Typy bukmacherskie - analizy meczowe i sportowe

Typy bukmacherskie - analizy meczowe i sportowe
29 Sty 2019
0
50
Koniecznie zgarnij najnowszy bonus od LvBet!

Typy bukmacherskie to ogólny zbiór wskazań na jedną ze stron w wydarzeniu sportowym. Profesjonalne typy muszą zawierać rzetelne argumenty, które potwierdzają, że dany typ nie jest wyłącznie losowym wskazaniem. Aby stworzyć rzetelne typy potrzebna jest oczywiście analiza meczowa. W ten sposób typer wyodrębnia argumenty potwierdzające słuszność typów bukmacherskich. Czy powinniśmy tworzyć je sami? A może lepiej korzystać z pracy innych?

Analizy – kiedy warto tworzyć własne typy?

Tworzenie profesjonalnych typów z całą pewnością nie jest zadaniem prostym. Podstawowym problemem w tej kwestii jest oczywiście obiektywność gracza. Wszelkie analizy zawsze będą w mniejszym lub większym stopniu obciążone pewną dozą oczekiwań samego typera. Najlepsze typy bukmacherską są zatem jak najwierniejszym odzwierciedleniem sytuacji przedmeczowej. Tylko nieliczni, bardzo zaawansowani gracze potrafią uzyskać mistrzowski poziom i przygotować perfekcyjne analizy. Każdy gracz powinien jednak znać umiejętność analizy meczowej. Jednak kiedy samodzielne tworzenie typów jest opłacalne?

 1. Czas – to czynnik podstawowy w tworzeniu własnych typów bukmacherskich. Analiza meczowa jest bardzo czasochłonna i wymaga uwzględnienia wielu czynników. Oczywiście istnieją narzędzia, które pozwalają nam w dużym stopniu skrócić czas potrzebny do stworzenia typu bukmacherskiego. Mimo to, jedno wydarzenie sportowe potrzebuje przynajmniej kilkunastu minut gruntownej analizy.
 2. Zysk – jeżeli jesteś graczem rekreacyjnym, analizy są Tobie całkowicie nieprzydatne. W końcu bukmacherka jest dla Ciebie formą zabawy oraz rozrywki. Dostarcza większych emocji w trakcie oglądania meczów. Typy bukmacherski powinni tworzyć gracze, którzy nastawiają się na regularny zysk i chcą w jak największym stopniu zwiększyć skuteczność w tworzeniu trafionych kuponów.
 3. Motywacja – w wielu aspektach życia, motywacja jest czynnikiem obowiązkowym. W tworzeniu typów bukmacherskich jest podobnie. Jeżeli w głębi duszy czujesz, że nie chcesz tracić czasu na odczytywanie wykresów, wyników oraz statystyk, wykonane przez Ciebie analizy nie będą na optymalnym poziomie. Dlatego też, twórz własne typy tylko wtedy kiedy rzeczywiście masz na to ochotę.
 4. Dostęp do informacji – to ostatni czynnik potrzebny do tworzenia typów bukmacherskich. O ile powyższe trzy czynniki są w pełni zależne od Ciebie, o tyle dostęp do informacji jest czynnikiem zewnętrznym. W uproszczeniu chodzi oczywiście o dostęp do Internetu. Jednak szczegółowe analizy wymagają rzetelnych i sprawdzonych informacji. Typer potrzebuje zatem znać wartościowe źródła. O tym z jakich źródeł warto korzystać przy tworzeniu typów, powiemy w dalszej części tekstu.

Jak tworzyć własne typy?

Jeżeli zdecydowałeś się na tworzenie własnych typów, zdradzamy Ci sekrety tworzenia rzetelnej analizy meczowej. To ona pozwala Ci określić prawdopodobieństwo z jakim wybrana przez Ciebie drużyna lub zawodnik wygra spotkanie. Możemy określić pięć podstawowych czynników potrzebnych do stworzenia rzetelnej i obiektywnej analizy meczowej.

