Skoki narciarskie. Trzy typy na PŚ w Trondheim

Skoki narciarskie. Trzy typy na PŚ w Trondheim
14 Mar 2019
0
95

Czas na kolejny przystanek w cyklu Raw Air. Dziś pora na konkurs na skoczni w Trondheim. Jeden z ostatnich akordów samego Raw Air, ale i całej karuzeli Pucharu Świata, która zmierza ku końcowi. Słowo koniec dziś ma szczególne znaczenie, bo zawody w Trondheim będą ostatnimi dla norweskiego skoczka, Andreasa Stjernena, który zdecydował się zakończyć karierę po dzisiejszym konkursie. 

Trondheim- konkurs indywidualny, czwartek 17:00 (Transmisja Eurosport1, TVP1, TVP Sport)

Przed dzisiejszymi zawodami zadałem sobie proste pytanie, kto jest w najlepszej formie w tej chwili? Szukając odpowiedzi od razu pojawiały się typy. Zatem pod wpływem impulsu proponuję Wam swoje trzy typy. Po pierwsze, kto wie czy nie w najlepszej formie obok Krafta znajduje się Robert Johansson. Skacze bardzo dobrze od zawodów w Oslo. Owszem Kraft skacze jeszcze lepiej i już w klasyfikacji Raw Air go wyprzedził, ale Johansson wciąż jest w grze. Kubacki nieco spuścił z tonu, skoki ma przeplatane. Zatem typ wygląda prosto. 

Drugim z Norwegów, który złapał formę jest Johan Andre Forfang. Obok Johanssona robią wszystko by obecna zima zakończyła się dla Norwegów udanie. Forfang w Raw Air ma dużą stratę, ale wczorajsze skoki na bardzo dobrym poziomie. Ponadto w Lillehamer dobre rezultaty. Stjernen dziś kończy karierę, będzie skakał po raz ostatni. Widać po nim już brak tej chęci rywalizacji. Skok w Lillehamer w drugiej serii to pokazał bardzo dobitnie kiedy zrezygnowany klepnął bulę... Ale kto widział jego upadek bodajże z Lahti, ten zdaje sobie sprawę jakim wyzwaniem dla niego są ostatnie skoki. Stjernena żegnam z szacunkiem, ale sportowo raczej do Forfanga obecnie nie ma startu. Nawet mimo dobrych skoków Stjernena w środę w kwalifikacjach i treningach. Sam fakt, że w Raw Air do Forfanga traci około 350 pkt mówi wszystko o jego dyspozycji. 

Na koniec para Geiger- Żyła. Niestety granie w kierunku Niemca moim zdaniem jest tego warte. Piotrek zdaniem wielu znowu popełnia błędy na samym dojeździe i wyjściu z progu. Chodzi o kąt wybicia podobno, tak mówią eksperci. Ale laicy widzą, że skoki Żyły są przeciętne i nie gwarantują nawet wejścia do "30" jak to miało miejsce w Lillehamer. Geiger nie ma wybitnej formy jak podczas MŚ w Seefeld, ale pewien poziom gwarantuje. Czego nie można powiedzieć o Piotrku Żyle, który jest bardzo nieprzewidywalny. W cyklu Raw Air Geigera i Żyłę dzieli około 140 pkt co pokazuje dobitnie dysproporcję obu zawodników obecnie. 

Dziś skoki warto obstawić w godzinach 14:00- 16:00. Wówczas to obowiązuje HAPPY HOURS NA SKOKI W FORTUNIE

Kupon AKO @ 2,88  FORTUNA
Robert Johansson - Dawid Kubacki 1 @ 1,45
Johan Andre Forfang - Andreas Stjernen 1 @ 1,37
Karl Geiger- Piotr Żyła 1 @ 1,45

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.