Skuteczne typy bukmacherskie NHL – NHL na zywo

Skuteczne typy bukmacherskie NHL – NHL na zywo
29 Sty 2019
0
53
Bukmacher eToTo oferuje nowy, świetny bonus pieniężny - zgarnij go tutaj!

Hokej na lodzie jest jedną z popularniejszych gier zespołowych na całym świecie. W Polsce jest mniej popularny, ponieważ polska liga hokejowa prezentuje niski poziom, a reprezentacja nie może poszczycić się wieloma sukcesami. Największą liczbę fanów i zawodników ma Ameryka Północna i Skandynawia.

Dużą popularnością wśród graczy cieszy się NHL – skrót od National Hockey League, czyli Narodowa Liga Hokeja (zawodowa organizacja, która zrzesza 31 drużyn hokejowych z Ameryki Północnej). Została założona w 1917 roku w Montrealu w Kanadzie. Obecny skład w większości tworzą zespoły z USA, a ponad połowa graczy to Kanadyjczycy. W każdym sezonie, drużyny należące do NHL walczą o Puchar Stanleya. Z całą pewnością zakłady na NHL stanowią najpopularniejszą formę zakładów hokejowych na świecie.

Strony internetowe bukmacherów udostępniają możliwość obstawiania meczów hokejowych NHL. Sezon ligowy rozpoczyna się w połowie września i trwa do marca lub kwietnia. Mecze podzielone są na trzy tercje. Każda z nich trwa 20 minut. W przypadku remisu w zależności od rodzaju rozgrywek sędziowie zarządzają od 5 do 20 minut dogrywki i/lub rzuty karne.Struktura NHL

Obecnie w składzie ligi hokejowej znajduje się 31 zespołów, gdzie 24 pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a 7 z Kanady. Dzisiaj najbardziej utytułowanym zespołem wchodzącym w skład ligi jest Montreal Canadiens (24 razy zdobył Puchar Stanleya). Na drugim miejscu znalazła się drużyna Toronto Maple Leafs, która w swoim dorobku posiada 13 zwycięstw Pucharu Stanleya. Trzecie miejsce należy do Detroit Red Wings (10 razy Puchar Stanleya).

Od 2008 roku w lidze znajdują się dwie Konferencje (Wschodnia i Zachodnia), gdzie każda została podzielona na trzy dywizje liczące po pięć drużyn. W Konferencji Wschodniej znajdują się dywizje: Północno-Wschodnia, Południowo-Wschodnia, Atlantycka. W skład Konferencji Zachodniej weszły dywizje: Północno-Zachodnia, Pacyficzna i Centralna.

W marcu 2013 roku doszło do kolejnych zmian w układzie Konferencji w wyniku, których składy Konferencji Zachodniej i Wschodniej liczą po dwie dywizje (Wschodnia: Metropolitarna i Atlantycka, Zachodnia: Pacyficzna i Centralna). W trzech dywizjach gra po osiem klubów, a w jednej, Centralnej znajduje się siedem klubów.

Zasady gry na NHL

Obowiązują tu ogólne zasady hokeja na lodzie, chociaż jest kilka różnic w porównaniu do reguł, które zostały przyjęte przez IIHF. Dotyczą one:

 1. rozmiaru lodowiska,
 2. pola, w którym bramkarz może grać krążkiem,
 3. uwolnienia,
 4. kary za bójkę,
 5. rozstrzygania meczu,
 6. czasu przerwy pomiędzy tercjami,
 7. dogrywki,
 8. rzutów karnych podyktowanych podczas meczu.

Jak wygląda system rozgrywek i punktacji?

Rozgrywki

W sezonie zasadniczym każdy zespół musi rozegrać 82 mecze (po połowie na własnym boisku i połowę na wyjeździe), z czego:

 • 24 spotkania odbywają się z zespołami własnej dywizji,
 • 40 rozgrywek z drużynami spoza dywizji, ale w tej samej Konferencji,
 • 18 meczy z drużynami z przeciwnej Konferencji.

