Jaki bukmacher i jak obstawiać - ciekawe porady

Jaki bukmacher i jak obstawiać - ciekawe porady
29 Sty 2019
0
41
Zyskaj najnowszy bonus dzięki ForBet i GramGrubo.pl!

Rynek bukmacherski w Polsce i poza jej granicami jest jednym z najprężniej działających. Popularność bukmacherów skutecznie opiera się regulacjom prawnym, które miałyby zniechęcić potencjalnych graczy, aczkolwiek wszelkiego rodzaju nowele zwiększają poziom bezpieczeństwa, co przekłada się na łatwiejsze decyzje dotyczące rozpoczęcia gry. Różnorodność ofert sprawia, że pojawia się pytanie o to, który buk będzie najlepszym partnerem do gry.

Bukmacher jest instytucją, której zadaniem jest przyjęcie zakładów sportowych od osób prywatnych. Tym samym jest dostępny praktycznie dla każdego, kto zamierza powiększyć swój kapitał i wziąć udział w niesamowitych emocjach związanych z obstawianiem. Główną zasadą zakładów bukmacherskich, jest obstawienie prawidłowego wyniku. Im mniejsze prawdopodobieństwo wygrania, tym większa wygrana. Nowy typer – a więc osoba przystępująca do obstawiania – ma prawo pytać który buk będzie dobry na początek. To kluczowe pytanie, na które znajdziecie odpowiedź w naszym poradniku.

 

Jaki bukmacher na start i gdzie najlepiej obstawić mecze?

Legalne zakłady bukmacherskie działają na naszym rynku od początku lat 90. Przez ten czas zdążyły się już zadomowić, a wytrawni gracze nie mają większej trudności ze znalezieniem najlepszego dla nich bukmachera. Wraz z rozwojem możliwości, jakie niesie Internet, spora część bukmacherów przeniosła swoje działania do sieci i tym samym otworzyła swoje podwoje dla zdecydowanie większej ilości zainteresowanych. Rybek zakładów online jest dostępny z każdego miejsca na świecie i pozwala na obstawianie o dowolnej porze. Co więcej, polscy gracze mają możliwość skorzystania z zagranicznych firm bukmacherskich, dzięki czemu konkurencyjność na rynku okazuje się sporym plusem dla typerów.

Zmiana ustawy hazardowej z 1 kwietnia 2017 roku pozwoliła na udoskonalenie rynku usług bukmacherskich, dzięki czemu zyskują gracze, którzy mogą liczyć na lepsze promocje, różne rodzaje bonusów i nowości. Dla początkującego ważną informacją jest fakt, że zakłady bukmacherskie stacjonarne i online są w pełni legalnymi. Sprawdźmy zatem gdzie najlepiej obstawiać mecze.

Tradycyjne punkty stacjonarne mają niewątpliwie swoje atuty, których na próżno szukać w Internecie. To przede wszystkim emocje, często zgrany zespół typerów i możliwość konsultacji. Panująca atmosfera w stacjonarnych zakładach bukmacherskich działa niczym magnez, ale skupiając się na merytorycznych walorach, należy wskazać pewność zawieranych transakcji. Dla niektórych osób internetowy świat wydaje się mniej wiarygodny – chociaż działa na tych samych, legalnych zasadach – stąd też punkty naziemne niezmiennie cieszą się uznaniem. Minusem tychże może się okazać mniejsza dostępność, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że mniejszych miejscowościach nasz wybór może być ograniczony, lub też nie znajdziemy w nich żadnego punktu bukmacherskiego. Poza tym stacjonarni bukmacherzy działają w określonych godzinach, rzadko są więc dostępni przez całą dobę.

Obstawianie w internetowym zakładzie bukmacherskim jest zdecydowanie wygodniejsze i co najważniejsze – w pełni legalne. W tym przypadku możemy typować o dowolnej porze dnia i nocy z każdego miejsca, w którym się znajdujemy. Początkujący gracze zyskują spokój, który przy pierwszych zakładach jest istotny, pozwala bowiem na właściwe rozeznanie zasad i poznanie odpowiedzi na pytanie, jak obstawiać mecze u bukmachera. Przechodząc do rzeczowych plusów tego rozwiązania, trzeba wskazać na zdecydowanie większe bonusy na start.

