Ranking Bukmacherów - Kwiecień 2021

Lista legalnych polskich bukmacherów obejmuje aktualnie już 20 podmiotów. Póki co nie wszystkie rozpoczęły swoją działalność internetową, jednak te, które są już obecne na rynku systematycznie budują na nim swoją pozycję. Niniejszy ranking bukmacherów powstał na podstawie naszych obserwacji, analiz i doświadczeń. Uwzględniliśmy w nim naszym zdaniem ośmiu najlepszych bukmacherów, a pod uwagę braliśmy najważniejsze dla gracza czynniki, takie jak: atrakcyjność bonusu powitalnego, bogactwo oferty, wysokie kursy czy też promocje dla stałych graczy.

Bukmacher Ranking Bonus na Start Recenzja
1
Full starFull starFull starFull starFull star
600 zł zakład bez ryzyka
2
Full starFull starFull starFull starFull star
1200 zł bonusu od depozytu + 29 zł freebet
3
Full starFull starFull starFull starEmpty star
500 zł od depozytu + 20 zł freebet
4
Full starFull starFull starFull starEmpty star
Bonus powitalny do 5040 zł
5
Full starFull starFull starFull starEmpty star
Pakiet powitalny 3333 zł
6
Full starFull starFull starFull starEmpty star
2000 zł w pakiecie dla Ciebie
7
Full starFull starFull starEmpty starEmpty star
Podwojony bonus powitalny do 2220 zł
8
Full starFull starHalf starEmpty starEmpty star
Zakład bez ryzyka do 550 zł
9
Full starFull starEmpty starEmpty starEmpty star
500 zł cashback
10
Full starFull starEmpty starEmpty starEmpty star
Bonus 100% od depozytu do 2000 zł
11
Full starFull starEmpty starEmpty starEmpty star
150 zł zakład bez ryzyka
12
Full starHalf starEmpty starEmpty starEmpty star
500 zł cashback
13
Full starEmpty starEmpty starEmpty starEmpty star
Bonus 100% od depozytu do 1500 zł
14
Full starEmpty starEmpty starEmpty starEmpty star
Bonus od depozytu do 7777 zł
15
Full starEmpty starEmpty starEmpty starEmpty star
Cashback 50% do 500 zł

Dogłębna analiza każdego istotnego czynnika pozwoliła nam otrzymać szczegółowego wizerunku danego bukmachera, dzięki któremu mogliśmy go umieścić na konkretnym miejscu w naszym rankingu. Ranking ten pomoże każdemu przy wyborze najlepszego legalnego bukmachera na start. Poza miejscem na liście przygotowaliśmy także dla każdego z nich recenzję, w której opisaliśmy wszelkie istotne detale. Jakie zatem czynniki braliśmy pod uwagę przy analizie każdego z bukmacherów?

Bonus Powitalny

Wiele osób przy wyborze bukmachera zwraca uwagę w głównej mierze na to, co bukmacher ma do zaoferowania na start. W Polsce zdecydowana większość podmiotów oferuje dla nowych klientów bonusy powitalne, wśród których królują bonusy od depozytu oraz zakłady bez ryzyka. Analizując poszczególne firmy patrzyliśmy na to, jakiej wysokości jest kwota tych promocji oraz jakie są warunki ich obrotu. Są to bowiem najważniejsze czynniki bonusów powitalnych.

Oferta Bukmacherska

Oferta bukmacherska jest tym, co jest absolutnie kluczowym elementem każdego operatora, ponieważ określa ona liczbę dyscyplin dostępnych do obstawiania oraz poszczególne rynki zdarzeń na dane wydarzenie. W tym kryterium braliśmy pod uwagę to, jak bogata jest oferta przedmeczowa, a także ta z zakładki „zakładów na żywo”. Sprawdzaliśmy, jak wiele rynków zdarzeń na poszczególne wydarzenia oferuje dany bukmacher. Porównywaliśmy nie tylko najpopularniejsze dyscypliny sportowe, ale także te niszowe oraz zakłady na rozrywkę, wydarzenia polityczne i społeczne. To właśnie bogactwo oferty bukmacherskiej na mniej popularne sporty może bowiem wyróżnić jednego operatora na tle konkurencji.

Wysokość Kursów Bukmacherskich

Dla każdego gracza wysokość kursów bukmacherskich jest niezwykle istotną kwestią, ponieważ w głównej mierze to od nich zależy wysokość potencjalnej wygranej. Oznacza to, że w wielu przypadkach właśnie ostateczna wysokość wygranej zadecyduje o tym, w którym bukmacherze zdecyduje się zawrzeć zakład dany gracz. W tym punkcie wzięliśmy pod uwagę fakt, jakie marże nakłada podmiot na najważniejsze dyscypliny i najważniejsze wydarzenia sportowe. Jak łatwo się bowiem domyślić – im niższa marża, tym bardziej korzystna jest dla gracza oferta.

Promocje dla Stałych Graczy

Dla osób, które są doświadczone w grach bukmacherskich i posiadają konta u większości operatorów to właśnie bonusy lojalnościowe stanowią największy magnes. Tutaj zwracaliśmy uwagę na to, jak często pojawiają się owe promocje, jakiej wysokości są dane bonusy, jakie przysługują im ewentualne warunki obrotu, a także to, jakiego rodzaju jest dany bonus. Bardzo ważnym czynnikiem była także możliwość gry bez podatku i jej warunki.

Aplikacja mobilna

Biorąc pod uwagę fakt, że coraz częściej gracze pragną zawierać zakłady za pomocą urządzeń mobilnych, to dedykowane aplikacje każdego bukmachera są bardzo ważną kwestią przy jego wyborze. W tym punkcie sprawdziliśmy, którzy operatorzy oferują takowe aplikacje dla swoich klientów, czy obsługują one urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS oraz oceniliśmy działanie samej aplikacji. Istotnym elementem, obok samej aplikacji, jest także mobilna wersja strony internetowej.

Metody płatności

Jest to nieco pomijany aspekt, ponieważ obecnie w zasadzie każdy bukmacher oferuje swoim graczom szeroki wachlarz metod płatności do wyboru. Najważniejsze dla nas w tym kryterium były błyskawiczne płatności, takie jak: karty kredytowe czy błyskawiczne przelewy bankowe oraz płatności za pośrednictwem portfeli internetowych (Skrill, Neteller).