eFortuna
Kurs 1.80
Stawka 10
Typ 1
Rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie Piast podejmuje Jagiellonie.Gospodarze zajmują obecnie drugie miejsce i tracą jeden punkt do liderującej Legii dzięki swojej postawie mają realne szanse pogodzić Legię i Lechię,które grają w kratkę i zgarnąć tytuł.W ostatnich sześciu spotkaniach Piast zanotował pięć zwycięstw z rzędu(pokonując między innymi Legię i Lechię) oraz dołożył jeden remis.Ich bilans na własnym stadionie jest imponujący wygrali 13 spotkań,3 remisując i 1 przegrywając ich bilans bramkowy to 32 strzelone i zaledwie 9 straconych.Jagiellonia natomiast nie walczy już raczej o nic zajmuje obecnie 4 miejsce i do 3 w tabeli Lechii tracą 9 punktów a do rozegrania zostały jeszcze trzy spotkania.Bilans Jagiellonii na wyjazdach to 7 zwycięstw,5 remisów oraz 5 porażek ich bilans bramkowy to 24 strzelone i 18 straconych.Co prawda Jagiellonia po dwóch porażkach z rzędu przełamała się i wygrała lecz podchodziłbym do tego zwycięstwa z dużym dystansem gdyż pokonali 4:2 będącą już myślami w następnym sezonie Pogoń Szczecin.Bilans Jagi w ostatnich sześciu spotkaniach to trzy zwycięstwa,remis oraz dwie porażki.Jedyne co przemawia na korzyść zespołu z Białegostoku to bilans bezpośrednich spotkań od 2006 roku obie ekipy rozegrały 21 spotkań 5 z nich wygrał Piast,6 razy padł remis,10 spotkań wygrała Jagiellonia.Jeżeli chodzi o sytuację kadrową to w Piaście nie wystąpi pauzujący za kartki Tom Hateley.W Jagiellonii nie zagrają kontuzjowani Mile Savković i Stefan Šćepović. Przewidywalne składy obu ekip prezentują się następująco: Piast Gliwice: Plach – Kirkeskov, Sedlar, Czerwiński, Pietrowski – Konczkowski, Jodłowiec, Dziczek, Gerard Badia – Valencia, Parzyszek Jagiellonia Białystok: Kelemen – Wójcicki, Arsenić, Runje, Böðvarsson – Romanczuk, Pospíšil – Novikovas, Košťál, Guilherme – Jesus Imaz. Podsumowując patrząc na ostatnią formę obu ekip zdecydowanym faworytem jest tutaj zespól z Gliwic stawiam na 2:0.