Awans do play off otrzymuje 8 najlepszych zespołów z każdej Konferencji. W następnej kolejności odbywają się ćwierćfinały, które rozgrywane są w ośmiu parach, po cztery w każdej Konferencji. Pary dobierane są w oparciu o miejsce zajęte przez zespół w Konferencji. Zwycięzca play off musi wygrać cztery mecze z przeciwnikiem. Jest to tzw. system best of seven. Następnie z każdej pary wyłaniany jest zwycięzca, który awansuje do półfinałów i kolejno do finałów. Finałowi zwycięzcy Konferencji Wschodniej i Zachodniej walczą o Puchar Stanleya.

System punktów

Zespół otrzymuje następującą liczbę punktów za:

 • zwycięstwo w regulaminowym czasie i w dogrywce – 2 punkty,
 • porażkę w regulaminowym czasie – 0 punktów,
 • porażkę w dogrywce – 1 punkt.

Władze ligi hokejowej

Obecnie na czele ligi stoi komisarz. Wcześniej był to prezes. W 1993 roku doszło do połączenia stanowisk prezesa i komisarza. Jednym z zadań komisarza jest prowadzenie zbiorowych negocjacji w sprawach ligi. Dodatkowo zajmuje się on również wyznaczaniem sędziów i urzędników na wszystkie spotkania NHL.

Obstawianie meczy na NHL – podstawowe rodzaje zakładów

Hokej na lodzie to dyscyplina sportowa trzydrogowa. Oznacza to, że drużyna może wygrać, przegrać lub zremisować mecz. W zależności od rodzaju rozgrywek, remis może być rozstrzygnięty:

 1. dogrywką,
 2. konkursem rzutów karnych,
 3. podziałem punktów pomiędzy drużynami.
Rodzaje zakładów
 1. Money Line – polegają na obstawianiu przewidywanego zwycięzcy bez względu na to czy gra zostanie zakończona w regulaminowym czasie, czy podczas dogrywki lub rzutów karnych,
 2. Handicap – stosowane w sytuacji kiedy przewiduje się znaczną przewagę jednej z drużyn nad drugą,
 3. Suma bramek (powyżej/poniżej)– zakłady można obstawiać w sytuacji kiedy łączna liczba bramek podczas rozgrywki przewyższy wartość określoną przez bukmachera. Dopuszczalne jest też obstawianie w przeciwną stronę kiedy łączna liczba bramek będzie mniejsza od tej wyznaczonej,
 4. Suma bramek przy obstawianiu z dogrywką – spodziewając się dogrywki w meczach, dopuszcza się zakłady na sumę bramek z dogrywką. Zasada jest taka sama jak w przypadku sumy bramek bez dogrywki. Różnica polega na mniej korzystnym kursie. Jednak zakład może wygrać właśnie dzięki bramkom zdobytym w dogrywce.
 5. Dokładny wynik – zakład, który ma wyłonić dokładny wynik w danej tercji lub w całym meczu,
 6. Strzelec gola – stawianie na indywidualne osiągnięcia danego gracza,
 7. Zakłady na tercje – typowanie wybranego zdarzenia, które będzie miało miejsce podczas jednej z wybranych tercji.
NHL – typy

W przypadku stawiania na NHL, kluczowym elementem obstawiania zakładów jest pozycja bramkarza, która ma niewątpliwie duży wpływ na przebieg meczu. Na bramkarzu spoczywa duża odpowiedzialność za wynik spotkania, dlatego też to głównie na jego osobie powinien skupić się gracz, który ma zamiar stawiać skuteczne typy NHL. Aby trafnie wytypować wynik warto jest uważnie śledzić wszystkie poczynania w zespole, a najbardziej skupić się na obserwowaniu osoby bramkarza. Ważnym czynnikiem, który warto jest wziąć pod uwagę to zmiany na pozycji bramkarza podczas dwóch kolejnych meczów. Dobrze jest też zwrócić uwagę na obrońców mających skłonność do gry ofensywnej. Dlaczego? ponieważ to właśnie oni wykazują większą chęć do prowadzenia własnej gry i stosowania bardziej ofensywnego zagrania.

