Promocje bukmacherskie 2020

Promocje bukmacherskie 2020
04 Maj 2020
0
343

Liczba kilkunastu legalnych bukmacherów na polskim rynku sprawia, że firmy muszą w jakiś sposób przekonać nowych graczy, jak i stałych bywalców do swojego produktu. Wiąże się to oczywiście z wieloma ruchami marketingowymi, na które składają się przede wszystkim promocje i przeróżne bonusy bukmacherskie. Obecnie każdy nowy gracz otrzymuje na start pewne środki do wykorzystania bądź darmowe zakłady. Czy są one jednak na tyle zadowalające, że potrafią przekonać graczy do pozostania u jednego bukmachera na dłużej?

Promocje bukmacherskie 2020

Konkurencja na rynku sprawia, że firmy dbają o promocje dla graczy. Bez tego ich pozycja na rynku może słabnąć i nawet te wielkie firmy jak STS czy Fortuna starają się udobruchać swoich klientów. Przyciągnięcie użytkownika to jedno, ale zatrzymanie go na stałe jest już o wiele trudniejszym zadaniem. Dlatego też oferta na start to ważny aspekt, ale czy najważniejszy? Można z tym polemizować. Jeśli gracz wyczuje, że dostał dobre warunki na początku, a następnie jest, kolokwialnie mówiąc, olewany, to prędzej czy później spojrzy, jak wygląda sytuacja u innych dostawców. Takie są bowiem prawa rynku i tego nie zmienimy. 

Wielu bukmacherów oferuje na start przeróżne promocje. Zazwyczaj mają jednak one zawiłe regulaminy i graczowi trudno się w nich połapać. Wówczas biuro obsługi klienta ma pełne ręce roboty, aby wytłumaczyć graczowi, jak wyglądają zapisy w regulaminie dotyczące obrotu czy odpowiedniego kursu do skorzystania z promocji. 

Promocje bukmacherskie 2020 - jakie promocje są nadal trendy?

Bukmacherzy raczej nie starają się kombinować w tym segmencie i stosują znane wszystkim metody działania. Gracz wie czego może oczekiwać i jedynie czym się różnią oferty u innych firm to kwoty oraz pewne zasady dotyczące obrotu. Poza tym większość firm ma podobne warunki i poza kilkoma wyjątkami trudno naprawdę znaleźć różnice. 

Promocje bukmacherskie 2020 - co dostajemy na start?

Przejdźmy przede wszystkim do ofert na start. Gracz pod pewnym względem lubi czuć się udobruchany. Jeśli dostaje jakiekolwiek darmowe pieniądze na start, to czuje się szczęśliwy. Jednak "darmowe" to zawsze złudne słowo i po wczytaniu się w regulamin możemy zobaczyć, że bukmacher nie jest organizacją charytatywną. Co zatem dostajemy konkretnie na początek naszej przygody z nowym dostawcą?

Bonus od depozytu

Dostępny najprawdopodobniej u wszystkich legalnych polskich bukmacherów. Po wpłacie pieniędzy otrzymujemy zwykle podwojenie naszego depozytu na konto bonusowe. Wiele firm płaci nawet do 200%, ale wiąże się to w następstwie z dużym obrotem. Środki na koncie bonusowym musimy oczywiście "uwolnić", obracając je kilkukrotnie. Często bywa to dość nierealne i gracze powoli nie dają się nabierać na takie zagrywki. W celu otrzymania takiego bonusu dość często jest wymagane podanie kodu w trakcie rejestracji u bukmachera.

Freebet

Wiele osób myli go z zakładem bez ryzyka. Freebet to coś jednak zupełnie innego, ponieważ, aby otrzymać taką promocję nie ponosimy żadnych kosztów w związku z wpłatą depozytu. Dostajemy go za darmo i jest on pozbawiony jakiegokolwiek ryzyka. Jeśli wygramy, to otrzymujemy wygraną na konto główne bądź bonusowe (wymaga ona potem obrotu), a jeśli przegramy to nie tracimy żadnych środków.  W pewnych przypadkach ustalony jest pewien minimalny kurs po jakim możemy zagrać taki kupon. Aby go otrzymać najczęściej musimy zaakceptować pewien regulamin i tuż przy rejestracji wpisać odpowiedni kod. 

