Profesjonalne płatne typy bukmacherskie - warto?

Profesjonalne płatne typy bukmacherskie - warto?
29 Sty 2019
0
89
Zyskaj najnowszy bonus dzięki ForBet i GramGrubo.pl!

Zakłady bukmacherskie to specyficzna branża, która rządzi się poniekąd swoimi prawami. Poniekąd, bowiem część działalności jest ściśle związana z przepisami prawnymi, które stosunkowo niedawno uległy zaostrzeniu. Nowelizacja ustawy przyniosła ze sobą blaski oraz cienie – rynek co prawda mocno się skurczył, ale tym samym zmniejszyło się także ryzyko trefnych operacji, które wielokroć były zwykłymi oszustwami. Inaczej jest jednak w markach bukmacherskich, które działają legalnie. Jakie prawa ich dotyczą? Dlaczego warto korzystać z zaufanych źródeł i wreszcie – jakimi kryteriami należy się kierować podejmując ryzyko? Na te i wiele innych trudnych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.


Metody na skuteczne obstawianie.

W typowaniu wyników liczy się przede wszystkim doświadczenie oraz chłodna kalkulacja. Nie bez znaczenia jest także wiedza. Na początku warto posiłkować się rzetelnymi informacjami, które pozwolą przybliżyć prawdopodobieństwo danego rezultatu. W przypadku piłki nożnej należy kierować się następującymi informacjami :

– średnia punktowa 5 ostatnich spotkań

– miejsce rozgrywania najbliższego spotkania – dom/wyjazd

– obecność kluczowych zawodników

– ewentualne absencje za kartki, tudzież kontuzje

– okres trwania sezonu

– aktualna forma drużyny

Tego rodzaju informacje pozwolą przygotować odpowiedni grunt pod postawienie zakładu. Wiele firm bukmacherskich oferuje także specjalny bonus w postaci udostępniania typów najlepszych na świecie graczy, a także ekspertów. Aby przekonać się o tego typu bonusach warto wpisać do wyszukiwarki internetowej frazę – bukmacher typy ekspertów. To może być bardzo cenna wiadomość uzupełniająca, bowiem eksperci jak sama nazwa wnosi posiadają ogromną wiedzę na temat najbliższych wydarzeń sportowych. Wiedza ta jest często zakulisowa. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystkie powyższe wskazówki pomogą w osiągnięciu wymarzonych skutków.

Czym są płątne typy ? 

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na powyższe pytania warto odpowiedzieć sobie na fundamentalne – czym tak naprawdę jest zakład bukmacherski? Jest to rodzaj zakładu losowego, którego celem jest trafne wytypowanie wyniku – najczęściej sportowego. Z kim się zakładamy? Najczęściej jest to firma bukmacherska, choć może być to także jedna osoba zwana w zgodzie z nazewnictwem bukmacherem. Co do samego obstawiania, to istnieje kilka alternatyw wygranej. Oto one :

– wygrana całkowita

– wygrana w połowie

– przegrana całkowita

-przegrana w połowie

– zwrócona

Wysokość wspomnianej wygranej oblicza się na podstawie kursu, który ustalany jest indywidualnie przez poszczególne marki. Jak sugerują statystyki, to właśnie wysokość kursu stanowi kryterium najczęściej brane pod uwagę przez typujących. Czy różnice te są diametralne? Zazwyczaj opiewają w kilkanaście, może kilkadziesiąt groszy i choć na pozór są to różnice niewielkie, to w praktycznym rozliczeniu fuzji kilku zakładów ostateczna wysokość wygranej może się od siebie różnić w sposób znaczny. Teoretycznie mamy do czynienia z niewielkim wyborem firm, ponieważ aktualnie działa w Polsce ich zaledwie siedem. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy, która bezpowrotnie zablokowała niekoniecznie legalne marki bukmacherskie.

Zbrodnicza nowelizacja, czy skuteczne ustawodawstwo?

