Bukmacherzy bez podatku

Bukmacherzy bez podatku
10 Mar 2020
0
439

Podczas ostatnich lat na polskim rynku pojawiło się kilku bukmacherów, którzy wyróżniają się pewnymi promocjami. Mowa tutaj między innymi o grze bez podatku. Jednak do tej pory zwykle gracze byli przyzwyczajeni, że odbywa się to raz na jakiś czas, podczas konkretnych wydarzeń takich jak Liga Mistrzów czy start nowej ligi. Długo czekaliśmy na bukmachera, który spełni żądania graczy i weźmie podatek "na siebie". W ostatnim czasie na rynku pojawiło się kilka podmiotów oferujących tego typu promocję.

Podatek od stawianej kwoty

Podatek od gier przez kilka lat był zmorą polskich graczy. Nikt z nas przecież nie lubi, jeśli już na starcie przy zawieraniu zakładu ktoś zabiera nam nasze ciężko zarobione pieniądze. Wielu użytkowników oraz ekspertów uważa to za zbędny zapis, który powinien zostać zmieniony. Prawo jednak jest jakie jest i musimy go przestrzegać. Pod żadnym pozorem nie doradzamy unikania opłaty podatku i gry u nielegalnych bukmacherów, ponieważ możemy sobie narobić sporo szkody pod kątem prawnym. 

Głównie dlatego musimy zaakceptować zasady polskiego prawa. Wszystko za sprawą Ustawy Hazardowej z 2017 roku regulującej wiele działalności w tym działalność bukmacherską. Zgodnie z jej zapisami legalne zawieranie zakładów jest możliwe tylko u operatorów posiadających licencję Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów wzajemnych. 

Zdobyta licencja wymusza od bukmacherów opłatę 12% podatku od każdej kwoty, za którą został zawarty kupon. W taki sposób działa każdy legalny bukmacher i poniekąd musimy ich zrozumieć. Trudno bowiem już na starcie utrudniać sobie życie i dokładać do każdego kuponu wspomniane 12%. O ile w przypadkach niskich stawek, typu 10 zł, to zaledwie 1 zł i 20 groszy, tak przy wyższych robi się dość pokaźna kwota. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę zagranych kuponów dziennie, tutaj bukmacher musiałby się liczyć z pokaźnymi stratami. W grę wchodzi bowiem tutaj także podatek od wygranej, który jest naliczany kiedy wygramy więcej niż 2280 zł. Od takich wygranych naliczana zostaje stawka podatkowa w wysokości 10%. Jest to niestety spora kwota dla gracza. 

Gra bez podatku - jak to konkretnie wygląda?

Na początku musimy sobie ustalić jedno - żaden z legalnych bukmacherów w Polsce nie może unikać podatku od gier, ponieważ naraziłby się na ogromną karę finansową ze strony Ministerstwa Finansów. Gra bez podatku jest możliwa jedynie dzięki specjalnym promocjom, po spełnieniu pewnych warunków lub też działa okresowo. Dlaczego jednak gracze tak lgną do każdego bukmachera, który nawet na jakiś czas oferuje takie udogodnienie? Powodem jest wysoka stawka wynosząca wspomniane już 12%. Za granicą wygląda to zupełnie inaczej. Oczywiście, tam także bukmacherzy płacą podatki, ale są one ustawione na mniejszym pułapie. Przykładowo w Niemczech wynosi to 5%. Czyli przykładowo przy stawce 100 zł nasz gracz zapłaci podatek w wysokości 12 zł, zaś u naszych zachodnich sąsiadów równowartość 5 jednostek. 

Jacy bukmacherzy oferują w Polsce grę bez podatku?

Legalni polscy bukmacherzy szybko zdali sobie sprawę z tego, że oferowanie gry bez podatku jest niezwykle kuszącą dla graczy opcją, dzięki której poszczególni operatorzy mogą zanotować zdecydowany wzrost zainteresowania. Które podmioty zatem oferują obecnie możliwość gry bez podatku?

