forBET
Kurs 5.50
Stawka 5
Typ Powyżej 2 bramek, powyżej 3 żółtych kartek, powyżej 10 rzutów rożnych
Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej Ekstraklasy na dzisiejszą analizę wybrałem spotkanie Legia-Pogoń.Obie drużyny mają o co walczyć w tym meczu Legia będzie starała się wygrać aby minimum nie powiększyć straty do liderującej Lechii,która gra dziś na trudnym terenie z Cracovią natomiast Pogoń w przypadku remisu lub przegranej oraz wygranej Wisły Kraków może wypaść z grupy mistrzowskiej.Odkąd Vukovic objął po Sa Pinto rolę pierwszego trenera Legia wygrała dwa spotkania może styl w jakim to zrobiła nie zachwyca(szczególnie podczas meczu z Górnikiem) to w tym momencie najważniejsze są punkty.Bilans Legii w ostatnich sześciu spotkaniach to cztery zwycięstwa oraz dwie porażki.Jeżeli chodzi o mecze na własnym stadionie to w obecnym sezonie Legia wygrała 8 spotkań 3 remisując oraz 3 przegrywając zdobyli 24 bramki tracąc 14 to jak na kłopoty jakie w tym sezonie ma Mistrz Polski całkiem dobry wynik.Pogoń natomiast pod wodzą Kosty Runjaica weszła na wyższy poziom choć w ostatnich spotkaniach dostali zadyszki i obecnie od trzech spotkań pozostają bez wygranej ich bilans w sześciu spotkaniach to dwa zwycięstwa dwa remisy oraz dwie porażki.W bieżącym sezonie ekstraklasy Pogoń dobre wyniki osiąga przede wszystkim na własnym stadionie w delegacji wygrali cztery spotkania,trzy razy remisowali oraz odnieśli 7 porażek ich bilans bramkowy to 17:22.Jeżeli chodzi o mecze bezpośrednie to te również zdecydowanie przemawiają na korzyść Legii od 2003 roku na 27 spotkań Wojskowi wygrali 22 spotkania,2 razy padł remis,3 razy wygrali Portowcy.Dodatkowo Legia przed własną publicznością wygrała z Pogonią 10 spotkań z rzędu,a w 4 ostatnich spotkaniach nie stracili nawet bramki.Jeżeli chodzi o sytuację kadrową to w zespole gospodarzy nie zobaczymy kontuzjowanego Jarosława Niezgody natomiast występy Adama Hlouseka oraz Radoslawa Majeckiego stoją pod znakiem zapytania.W Pogoni natomiast niepewny jest występ Sebastiana Walukiewicza oraz Adama Frączczaka.Przewidywalne składy obu ekip prezentują się następująco: Legia: Cierzniak – Vesović, Jędrzejczyk, Remy, Luis Rocha – Andre Martins, Cafu – Nagy, Szymański, Hämäläinen – Carlitos Lopez Pogoń: Załuska – Stec, Bartkowski, Malec, Matynia – Kozulj, Tomas Podstawski – Guarrotxena, Drygas, Majewski – Buksa. Biorąc pod uwagę fakt,e obie ekipy mają o co walczyć spodziewam się zaciętego gdzie nikt nie będzie odstawiał nogi stąd może paść kilka kartek,a także sporej liczby ataków co zaowocuje rzutami rożnymi typuje jednak wygraną Legi i myślę że padnie wynik 2:1.