Z tzw. ustawą hazardową po raz pierwszy zetknęliśmy się w roku 2009. Była ona swoistą odpowiedzią na korupcję działająca w świecie polityki. Ustawa w swym pierwotnym kształcie posiadała sporą ilość luk, dlatego ważna była jej nowelizacja. Ta nastąpiła 28 grudnia 2016 – wtedy to podpisał ją Pan Prezydent Andrzej Duda. Jej wejście w życie odnotowano w dniu 1 kwietnia roku 2017. Momentem przełomowym był mimo wszystko dzień 1 lipca tego samego roku, bowiem na mocy nowelizacji zablokowane zostały wszystkie nielegalne marki bukmacherskie. Obowiązek blokady spoczął przede wszystkim na dostawcach Internetu. Z treści ustawy wynika jeszcze jedna zależność. Jest nią licencja dla firm wydawana przez Ministerstwo Finansów. Jej koszt wynosi aż 480tys złotych, a dana firma jest zobowiązana do płacenia podatku obrotowego w wysokości 12% co nie sprzyja powstawaniu zupełnie nowych firm bukmacherskich, a co za tym idzie- konkurencja jest zmniejszona. Wiele osób uważa, że ustawa jest zbrodnicza, bowiem ogranicza wolność i skutkuje niezdrowym kapitalizmem, jednak w praktyce gro młodych osób obstawia zakłady w sieci, gdzie wybór jest nader szeroki. Dzieje się tak za sprawą zagranicznych firm bukmacherskich, których witryny dostępne są w wielu językach – także języku polskim. Płatne typy bukmacherskie wciąż pozostają bardzo popularne i to właśnie dzięki możliwościom jakie daje Internet. Popularność poszczególnych marek z kolei zależy nie tylko od wysokości kursu, ale także od regulaminów wewnętrznych, które również mogą być obostrzone.

Regulaminy wewnętrzne firm bukmacherskich.

Każda z firm posiada swój regulamin – dokument na kształt statutu, który określa prawa oraz obowiązki zarówno klienta, jak i samej marki. Istnieje wiele punktów wspólnych czego przyczyną jest właśnie ustawa i inne przepisy prawa, jednak spotkać można także pewne różnice, które wynikają z działań głównie marketingowych. Do punktów wspólnych z pewnością można zaliczyć następujące artykuły regulaminu :

– obstawiać mogą wyłącznie osoby dorosłe, czyli takie, które ukończyły 18 lat

– osoby z odgórnym zakazem obstawiania nie mają możliwości skorzystania z oferty

– firmy bukmacherskie nie odpowiadają za defekty losowe na które nie mają wpływu

– firmy bukmacherskie nie mają prawa udostępniać danych osobowych klientów

– firmy bukmacherskie mają zakaz informowania o ewentualnych wygranych

– firmy bukmacherskie objęte są zakazem informowania o ewentualnych przegranych

Różnice występujące w regulaminach poszczególnych marek wynikają przede wszystkim z rodzaju ich działalności. Większość z nich określa się mianem firm bukmacherskich, gdzie można obstawiać wyłącznie zakłady bukmacherskie, ale nie brakuje też tych, które łączą w sobie zakłady bukmacherskie z totalizatorem. Czym jest wspomniany totalizator? Jest to potoczna nazwa polskiego przedsiębiorstwa – pełna i oficjalna nazwa to Totalizator Sportowy. Głównymi obszarami działań owego tworu są gry liczbowe, loterie pieniężne i zakłady wzajemne. W przypadku totalizatora również mamy do czynienia ze specjalną ustawą w której naczelnym punktem jest monopolizacja – totalizator jest jedynym w naszym kraju przedsiębiorstwem w dziedzinie gier liczbowych i loterii pieniężnych.

Zakłady bukmacherskie – Internet, czy punkt stacjonarny?

W momencie wyboru formy obstawiania zakładu stajemy przed dylematem – Internet, czy punkt stacjonarny? Jeszcze kilka lat temu najpopularniejsze punkty stacjonarne przeżywały istne oblężenie. Świat się zmienia, nowoczesne technologie wychodzą naprzeciw potrzebom cywilizacyjnym, a doskonałym tego przykładem jest Internet. Witryny i aplikacje zarządzane przez marki bukmacherskie w sieci są w pełni profesjonalne. Płatne typy zyskują coraz większą popularność zwłaszcza pośród młodzieży.