- BETFAN,

- TOTALbet,

- Fortuna,

- forBET

BETFAN - bukmacher bez podatku

Głównie z tego powodu gracze szukają alternatyw i być może znaleźli ją w BETFAN. Spółka posiadająca zezwolenie o numerze PS4.6831.3.2018, działająca na licencji na zawieranie zakładów wzajemnych od 2018 roku pojawiła się na polskim rynku z ciekawą ofertą. Gdy polscy gracze dość długo zastanawiali się, kiedy pojawi się bukmacher, który weźmie na siebie podatek, wówczas pojawiła się informacja o unikalnej propozycji od BETFAN. Dzięki tej promocji gracza otrzymają aż 14% więcej ze swoich wygranych. Nawet przy kursach powyżej 2.00 czy mniejszej stawce jest to zauważalne, a co dopiero jeśli obracamy większymi pieniędzmi. Jest to zysk, który podczas gry u innych dostawców jest nam zazwyczaj zwyczajnie zabierany. 

Oczywiście należy pamiętać, że pod pojęciem „brak podatku od gier” nie należy rozumieć unikania podatku wymaganego przez Ministerstwo Finansów. Musimy oczywiście o tym wiedzieć, ponieważ ta promocja nie zwalnia BETFAN od płacenia podatku za każdy kupon. W kolokwialny sposób można stwierdzić, że organizator zakładów stawkę 12% bierze zwyczajnie „na siebie”. Jest to naturalnie wypunktowane w regulaminie tejże oferty, konkretnie w punkcie 4 promocji zatytułowanej "Bez podatku od Gier":

Pod pojęciem „Podatku od gier” należy rozumieć podatek od gier dla zakładów wzajemnych innych niż zakładów wzajemnych na sportowe współzawodnictwo zwierząt na podstawie zezwoleń udzielanych wyłącznie na ich urządzanie, określoną zgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. 2019, poz. 847 z późn. zm.), w obowiązującej stawce 12%, do którego płatności zobowiązany jest Organizator.

Organizator oświadcza, że nie jest w szczególności beneficjentem jakichkolwiek ulg, czy indywidualnych decyzji organów publicznych, w szczególności organów skarbowych i finansów, nie korzysta z indywidualnych zwolnień, czy aprobaty, w wyniku których zakłady organizowane przez niego zwolnione są z podatku określonego w przepisach wskazanych w ust. 4 powyżej.

Zasady gry bez podatku w BETFAN

BETFAN za pomocą regulaminu w czytelny i przyjazny sposób informuje o zasadach wspomnianej promocji. Są one dość zrozumiałe i intuicyjne, a gracz bez jakichkolwiek problemów może cieszyć się grą bez podatku. Na wstępie nie jesteśmy zalewani dziesiątkami punktów w regulaminach, jakimkolwiek obrotem salda głównego i innymi takimi szczegółami. Przede wszystkim kupon kwalifikujący się do gry bez podatku powinien zawierać:

- minimum trzy zdarzenia,

- kurs każdego z tych zdarzeń powinien znajdować się na poziomie 1,35 lub wyższym,

....i to wszystko. 

Dodatkowo należy pamiętać o poniższych zasadach: 

- promocją objęte są wyłącznie zakłady proste (nie dotyczy zakładów systemowych),

- promocja nie obejmuje zakładów zawieranych za środki znajdujące się na saldzie bonusowym określonym warunkami Regulaminu Zakładów.

Po wybraniu odpowiednich trzech zdarzeń wystarczy sprawdzić, czy współczynnik naszego kuponu wynosi 1.00, a nie tak jak standardowo 0.88. Jeśli współczynnik wynosi 1.00 wiemy, że nasz kupon objęty jest grą bez podatku.

BETFAN happy hours

Jeszcze ciekawiej i milej dla oka prezentuje się sytuacja, w której natrafimy w BETFAN na tzw. Happy Hours. Dzięki tej promocji warunki kuponu objętego grą bez podatku są dla gracza jeszcze bardziej korzystne. W momencie, w którym trafimy na Happy Hours warunki gry bez podatku są już następujące:

- minimum 2 zdarzenia na kuponie,

- kurs minimalny pojedynczego zdarzenia 1.25.