Początkujący typerzy wybierający internetowych bukmacherów powinni zwrócić uwagę na ofertę poszczególnych. Oczywiście im więcej atutów, tym większa korzyść z dokonanego wyboru. Pamiętajmy jednak, by wybierać wyłącznie wiarygodne i sprawdzone firmy. Odpowiadając na pytanie o to, jak wybrać bukmachera trzeba zwrócić uwagę na takie elementy jak:

bonus powitalny;

polski suppert;

prosty i czyleny interfejs strony internetowej;

język polski strony;

polska waluta;

wysokość kursów.

Proste zasady jak obstawiać

Zakłady bukmacherskie to – w najprostszym ujęciu – powzięcie ryzyka związanego z określoną kwotą, które może przynieść wygraną. Obstawianie jest więc szacunkiem zajścia pomyślnej dla gracza sytuacji, której kluczem jest jak najwyższy kurs. Bukmacher w tym przypadku jest operatorem zakładu, który za jego obsługę i możliwość zarobienia pobierają określone wynagrodzenie.

Gracz przystępujący do zakładu musi wiedzieć jak obstawiać, by zwiększyć swoją szansę na powodzenie i tym samym na powiększenie swoich zasobów finansowych. Oczywiste jest, że do rozpoczęcia gry konieczny jest własny kapitał. Co prawda można spotkać się z zakładami kredytowymi, ale zdecydowanie pewniejsze dla portfela i możliwości gracza są gotówkowe warianty.

Spośród wielu możliwych zakładów najprężniejszą częścią są bukmacherskie zakłady sportowe. Możliwość uczestniczenia w tysiącach wydarzeń na żywo pozwala graczom na obstawianie zakładów nawet w krótkim czasie.

Żeby przystąpić do gry w internetowym zakładzie bukmacherskim, konieczne jest wybranie jednego z bukmacherów. Do popularnych należą:

Fortuna,

Totolotek,

Unibet,

Expekt,

Betsafe,

Betsson, Bet-at-Home

Po zapoznaniu się z regulaminem – o tym zawsze należy pamiętać – należy się zarejestrować i wpłacić depozyt wybierając jedną z możliwości tj. karta kredytowa lub przelew z konta. W zasadzie od tego momentu można rozpocząć typowanie.

Obstawianie online to zdecydowanie najpopularniejszy sposób składania zakładów bukmacherskich. Gracz może sam decydować czy zamierza obstawiać mecze pojedyncze, czy kilka jednocześnie. Oprócz tego zakład można utworzyć, typując, kto strzeli bramkę lub kto wygra mecz. Po przetasowaniu proponowanych zakładów na mecz należy zaznaczyć wybrany i umieścić kupon na danym wyborze. Trzeba wpisać stawkę i po zatwierdzeniu wyboru obserwować rozwój wydarzeń – zakład został zawarty.

Początkujący gracz powinien wiedzieć nie tylko to, jak obstawiać mecze, ale także jakich błędów należy unikać. Bez wątpienia do jednych z pierwszych należy obstawianie typów, o których nie mamy pojęcia, a także gra za zdecydowanie zbyt wysoki procent kapitały. Należy także unikać obstawiania po kursach, pod wpływem emocji, a także zbyt wysokie cele w porównaniu z samą inwestycją.

Dobra bukmacherka – porady

Pierwszym zakładom bukmacherskim towarzyszą niemałe emocje. Po pierwsze to odpowiedź na pytanie, którego buka wybrać, po wtóre jak typować, by wygrać. Naturalnie, celem każdego gracza jest wygrana. Chcąc zminimalizować podejmowane ryzyko i tym samym zwiększyć swoją szansę na wygraną konieczne jest poznanie meandrów bukmacherki. Podstawowe pojęcia nie mogą być tajemnicą, podobnie jak zasady gry.

Wbrew pozorom wygrywanie pieniędzy u bukmachera wymaga właściwego przygotowania. Naturalnie, liczy się także szczęście, ale to działa w nieprzewidywalny sposób. Posiadając wiedzę teoretyczną, typer jest w stanie osiągnąć sukces częściej niż przy wykorzystaniu wyłącznie samego zrządzenia losu.

