest ich całkiem sporo, dlatego dobrze przeanalizuj ofertę każdego z nich. Zastanów się czy oferuje wszystkie spotkania jakie cię interesują, czy oferta na twoją ulubioną dyscyplinę sportową jest szeroka i wystarczająca (im więcej rodzajów zakładów tym dla ciebie lepiej). Przede wszystkim jednak upomnij się o bonus powitalny.

Bonus powitalny to nic innego jak nagroda dla nowych klientów za wybór konkretnego bukmachera. Najczęściej przyjmuje formę zwiększenia pierwszego depozytu. Niektórzy bukmacherzy jako bonus powitalny podwajają pierwszą wpłatę, inni oferują jeszcze większe „honoraria”. Dlatego dobrze poszperać w Internecie i zobaczyć, który bukmacher obecnie ma najlepszą ofertę bonusu powitalnego, dzięki czemu zyskasz ekstra pieniądze na grę.

 

 

Cash Back

Inną formą bonusu, jaki zaoferują ci niektórzy bukmacherzy jest tak zwany cash back. Zwrot pieniędzy, bo tak należy tłumaczyć z angielskiego tę ofertę to bardzo atrakcyjna okazja by zagrać zakład pozbawiony ryzyka. W praktyce rozchodzi się o to, że najczęściej możesz zawrzeć jeden (pierwszy) zakład, a jeśli okaże się on nietrafiony, to bukmacher zwróci ci pieniądze na konto. Oczywiście często taka promocja cash back ograniczona jest limitem stawki, ale i tak warto z niej skorzystać. Nie sposób nie wspomnieć, że w wypadku trafienia zakładu, całość wygranej trafia na twoje konto, a promocja cash back nie przechodzi na następne zakłady. Jak widzisz ten rodzaj bonusu bukmacherskiego jest również bardzo atrakcyjny, szczególnie że możesz zagrać szalony kupon z piekielnie wysokim kursem i liczyć na łut szczęścia. A nóż wygrasz miliony i już będziesz wiedział jak obstawiać zakłady żeby wygrać bardzo duże pieniądze?

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.