Zasady bukmacherskie

Zasady bukmacherskie
29 Sty 2019
0
30
Bukmacher eToTo oferuje nowy, świetny bonus pieniężny - zgarnij go tutaj!

Zakłady bukmacherskie przeżywają swoisty renesans. Wszystko za sprawą ich popularyzacji w przestrzeni internetowej. Coraz więcej kluczowych firm przechodzi do sieci. Istnieje również wiele takich, które tam powstają. Jest to znakomita wiadomość dla typerów, bowiem działalność internetowa zakładów bukmacherskich niesie ze sobą mnóstwo korzyści i co istotne – możliwości.

Mimo wszystko jak w każdym szanującym się sektorze usług firmy oparte są o klarowne zasady, które pozwalają na jasną współpracę obu stron – zarówno marek, jak i typerów. W tym miejscu warto odróżnić regulamin oficjalny od tzw. zasad etycznych o których powinni pamiętać przede wszystkim obstawiający. Na domiar zawiłości istnieje także specjalna ustawa definiująca prawa i obowiązki tytułowych bukmacherów. W dzisiejszym artykule zapoznamy się z zasadami gry panującymi u bukmacherów. Zapraszamy do lektury.

Ustawa hazardowa – podstawowe informacje.

Ustawa hazardowa weszła w życie niespełna 10 lat temu. Przełom nastąpił w roku 2017, bowiem została ona uaktualniona, a przepisy bezwzględnie zaostrzone. Działo się tak z przyczyn nielegalności dużej części firm bukmacherskich. Owa – cokolwiek patowa sytuacja ma swój związek z dniem 1 lipca 2017 roku. Wtedy to wszystkie strony nielegalnie działających bukmacherów w naszym kraju zostały zablokowane. Za ogólnokrajową falę blokad odpowiedzialni byli głównie dostawcy Internetu.

Warunkiem legalnej działalności firm bukmacherskich jest otrzymanie licencji wydawanej przez Ministerstwo Finansów. Koszt tego typu licencji nie należy do najmniejszych i wynosi 480tys złotych. Owe – radykalne działania organów państwa walnie przyczyniły się do zniknięcia z mapy naszego kraju wielu nielegalnych marek, które choć wzmagały konkurencyjność, to nie były objęte stosownymi przepisami prawnymi. Obecnie na krajowym rynku funkcjonuje 7 legalnych zakładów bukmacherskich. Wiemy już jakie warunki należy spełniać, by funkcjonować legalnie na rynku, jednak wciąż w gwoli pytania pozostaje kwestia regulaminów wewnętrznych działających firm.

Regulaminy wewnętrzne zakładów bukmacherskich.

Regulaminy stanowiące poniekąd statuty poszczególnych zakładów posiadają wiele – uniwersalnych punktów wspólnych. System bukmacherski w wielu tych artykułach posiada formę nienaruszoną, co wynika z przepisów prawa. Pierwszym punktem wspólnym jest objaśnienie podstawowych rodzajów zakładów. Tu najczęściej do czynienia mamy z zakładami typu :

– bukmacherstwo

– totalizatory

Aby zrozumieć naczelne warianty warto przytoczyć w regulaminie definicję bukmacherstwa. Są to zakłady pieniężne, bądź rzeczowe polegające na odgadnięciu określonych zdarzeń – mogą być to także zdarzenia wirtualne w których osoby biorące udział wpłacają dane stawki, zaś wysokość ewentualnej wygranej zależy od umówionego wcześniej kursu pomiędzy przyjmującym zakład – w tym wypadku firmą bukmacherską, tudzież bukmacherem, a wpłacającym stawkę.

Nieco inne brzmienie posiada definicja totalizatorów, która nota bene również odznacza się kilkoma punktami wspólnymi. W rozumieniu prawnym totalizatorami nazywamy zakłady wzajemne o wygrane pieniężne, bądź rzeczowe polegające na odgadnięciu wyników określonego współzawodnictwa o charakterze sportowym zarówno ludzi, jak i zwierząt. W tym przypadku uczestniczy wpłacający stawki zdobywają wygraną w postaci stawek łącznych, które wpłynęły od graczy pozostałych. Wracając jednak do zakładów bukmacherskich… Regulamin poza objaśnieniem prawnej definicji skupiony jest wokół skonkretyzowanych przepisów. Zaliczamy do nich m.in. :

– uczestnictwo osób, które skończyły 18 lat

– uczestnictwo osób bez zakazu brania udziału w grach hazardowych

– obowiązek zakładu do zachowania tajemnicy nt. danych personalnych klienta oraz wysokości ewentualnej wygranej, bądź przegranej

Aby przekonać o innych – także ważnych punktach regulaminu warto je porównać przy pomocy wyszukiwarki internetowej. Wówczas należy wpisać następującą frazę – zakłady bukmacherskie zasady.

Garść cennych statystyk.

Romantycy twierdzą, iż w sporcie liczby odgrywają wyłącznie rolę końcową. Liczą się emocje, walka oraz pokonywanie własnych barier. Niestety w praktyce skuteczne typy bukmacherskie oparte są wyłącznie na liczbach. Osoby typujące biorą pod uwagę wiele kryteriów, które w ostateczności zawsze oparte są na matematyce. To właśnie liczby są wiernym odzwierciedleniem aktualnej formy, możliwości oraz osiągnięć sportowca i drużyny.