Pierwszym terminem, z którym spotykają się gracze, są kursy bukmacherskie. Wysokość kursów bukmacherskich jest jednym z najważniejszych terminów, które po prostu trzeba zrozumieć. W prostym rozumieniu kurs bukmacherski jest szansą danego zakładu (w przypadku rozgrywek piłkarskich – drużyny lub zawodnika) na wygraną. Im większy kurs, tym większe ryzyko porażki i analogicznie im niższy ty prawdopodobieństwo wygranej wzrasta. Kursy bukmacherskie mogą być zapisywane w różnych notacjach. Rozróżniane są:

kursy dziesiętne (np. 1.50),

kursy brytyjskie (np. 1/2),

kursy amerykańskie (np. -200),

kursy hongkońskie (np. 0.50),

kursy indonezyjskie (np. -2.00)

kursy malajskie (np. 0.50).

Notacja to nic innego jak zapis z przedstawieniem szansy na zwycięstwo danego typowania. Co istotne, niezależnie od zapisu kursu daje on taką samą wartość wygranej. W Europie, a więc i w Polsce do najczęściej stosowanych należą kursy dziesiętne. Można je spotkać także pod nazwą kursu kontynentalnego lub europejskiego. Prawdopodobieństwo zakładu przedstawiane jest w postaci ułamków dziesiętnych, co zdecydowanie ułatwia wyliczenie ewentualnej wygranej.
Przykładowo mecz Polska- Nigeria Typ 1/Kurs 1,5/Stawka 100 euro
Wyliczenie wygranej: stawka x kurs, a więc 100 euro x 1,50 = 150 euro.

Dla ułatwienia początkujący gracze mogą skorzystać z dostępnych w Sieci kalkulatorów kursów bukmacherskich.

Obok typów zakładów bukmacherskich mamy także zakłady bukmacherskie. Niemal każde wydarzenie sportowe może być podstawą do powzięcia zakładu u bukmachera. Najprostszym zakładem, który jest dostępny u każdego bukmachera, jest „zwycięzca meczu 1×2”. Tutaj obstawia się zwycięstwo gospodarza lub gościa bądź remis uzyskany w regulaminowym czasie.

Kolejny zakład to „poniżej/powyżej”, który dotyczy punktów w meczu, liczby goli, liczby spalonych, liczby żółtych lub czerwonych kartek itp. W tym przypadku nie jest istotne, która drużyna zdobędzie bramkę lub która finalnie wygra mecz.

Zakład „podwójna szansa” należy do zakładów dwudrogowych, które zakładają dwie opcje podstawowego zakładu 1×2. W tym przypadku można obstawiać zwycięstwo drużyny lub remis; zwycięstwo gości lub zwycięstwo gospodarzy, remis lub zwycięstwo gości.

Skuteczne systemy bukmacherskie

W głowach wielu graczy – oprócz słynnego kwestionowania bukmacherów będzie moją wybraną – pojawia się pytanie o to, czy istnieją skuteczne systemy bukmacherskie. Ponieważ mówimy o zakładach opartych na prawdopodobieństwie, można przyjąć, że istnieją metody pozwalające na zwiększenie swojego szczęścia. Wytrawni gracze powiedzą, że ile typerów tyle sposobów na wygrywanie, nie mniej w każdym z tychże pojawiają się niezmiennie pewne elementy zwiększające potencjalną szansę na wygraną.

Pierwszym z nich jest granie na wysokie kursy, a przynajmniej nie mniejsze niż 2. Mniejsze kursy to zdecydowanie trudniejsza metoda, by wyjść na plus. W zdecydowanej większości jest to wprost niemożliwe. Większe kursy pozwalają na lepsze dopasowanie systemu bukmacherskiego do własnego założenia celu.

Drugi sposób na systemy bukmacherskie to szukanie i wybieranie typów, które są wartościowymi. Kurzące wydaje się obstawienie meczu popularnych drużyn, ale zdecydowanie lepsze jest postawienie na mniej rozpoznawalne. W mniej popularnych meczach o wiele prościej jest znaleźć wartościowe typy.
Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.