Bukmacherzy bez podatku - BETFAN zasady i limity

Największą zaletą takiej gry są oczywiście pieniądze. Dzięki takiej usłudze, jak już pokazaliśmy na żywym organizmie, mamy możliwość zarobienia większych pieniędzy. To najlepszy dowód, że wybór BETFAN jako naszego głównego bukmachera powinien zostać poddany głębokiej analizie. Ponadto BETFAN umożliwia wnoszenie zakładu i skorzystanie z tej promocji bez jakichkolwiek ograniczeń. Klient może skorzystać z tego udogodnienia wielokrotnie. Co najbardziej istotne, promocja utrzymuje ważność przez 24 godziny na dobę, w każdym dniu tygodnia. Inni bukmacherzy zwykle używają takich promocji w wybrane dni tygodnia, godziny lub na znaczące wydarzenia, typu Liga Mistrzów czy mecze polskiej ekstraklasy. 

Gra bez podatku w BETFAN na sporty wirtualne

Jeszcze lepiej wygląda to, jeśli weźmiemy pod uwagę sporty wirtualne. Tutaj BETFAN totalnie odpuścił zasady jeśli chodzi o wymagane kursy oraz liczbę zdarzeń. Ten bukmacher w swojej ofercie posiada aż siedem gier, takich jak: piłka nożna, tenis, wyścigi konne, koszykówkę, żużel, kolarstwo torowe i wyścigi psów. Rozgrywki są dostępne całą dobę, a dane spotkania rozgrywają się co kilka minut. Jest to idealna rozrywka dla osób, które oczekują natychmiastowych rezultatów. W przypadku sportów wirtualnych, aby aktywować grę bez podatku nie jesteśmy upoważnieni do trzymania się kurczowo zasad jeśli chodzi o liczbę zdarzeń oraz minimalne kursy. Panuje tutaj dowolność w wyborze dyscypliny, wyniku czy kursu. Wystarczy jedynie grać i cieszyć się tym udogodnieniem.

Bardzo ważne jest też to, że gra bez podatku jest możliwa tylko wówczas, gdy gracz zawiera zakłady z salda głównego. Zakłady zagrane za środki bonusowe nie podlegają tej promocji.

Gra bez podatku w TOTALbet

Podobną do BETFAN drogę obrał kolejny legalny polski bukmacher czyli TOTALbet. Od niedawna mamy tutaj bowiem do czynienia z analogiczną do wyżej opisanej promocją, w której operator bierze podatek "na siebie". Analogicznie do BETFAN, tak i tutaj gracz ma możliwość gry bez podatku bez określonych ram czasowych, a konieczne do spełnienia są tylko poniższe warunki:

- minimum 3 zdarzenia na kuponie (dozwolone są zdarzenia przedmeczowe lub live),

- kurs minimalny pojedynczego zdarzenia 1.20,

- stawka dowolna,

- dostępne wszystkie dyscypliny sportowe.

Podczas trwania promocji każdy klient może korzystać z tej oferty wielokrotnie, a jedynymi zastrzeżeniami są:

- kupony zawarte za środki bonusowe nie wliczają się do promocji,

- promocją nie są objęte wygrane, na których nastąpiło unieważnienie zdarzenia,

- promocją nie są objęte wygrane, na których nastąpił zwrot stawki,

- promocja nie łączy się z ofertą powitalną.

Fortuna happy hours

Fortuna od jakiegoś czasu regularnie wypuszcza w świat własne "Happy Hours". Daje to możliwość zwiększonej wygranej o 14%. Ta promocja jest dostępna głównie w piątkowe popołudnie, a także w dni meczowe Ligi Mistrzów między godziną 17 a 18.  Wystarczy dodać bonus kursowy "Happy Hours" do kuponu zawierającego dowolne zdarzenia z oferty prematch.