 1. Wyniki ostatnich spotkań – podstawowym aspektem jest sprawdzenie formy interesującej nas drużyny lub zawodnika. Sprawdzamy zatem ostatnie kilka, kilkanaście spotkań aby określić dyspozycje w jakiej znajduje się nasz typ. Uwzględniamy tu oczywiście takie czynniki jak: miejsce spotkania, poziom rywala oraz stawka meczów.
 2. Wyniki w określonych warunkach – w tym przypadku chodzi o sprawdzenie wyników drużyny w podobnych spotkaniach. Uwzględniamy tu miejsce w jakim odbędzie się spotkanie, wszelkie czynniki specyficzne wpływające na przebieg gry. Zależy nam na ewentualnym wyłapaniu słabych punktów zespołu lub zawodnika, które nagminnie dawały o sobie znać w przeszłości i miały wpływ na wynik meczu.
 3. Bilans bezpośredni H2H – czyli analiza bezpośrednich pojedynków pomiędzy stronami. To niezwykle istotne, ponieważ każdy silny zespół lub zawodnik ma rywala, z którym gra po prostu się nie klei. W ten sposób możemy znaleźć ciekawe zależności i stwierdzić, że obstawianie outsidera po wyższym kursie jest bardziej opłacalne. Nie przywiązujmy większej wagi do spotkań, które odbyły się 5 lat temu lub wcześniej. W tak dużym okresie czasu zmienić się mogło absolutnie wszystko.
 4. Analiza informacji bieżących – czyli przegląd prasy na temat interesującego nas typu. Co szczególnie istotne – powinniśmy wybierać profesjonalne źródła z pierwszej ręki! Czasem lepszym rozwiązaniem jest przetłumaczenie zagranicznego tekstu niż bazowanie na artykułach umieszczanych w największych portalach sportowych, które najczęściej zajmują się ogólnikami. Ten krok analizy pozwala nam sprawdzić ostatnie doniesienia, które opowiadają o faktach mogących mieć wpływ na przebieg meczu.
 5. Wydarzenia losowe – najlepsze typy bukmacherskie powinny również uwzględniać wydarzenia losowe. Jak sama nazwa wskazuje, oczywiście nie da się ich do końca przewidzieć. Co określamy mianem wydarzenia losowego? Na przykład czerwoną kartkę lub kontuzję ważnego zawodnika w zespole. Niekiedy są przesłanki pozwalające przewidzieć podobne zdarzenia. Na przykład mecze derbowe, w których nigdy nie brakuje ostrej gry, a zawodnicy obu drużyn, mówiąc delikatnie, nie przepadają za sobą.

Czy warto inwestować w płatne typy?

Temat powszechnie znany i nieposiadający jednej, słusznej odpowiedzi. Dlaczego płatne typy cieszą się dużą popularnością? Ponieważ większość osób na bukmacherce przegrywa. Kolejna seria przegranych kuponów sprawia, że gracz pragnie dotrzeć do źródła gwarantującego lepsze wyniki. A skoro jest popyt, musi być również podaż. W Internecie nie brakuje stron oferujących płatne typy. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, czy takie rozwiązanie jest korzystne. Możemy jednak wskazać kilka rad, które pomogą Wam rozróżnić rzetelne płatne typy od naciągaczy.

 • Rzetelna historia i statystyki – osoba oferujące swoje typy za pieniądze powinna potrafić udokumentować swoje dokonania. Na stronie powinny się zatem znajdować screeny ostatnich zakładów, na których można stwierdzić, że są one obstawiane przez tą samą osobę. Identyfikator gracza, czy imię i pierwsza litera nazwiska. To absolutna podstawa, którą musi spełniać rzetelna strona oferująca płatne typy.
 • Konkretna oferta – w sklepie lubisz wiedzieć za co płacisz, prawda? Podobnie powinno być w przypadku płatnych typów. Na stronie powinna być zawarta konkretna oferta zawierająca następujące informacje: Ile typów w miesiącu otrzymamy? Jakimi dyscyplinami zajmuje się typer? Jakie są średnie kursy polecanych typów? Jaka jest skuteczność oferowanych typów? Ile pieniędzy może wygrać gracz? Jeżeli na stronie z płatnymi typami spotkasz się tylko ze wzmiankami na temat bogactwa oraz sekretnych typów z ustawek – szukaj dalej, właśnie natrafiłeś na osobę niegodną zaufania.
 • Yield – najlepszy wyznacznik profesjonalnego gracza. To nie skuteczność czyni typera świetnym. To wskaźnik Yield czyli bilans zysków z uwzględnieniem stawek przeznaczonych na zakłady. Każdy Yield dodatni osiągnięty w dłuższej perspektywie czasu jest czymś chlubnym. Pamiętaj, że gracz z niską skutecznością trafień i dodatnim Yieldem po roku gry jest lepszy niż typer z wysoką skutecznością trafień i niskim Yieldem. Dlaczego? Ponieważ tylko ten pierwszy w perspektywie długoterminowej notuje realne zyski.

