eFortuna
Kurs 2.14
Stawka 10
Typ Handicap Belgia(-1)
Na pierwszą analizę wybrałem spotkanie grupy I eliminacji do Euro 2020 Szkocja na Hampden Park w Glasgow Podejmuje Belgię.Szkoci zajmują czwarte miejsce w grupie z bilansem dwóch zwycięstw i trzech porażek ich bilans bramkowy to pięć strzelonych oraz dziewięć straconych.Belgia natomiast jest liderem tabeli do tej pory zdobyli komplet punktów wygrywając pięć spotkań z bilansem bramkowym 15:1.Belgowie to dla reprezentacji Szkocji niewygodny rywal na stadionie w Glasgow Szkocja nie wygrała z Belgią od 32 lat ostatnie dwa mecze jakie Belgia rozegrała w Szkocji to zwycięstwa 2:0 i 4:0.Bezpośredni obie ekipy spotykały się 12 razy bilans przemawia zdecydowanie za Belgami,którzy zwyciężyli dziewięciokrotnie,raz padł remis zaledwie dwa spotkania wygrała Szkocja pierwszy mecz obu ekip podczas tych eliminacji również pewnie wygrali Belgowie 3:0.Szkoci grają w kartkę ich bilans w ostatnich sześciu spotkaniach to trzy zwycięstwa i trzy porażki natomiast Belgowie po porażce 5:2 z Szwajcarią w Lidze Narodów wygrali pięć spotkań z rzędu.Jeżeli chodzi o sytuację kadrową to Szkocja wystąpi bez kontuzjowanego Kierana Tierneya w reprezentacji Belgii zabraknie natomiast kontuzjowanych braci Edena i Thorgana Hazarda z powodu kontuzjo nie zagra również Axel Witsel. Przewidywalne składy obu ekip prezentują się następująco: Szkocja(4-2-3-1):Marshall-O’Donnell,McKenna,Mulgrew,Robertson-McGinn, McGregor,Forrest,Armstrong,Fraser-Burke. Belgia(3-4-3):Courtois-Denayer,Vertonghen,Alderweireld-Carrasco,Tielemans,De Bruyne,Meunier-Origi,Lukaku,Mertens. Belgowie posiadają silniejszą kadrę i nawet nieobecność kontuzjowanych zawodników nie powinna wpłynąć na wynik meczu typuje tutaj pewne zwycięstwo Belgów i umocnienie się ich na pozycji lidera tabeli.