Kilka przydatnych rad jak stawiać NHL – typy

Każdy gracz, zwłaszcza początkujący, który stawia zakłady na NHL powinien skorzystać z rad bardziej doświadczonych typerów. Dobrze jest na bieżąco:

 1. śledzić typy bukmacherskie NHL. Rady bardziej doświadczonych graczy mogą pomóc dopatrzeć się pewnych szczegółów w grze drużyny, w ustawieniach, itp. na które początkujący gracz może nie zwrócić uwagi,
 2. porównywać kursy u różnych bukmacherów,
 3. czytać newsy dotyczące NHL. Najbardziej wiarygodne będą te pochodzące z dużych portali sportowych poświęconych hokejowi na lodzie. Mogą się w nich znaleźć dość istotne informacje na temat grających drużyn, ich zawodników, itp.
NHL – typy – na co zwrócić uwagę?
 1. kadra (którzy zawodnicy będą grali w meczu). Ważne zwłaszcza podczas mistrzostw świata,
 2. miejsce rozgrywania spotkań (czy własne boisko, czy boisko przeciwnika). Jeżeli drużyna musi daleko jechać na rozgrywki, zawodnicy mogą być mniej wydajni,
 3. zmęczenie zawodników – spotkania rozgrywane pod rząd na boisku drużyny przeciwnej z dala od własnego boiska mogą skutkować większym zmęczeniem, co może odbić się na wyniku spotkania,
 4. ewentualne kontuzje mogą mieć spory wpływ na ogólną kondycję zespołu.

Zakłady na żywo

NHL – typy można stawiać także w zakładach na żywo. Jak to zrobić skutecznie? Przede wszystkim należy poznać zasady rządzące ligą hokejową, jak również zastosować pewną strategię zalecaną w tego typu zakładach.

Rozpoczęcie danego meczu NHL daje graczowi możliwość postawienia zakładów podczas przewidzianych przerw. Poniżej kilka możliwych wariantów do zastosowania w pierwszej i drugiej przerwie:

 1. jeden zakład z handicapem,
 2. jeden zakład na sumę,
 3. jeden zakład money line.

Z reguły na NHL na żywo nie stosuje się zakładów na żywo w trzeciej tercji w meczach z wynikiem remisowym, jak również pomiędzy dogrywką i rzutami karnymi.

Zakłady na żywo na NHL- typy wydają się być idealną alternatywą dla zakładów standardowych. Uczestnicząc w zakładach na żywo mamy możliwość szybkiej weryfikacji poczynionych założeń odnośnie danego spotkania i to już na samym początku rozgrywki. W zależności od przebiegu meczu można na bieżąco weryfikować zakłady stosując na przykład hedging. Graczowi w skutecznym obstawianiu NHL na żywo zdecydowanie może pomóc wiedza na temat osobowości przeciwstawnych sobie drużyn.

Typy bukmacherskie NHL

Obstawianie na ligę NHL cieszy się dużą popularnością wśród graczy prawdopodobnie dlatego, ponieważ hokej jest tą dziedziną sportu, w której zawsze dochodzi do rozstrzygnięcia spotkania. Jeżeli mecz kończy się remisem to wtedy rozgrywana jest dogrywka, której zadaniem jest wyłonienie zwycięzcy. Obecnie stosowane są dogrywki trzy na trzy (kiedyś były cztery na cztery). Takie rozwiązanie oznacza szybką akcję, w której brak jest przestojów. Pięć minut dogrywki przekłada się na dość intensywną, żywiołową grę. Dzięki temu zawodnicy dostarczają kibicom i graczom sporą dawkę dużych emocji, które związane są z typami NHL.

W sytuacji kiedy dogrywka nie rozstrzyga wyniku spotkania rozgrywane są rzuty karne, które trwają aż do wyłonienia zwycięskiej drużyny. W dogrywkach trzy na trzy chodzi o to, aby o rozstrzygnięciu spotkania w rundzie zasadniczej nie decydował przypadek, a realna gra. Jeżeli chodzi o fazę play – off to nie obowiązują w niej rzuty karne, a dogrywki rozgrywane są pięć na pięć.
Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.