Zakład bez ryzyka

Inaczej cashback. Przez wiele osób mylony z freebetem. Ich nazwy (po spolszczeniu) są bowiem dość podobne. Jednak na pierwszy rzut oka zauważamy pewne różnice. Freebet otrzymujemy bowiem bezpośrednio od bukmachera nawet bez dokonania jakiejkolwiek wpłaty na nasze saldo główne. Z kolei w zakładzie bez ryzyka gracz stawia kupon z pieniędzy, które wcześniej sam wpłacił na pierwszym depozycie. Co w przypadku niepowodzenia? Nasze środki zostaną nam zwrócone na konto bonusowe lub główne, choć ta druga opcja jest dostępna u niewielu bukmacherów i działa obecnie jedynie na BETFAN. Na ten moment taki zakład oprócz BETFAN oferuje Betclic, eWinner, PZBUK oraz Fortuna. 

Promocje bukmacherskie 2020 - co dla stałych graczy?

Nowi gracze jak widać otrzymują dobre warunki. Jednak co ze stałymi użytkownikami? Czy ich potrzeby też są zaspokajane? Jak najbardziej tak. 

Gra bez podatku

Podatek od gier jest jedną z kwestii, która irytuje graczy. Niestety, jeśli chcemy zawierać zakłady u legalnego polskiego bukmachera, to musimy zaakceptować ten fakt. Zdobyta licencja od Ministerstwa Finansów wymusza od bukmacherów opłaty 12% podatku od każdego postawionego kuponu. Oczywiście żaden z bukmacherów nie może unikać tych procedur. Jest to bowiem nielegalne i firmy, które oferują taką promocję, biorą ten aspekt wyłącznie na siebie. Jak to wygląda w praktyce? Najlepsze warunki gry bez podatku oferuje na polskim rynku BETFAN. Aby zagrać bowiem kupon bez podatku musimy spełnić dwa warunki:

- Dodać do kuponu minimum trzy zdarzenia,

- Kurs każdego z tych zdarzeń powinien znajdować się na poziomie 1,35 lub wyższym. 

Z promocji możemy skorzystać o dowolnej godzinie i tyle razy, ile nam się to tylko podoba. 

Podwyższone wygrane z zakładu AKO

Coraz większa liczba polskich bukmacherów stara się promować tzw. taśmy. Gracze po przygotowaniu kupnu z 5, 6 czy powyższej liczby zdarzeń mogą dzięki temu skorzystać z tzw. bonusu AKO, dzięki czemu ich wygrana jest stosunkowo powiększana. Na polskim rynku taką promocję oferuje między innymi Betclic TOTALbet, Fortuna czy Totolotek. 

***

Ponadto możemy znaleźć także takie promocje jak brak podatku na sporty wirtualne, Total Boosty podczas ważnych wydarzeń czy inne cykliczne promocje, które pojawiają się w przypadku różnych wydarzeń sportowych. 

Jakie są promocje oferowane przez bukmacherów na start?

Przede wszystkim gracze otrzymują bonus od depozytu, freebet lub zakład bez ryzyka. Jest to zależne od każdej firmy i często wybierają one zaledwie dwa wspomniane bonusy 

Czy jakikolwiek bukmacher oferuje promocje, która zwalnia gracza z podatku od kuponu?

Oczywiście bukmacherzy jako legalne podmioty z licencją od Ministerstwa Finansów nie mogą sprawić, że podatek z każdego kuponu nagle wyparuje. Mimo to pewne firmy mogą go wziąć "na siebie", tak jak to robi BETFAN, który po spełnieniu odpowiednich warunków dodaje taką opcję. 

Czy freebet to zakład bez ryzyka?

Nie. Freebet często jest błędnie nazywany zakładem bez ryzyka, którego w potocznym znaczeniu możemy traktować jako cashback. 

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.