Eksperci niemal jednogłośnie stwierdzają, iż analizując dane z przeszłości z dużą dozą prawdopodobieństwa da się określić tendencje występujące w przyszłości. Najczęściej stosowanymi dziedzinami królowej nauk w branży bukmacherskiej są statystyka i rachunek prawdopodobieństwa – obie te dziedziny są ze sobą ściśle powiązane. Statystyka zajmuje się analizą danych opisujących dane zjawisko, tudzież zdarzenie. Skoro mowa o sporcie, naturalnym jest, iż w tym przypadku zdarzeniami są wszelkie policzalne aspekty określonej dyscypliny. Zaliczamy do nich najczęściej :

– wyniki spotkań

– np. w piłce nożnej ilość rzutów rożnych

– ilość fauli

– ilość asyst

A także wiele innych policzalnych zdarzeń, które tworzą surowy fundament pod kolejne obliczenia. Materiał ten powinien być usystematyzowany i uporządkowany, innymi słowy – posiadać określoną hierarchię. Dopiero na podstawie tego rodzaju materiału można przejść do obliczeń z użyciem odpowiednich parametrów statystycznych. Do nich z kolei zaliczamy medianę oraz średnią arytmetyczną. W celu zaprezentowania typowych dla tego rodzaju zjawisk przykładów warto posłużyć się wynikami jednej z drużyn koszykarskich. A więc drużyna ta w 10 ostatnich spotkaniach zdobyła następującą ilość punktów – 80, 115, 108, 111, 83, 125, 109, 93, 95, 106.

Średnia sumy wspomnianych liczb wynosi 102.5. Zastosowanie wzoru na medianę skutkuje wynikiem – 107, co oznacza, ze w praktyce wartości te różnią się od siebie i to znacznie. Różnica ta wynika z zaniżonej średniej – konkretnie zdobyczy punktowej równej 80. Właśnie dlatego podczas obliczeń prawdopodobieństw w zakładach bukmacherskich należy wziąć pod uwagę oba te parametry. Wówczas prawdopodobieństwo parametrów statystycznych jest znacznie większe, a co za tym idzie – zwiększa się szansą na zgarnięcie wygranej.

O wewnętrznym kodeksie zasad słów kilka.

Znamy już punkty stałe regulaminów zakładów bukmacherskich, wiemy co wynika z ustawy o zakładach bukmacherskich oraz dlaczego istotną rolę w systemie zakładowym odgrywają liczby i statystyki. W tym miejscu warto odpowiedzieć na pytanie – jaki kodeks zasad powinien być uwzględniany przez każdego typera bez względu na zaawansowanie. Oto najważniejsze punkty :

Gra, a zabawa.

Przed rozpoczęciem swej przygody z bukmacherką warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy gramy dla celów wyłącznie finansowych, aby zostać multimilionerem, czy jest to wyłącznie rodzaj zabawy – odskoczni od codzienności poprzez podejmowanie minimalnego ryzyka. W sytuacji pierwszej należy chłodno kalkulować i postawić przede wszystkim na regularne budowanie budżetu bukmacherskiego. W innym wypadku może dojść do bankructwa.

Najważniejszy jest cel.

Zdaniem trenerów biznesu w branży bukmacherskiej podobnie jak w zarządzaniu przedsiębiorstwem główną rolę odgrywa cel. Warto go obrać na samym początku kreując coś na kształt planu biznesowego. Granie bez skonkretyzowanego celu także prędzej, czy później zakończy się fiaskiem i utratą zainwestowanych środków.

Istotne szanowanie zysków.

Wielu początkujących typerów popełnia podobny błąd, mianowicie swoje pierwsze pokaźne wygrane wypłaca owe środki i inwestuje nierzadko całość w kolejne zakłady. Niepowodzenie spowoduje utratę zysku, co uniemożliwi wykonywanie innych transakcji. W tym wypadku rozsądnie jest inwestować w zakłady określony z góry procent zagarniętego kapitału. Na początku może być to 50% zysków, które należy wpuścić do obiegu. Jest to procent bezpieczny, który także może przynieść sporą wygraną.

Walka z bukmacherem, a nie przeciwną drużyną.

Wielu kibiców o ułańskiej fantazji obstawia zakłady korzystne dla drużyny, której kibicują, choć na papierze drużyna ta ma znacznie bardziej mizerne szanse. Warto zapamiętać, że gramy przeciwko bukmacherowi – już sama nazwa – „zakład” świadczy o tym, że naszym rywalem jest ten, kto wykłada podobnie jak my pieniądze na stół.

Nie warto się od razu zniechęcać.

Brutalna prawda branży bukmacherskiej mówi, że w tym systemie nie ma wygranych. Zawsze prędzej, czy później ktoś przegrywa, bowiem system tego wymaga. Skoro jest wygrany, to musi być również przegrany. Nie ma co się zniechęcać po początkowych porażkach. Na wstępie swej przygody warto operować niewielkimi kwotami, aby poczuć fach w ręku. Następnie stopniowo je powiększać budując własny kapitał. Takie podejście z pewnością walnie przyczyni się nie tylko do zarobku, ale także do doskonałej zabawy.

Podsumowanie oraz wnioski.

Zasady gry panujące w branży bukmacherów są złożone, jednak mimo to posiadają kilku punktów wspólnych, które poniekąd definiują ową dziedzinę. Poza znajomością podstawowych przepisów warto również zagłębić się w kodeks, który funkcjonuje pomiędzy graczami określającymi typy bukmacherskie. Remisy, porażki, zwycięstwa oraz wiele innych – obocznych wyników z pewnością może doprowadzić do wygranej pod warunkiem, że mamy wiedzę, instrumenty oraz odrobinę szczęścia. Choć początki dla każdego bywają trudne i niestety każdy prędzej, czy później będzie zmuszony przełknąć gorzką pigułkę porażki, to doświadczenie i nauka na błędach odgrywają w szeroko rozumianej bukmacherce rolę kluczową. Pozostaje mieć nadzieję, że wspomniane szczęście będzie dopisywać, a wygrane kwoty będą satysfakcjonujące.

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.