eFortuna
Kurs 1.65
Stawka 10
Typ Legia i powyżej 1.5 bramki
Walcząca o tytuł mistrzowski,pierwsza w tabeli grupy mistrzowskiej Legia podejmuje na własnym stadionie Pogoń,która w grupie mistrzowskiej zajmuje ostatnie ósme miejsce i spokojnie szykuje się do kolejnego sezonu.W ostatnich sześciu spotkaniach Legia odniosła cztery zwycięstwa i dwie porażki i na własnym stadionie zanotowała bilans 10 zwycięstw,3 remisy i 4 porażki strzeliła 28 bramek tracąc 16.Natomiast Pogoń gra ostatnio słabo w sześciu ostatnich spotkaniach zanotowali zaledwie jedno zwycięstwo,dwa remisy oraz trzy porażki na wyjazdach Pogoń również nie spisuje się najlepiej ich bilans to 5 zwycięstw,3 remisy i 9 porażek strzelili 23 bramki tracąc 31.Dodatkowo w ostatnich 7 spotkaniach Pogoń straciła aż 20 goli co wskazuje na wyraźne problemy w defensywie.W bezpośrednich spotkaniach Legia na własnym stadionie nie zanotowała porażki z Pogonią od 13 spotkań notując w tym czasie 12 zwycięstw oraz remis bilans bramkowy to 33:7 na korzyść Legii.Od 2003 roku obie ekipy zagrały ze sobą 28 razy 23 z tych spotkań wygrała Legia,2 razy padł remis,3 zwycięstwa zanotowała Pogoń.W sezonie zasadniczym obie ekipy odniosły po jednym zwycięstwie na własnym stadionie Pogoń wygrała 2:1 w rewanżu Legia na Łazienkowskiej wygrała 3:1.Jeżeli chodzi o sytuację kadrową to w drużynie Legii do gry gotowi są praktycznie wszyscy zawodnicy nie zagra tylko kontuzjowany od dłuższego czasu Jarosław Niezgoda.W Pogoni natomiast nie zagra kontuzjowany najlepszy strzelec zespołu Adam Buksa niepewny jest także występ Ricardo Nunesa,Adama Frączczaka i Sebastiana Walukiewicza. Przewidywalne składy obu ekip prezentują się następująco: Legia: Cierzniak – Vesović, Remy, Jędrzejczyk, Rocha – Antolić, Martins – Kucharczyk, Medeiros, Szymański – Carlitos Pogoń: Bursztyn – Bartkowski, Podstawski, Malec – Stec, Drygas, Kozulj, Matynia – Kowalczyk, Majewski – Żyro. Nie daje w tym meczu Pogoni większych szans stawiam na 3:1 dla Legii.