eFortuna
Kurs 2.64
Stawka 7
Typ Handicap 1:0 / 2
Przed nami mecz czerwonej latarni Premier League (Huddersfield) z szóstą drużyną (Arsenal), której celem na ten sezon jest walka o TOP4 i powrót do Ligi Mistrzów. Przeciw komu Kanonierzy mają zdobyć punkty jeśli nie z drużyną The Terriers? Historia ich rywalizacji jest krótka, oba zespoły rozegrały ze sobą cztery spotkania. Z czego trzy z nich od poprzedniego sezonu. Wszystkie mecze wygrali Kanonierzy, a stosunek ostatnich trzech meczy wynosi 7:0. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że Arsenal dwa z tych meczy wygrał minimalnie, bo 1:0, raz na wyjeździe i raz u siebie. To co moim zdaniem jest najistotniejsze w tym typie to fakt, że Emery pierwszy raz publicznie skrytykował swój zespół po meczu z Manchesterem City. Kanonierzy do tego typu sytuacji nie są przyzwyczajeni, ponieważ Wenger przez ostatnie lata 'głaskał' swoich podopiecznych i to moim zdaniem wpłynie mobilizująco na zawodników Arsenalu, którzy będą chcieli pokazać, że stać ich na znacznie więcej. W dodatku Emery zaczął stawiać regularnie na duet Auba-Laca, który jak wiadomo jest piekielnie skuteczny kiedy gra razem. Można też po meczu z City spodziewać się, że Iwobi nie wyjdzie w pierwszym składzie (chociażby zawalił pierwszą bramkę w meczu próbując kiwać), a w jego miejsce spodziewałbym się Ramseya. Wspomniane trio na pewno będzie wspomagane chociażby przez Guendouziego, który gra w ostatnim czasie wręcz fenomenalnie i wiele osób głośno mówi, że Francuza czeka wielka kariera. Na pewno w tym sezonie kuleje defensywa, jednak ta powinna powoli być coraz lepsza. Czemu? Koscielny wrócił do regularnego grania po długiej przerwie i jest wręcz świetny, a potwierdza to chociażby mecz z Chelsea, w którym był ścianą nie do przejścia, gdzie również dołożył gola. Mecz z City? Również gol i solidna gra w obronie. Ponadto Monreal zaczął już regularnie trenować i łapać minuty na boisku. A Hiszpan jest znany ze swojej solidności. I na koniec (analizy Arsenalu), w meczu z The Terriers nie wyjdą trójką obrońców. Kanonierzy znacznie lepiej grają, gdy grają standardowo z czwórką na tyłach. Przy braku Xhaki, Arsenal będzie mógł zagrać przez to ofensywniej co pozytywnie wpłynie na Kanonierów. Bo wbrew pozorom lepiej Arsenal gra, gdy gra odważniej. A co u Haddersfield? Moim zdaniem strzelili sobie w kolano rezygnując z człowieka (Wagner), który ich wprowadził do Premier League. Ich forma nie powalała i dalej tego nie robi, ale prawda jest taka, że The Terriers są najsłabszą drużyną pod względem kadrowym w lidze - z pustego i Salomon nie naleje. Po prostu ta liga to dla nich za wysokie progi i nic tego nie zmieni (no chyba, że wielkie pieniądze). Huddersfield grało w tym sezonie na własnym stadionie 13 spotkań i przegrało aż 10. Może za wiele bramek nie tracą (20), jednak przy Kanonierach, którzy będą głodni krwi zapewne nie wytrzymają i dostaną 3-4 bramki. Więc nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że Huddersfield strzeli im bramkę to i tak handicap zostanie pokryty. A moim zdaniem spróbowanie nie zagrania tego po kursie 2.64 byłoby grzechem. PS Auba od 1 stycznia tego roku nie strzelił bramki w lidze z gry. Gabończyk będzie na pewno tym faktem dodatkowo zmotywowany żeby pokazać kto tu rządzi.