Liga Mistrzów typy – obstawianie ważnych wydarzeń

To ciekawe zagadnienie, o którym warto powiedzieć kilka słów. Otóż… rekreacyjni gracze uwielbiają obstawiać ważne wydarzenia. To zrozumiałe! W końcu zależy im przede wszystkim na dobrej zabawie oraz większych emocjach w trakcie meczu. Dlatego też, Liga Mistrzów typy w futbolu to coś powszechnego i często spotykanego. Profesjonalni gracze doskonale zdają sobie jednak sprawę, że obstawianie ważnych wydarzeń jest szalenie ryzykowne. El Clasico w La Liga, derby Manchesteru, derby Mediolanu, finał Ligi Mistrzów. Wydarzenie niezwykle emocjonujące i najczęściej typowane. W dużej mierze są one całkowicie nieobliczalne i nie podlegają realnej analizie przedmeczowej.

Ważne wydarzenia o dużą stawkę zawsze obfitują w ogromne emocje, które udzielają się zawodnikom. Tak samo ważna, jak umiejętności indywidualne, jest również chłodna głowa i odporność na stres. Wielu zawodników presji nie wytrzymuje. Wtedy dochodzi do błędów, wykluczeń z gry, dziwnych, niespodziewanych rezultatów. Liga Mistrzów, choć szalenie popularne, są obciążone niezliczoną ilością wydarzeń losowych. A zatem, jeżeli liczysz na emocje oraz dobrą zabawę – obstawiaj. Jeżeli Twoim celem jest bezpieczny zysk – unikaj ważnych wydarzeń.

Surebet – strategia gry na typy pewniaki

Pojęcia pewniaków często kojarzy nam się z murowanym faworytem spotkania, który mierzy się z dużo słabszym rywalem. Jednak w bukmacherce, pojęcie pewniak może mieć również drugie znaczenie. Surebet to rodzaj zakładu dający absolutną gwarancję zysku. W praktyce, są to dwa zakłady, na obie strony pojedynku. Typy pewniaki najczęściej przytrafiają się w zdarzeniach z dwutorowym wynikiem meczu bez możliwości remisu. W konsekwencji różnic w kursach oferowanych przez dwóch różnych bukmacherów, czasem pojawia się pewniak czyli surebet.

Konkretny przykład surebeta:

Mecz tenisowy pomiędzy Rogerem Federerem i Novakiem Djokoviciem. Kursy na to wydarzenie u bukmachera X: Roger Federer – 1,80 ; Novak Djokovic – 2,10 Kursy na to wydarzenie u bukmachera Y: Roger Federer – 2,20 ; Novak Djokovic – 1,90 Jest to bardzo wyrównany mecz i dwóch bukmacherów obstawia innego faworyta. Jeżeli u bukmachera X oraz bukmachera Y postawimy po 100 złotych, zyskujemy absolutną gwarancje zysku! W przypadku zwycięstwa Djokovicia otrzymujemy 210 złotych. W przypadku zwycięstwa Federera kupon przynosi nam 220 złotych. Stawka na oba zakłady to 200 złotych, a zatem nie ma możliwości, abyśmy stracili zainwestowane pieniądze. Jakie wady mają typy pewniaki? To niestety dosyć oczywiste. Bardzo rzadko dochodzi do takich pomyłek jak ta na powyższym przykładzie. Bukmacherzy nawzajem obserwują swoją ofertę by w porę zareagować na ewentualne surebety. Dodatkowo śledzą również fora internetowe na których pojawiają się pewniaki. Innymi słowy, bardzo trudno natrafić na taką rozbieżność w kursach. Najczęściej zdarza się ona w przypadku bardzo niszowych wydarzeń sportowych, w których kontrola kursów jest nieco mniej restrykcyjna. Wymogiem do tego by stosować surebety jest oczywiście konieczność posiadania kont u różnych bukmacherów.

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.