Warto jednak pamiętać, iż niezależnie od wyboru – każda opcja niesie ze sobą plusy i minusy. Jeśli chodzi o wspomniane punkty stacjonarne to niewątpliwą wadą jest fakt, iż tracimy sporo czasu udając się do owego miejsca, a co za tym idzie – pieniędzy. Budżet jest również mocno nadszarpnięty z racji kursów, które bywają wyższe właśnie w takich punktach. Do ich walorów natomiast zaliczyć należy brak ryzyka jakie wiąże się z obstawianiem. Udając się do punktu stacjonarnego danej marki bukmacherskiej mamy pewność, iż jest ona w pełni legalna, a ewentualna wygrana z pewnością zostanie wypłacona. Jeśli chodzi o Internet problem ten jest nieco bardziej złożony. O ile potencjalne wygrane mogą być wyższe z racji bardziej atrakcyjnych kursów, o tyle w Internecie wciąż figuruje wiele firm zagranicznych, które trudno jakkolwiek zdefiniować prawnie.

Warto zatem korzystać wyłącznie z tych zaufanych i legalnych – takich witryn w sieci również nie brakuje. Niewątpliwą zaletą Internetu jest także dodatkowa gratyfikacja. Firmy bukmacherskie prześcigają się w rabatach, promocjach i rozmaitych bonusach, których celem jest rejestracja na portalu. Są one stworzone w bardzo prosty i klarowny sposób dzięki czemu poradzi sobie z nimi praktycznie każdy. Badania statystyczne ukazują, iż z sieci korzysta przede wszystkim młodzież oraz osoby w średnim wieku. Punkty stacjonarne z kolei są oblegane przez osoby, które ukończyły 60 lat. Tendencja wykazuje, iż w tej potyczce górą stoi Internet, bowiem punktów zakładów bukmacherskich nie przybywa, wręcz przeciwnie – z każdym rokiem ich liczba maleje. Przed dokonaniem wyboru warto dokonać szczegółowej analizy poszczególnych ofert.

O rodzajach zakładów słów kilka.

Gdy wybór zostanie dokonany należy dokonać kolejnego – mianowicie rodzaju zakładu. To właśnie na tym etapie po raz pierwszy mamy do czynienia z doświadczeniem graczy, którzy na poziomie zaawansowanym potrafią przewidzieć ewentualne ryzyko. Ma to znaczenie kluczowe dla rozgrywki. Jakie rodzaje zakładów wyróżniamy? Największą popularnością cieszą się następujące :

– wytypowanie zwycięstwa jednej z drużyn, bądź remisu

– wytypowanie zawodnika

– wytypowanie konkretnego wyniku

– wytypowanie minut w których padną bramki etc.

– handicapy

– zakłady akumulacyjne

Ostatnie rodzaje zakładów mogą brzmieć dla niektórych dość zaskakująco. Czym są wspomniane handicapy? To bardzo popularna zwłaszcza w Azji forma obstawiania, która opiewa w wytypowanie zwycięscy, bądź remisu jednej z drużyn przy założeniu, ze obstawiamy na taką, która ma na papierze mniejsze szanse. Wówczas drużyna ta dostaje określoną – dodatkową liczbę punktów.

Zakłady akumulacyjne z kolei są to także płatne typy bukmacherskie, które bez problermu znajdziemy w internecie. Zagraniczne metody tego rodzaju zakładów doskonale przyjęły się również w naszym kraju. Polegają one na zawarciu kilku oddzielnych zakładów w ramach jednego kuponu. Taki kupon może przynieść wygraną wyłącznie, gdy każdy z pojedynczych zakładów sprawdzi się. Wówczas wygrana jest znacznie bardziej okazała, niż w przypadku kilku oddzielnych kuponów, a to za sprawą mnożenia kursów.
Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.