Zasady promocji

  • Czas trwania: od 17:00 do 18:00 w każdy dzień gdy rozgrywane są spotkania w ramach Ligi Mistrzów,

  • Możliwość obstawiania za pomocą witryny internetowej i aplikacji mobilnej,

  • Cała dostępna oferta prematch

  • Typ kuponu: AKO, MAXIKOMBI

  • Minimalna liczba zdarzeń na kuponie: 3

  • Minimalny kurs zdarzenia na kuponie: 1.30

  • Stawka: min. 20 zł brutto

  • Bonusu kursowego Happy Hours nie można łączyć z Superofertą, Hitem Dnia oraz Zakładem Bezpiecznym.

  • Kupony objęte promocją nie podlegają wcześniejszej wypłacie czyli „Early Cash Out”

Widzimy zatem, że gra bez podatku w Fortunie odbiega nieco od tej oferowanej przez wyżej opisanych bukmacherów. Główna różnica polega na tym, że w Fortunie musimy zawrzeć kupon w danej chwili i nie mamy możliwości skorzystania z gry bez podatku w dowolnym czasie. 

forBET Happy Hours

Happy Hours to również punkt, na który natrafimy w przypadku forBET. Tutaj promocja obowiązuje tylko w dni meczowe rozgrywek pucharowych Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy w godzinach 16:00 - 21:00. Co należy zrobić, aby wziąć udział w tej promocji?

- minimum 2 zdarzenia na Ligę Mistrzów lub Ligę Europy,

- dodanie specjalnego zdarzenia o nazwie "PUCHARY BEZ PODATKU", które dostępne jest na samej górze zakładów na europejskie puchary,

- kurs minimalny pojedynczego zdarzenia 1.30,

- promocja dostępna jest tylko na mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy,

- promocja nie obejmuje zakładów na żywo,

- w promocji nie biorą udziału kupony systemowe, a także te zawarte za środki bonusowe.

Dlaczego warto grać bez podatku?

Każdy gracz woli uniknąć odprowadzania podatku od kwoty, za którą zamierza zawrzeć zakład - to banalnie proste. Ale ile dokładnie zyskujemy dzięki grze bez podatku? Prześledziliśmy przykładowy kupon na przykładzie BETFAN i wyniki prezentują się następująco:

Jak widać na przykładowym kuponie nasza potencjalna wygrana wynosi 188,50 zł. Jak wyglądałaby ta kwota w grze z podatkiem? Wówczas ta kwota zmalałaby o blisko 20 zł. Mówimy tutaj tylko o jednym kuponie i stawce 50 zł. Przy dwukrotnie wyższej stawce jest to już 40 zł. Gra bez podatku zatem się zwyczajnie opłaca. 

Jak to wygląda konkretnie przy kursie przykładowo 4.00, przy operowaniu odpowiednimi stawkami 10, 50, 100 i 200 zł?

10 zł:

GRA Z PODATKIEM: 32,20 zł

GRA BEZ PODATKU: 40 zł wygranej, 7,80 ZŁ ZYSKU więcej

50 zł:

GRA Z PODATKIEM: 176 zł

GRA BEZ PODATKU: 200 zł wygranej, 24 ZŁ ZYSKU więcej

100 zł:

GRA Z PODATKIEM: 352 zł

GRA BEZ PODATKU: 400 zł wygranej, 48 ZŁ ZYSKU więcej

200 zł:

GRA Z PODATKIEM: 704 zł

GRA BEZ PODATKU: 800 zł wygranej, 96 ZŁ ZYSKU więcej

Bukmacherzy bez podatku - podsumowanie

Gra bez podatku u legalnych bukmacherów była do tej pory rzadkością. Nic zatem dziwnego, że gracze często korzystają z promocji firm, nawet jeśli są one dostępne tylko przy wybranych wydarzeniach. Jak udowodniliśmy na powyższym przykładzie, wygrane przy okazji gry bez podatku są zdecydowanie wyższe, a coraz większa różnica pojawia się wówczas, gdy zawieramy zakłady za wyższe stawki.

Warto jest także wspomnieć o tym, że wspomniane promocje nie wymagają jakiegokolwiek obrotu środkami. Oznacza to, że po pozytywnym rozliczeniu naszego kuponu, nie musimy obracać pieniędzy, aby wypłacać nasze środki. To dość ważny punkt dla wszystkich graczy.

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.