Co obstawić u bukmachera ? Patrzymy i doradzamy

Co obstawić u bukmachera ? Patrzymy i doradzamy
29 Sty 2019
0
39
Zyskaj najnowszy bonus dzięki ForBet i GramGrubo.pl!

Świadomość tego co obstawiać u bukmachera jest najważniejszym aspektem przesądzającym o tym czy będzie nam dane wygrywać i zarabiać na zakładach, czy też może (niestety) tracić ciężko zarobione pieniądze.

Zanim podejmiesz decyzję o tym by na konto bukmachera przelać sporą sumę pieniędzy za którą będziesz obstawiać czy to mecze piłki nożnej czy jakiekolwiek inne wydarzenia sportowe, najważniejsze jest byś zastanowił się co obstawiać, żeby koniec końców ograć bukmachera i w ten sposób zarabiać pieniądze.

 

 

Jednym z najpoważniejszych a przy tym najbardziej prozaicznych błędów jakie popełnia spora pula grających jest nieświadomość tego co obstawiać jest najkorzystniej. A przecież wystarczy dobrze przemyśleć całą sprawę i zastanowić się nad tym co obstawiać, czyli jakie rodzaje zakładów są dla nas najkorzystniejsze.

Błędnie byłoby kierować się wynikami innych grających, nikt z nas nie jest przecież taki sam. Podczas gdy mój kolega może zarabiać spore pieniądze na hokeju, to inny przyjaciel będzie zarabiał pieniądze na zakładach obstawiając mecze tenisa.

Nie da się zatem powiedzieć co obstawiać konkretnie w Twoim przypadku, bo przecież każdy z nas dysponuje inną wiedzą na temat określonego sportu, gra na inne kursy, dysponuje innym budżetem. Można jednak kierować się pewną zasadą, która pozwoli nam określić co obstawiać najkorzystniej w naszym konkretnym przypadku.

Aby tak się stało należy zastanowić się przede wszystkim:

  • Jaki jest cal naszych zakładów: ile pieniędzy chcemy zarabiać i w jakim czasie
  • Czy nastawiamy się na szybki duży zysk
  • Czy jesteśmy w stanie grać za duże stawki
  • Jaki kapitał chcemy przeznaczyć na grę

Gdy mamy odpowiedzi na te podstawowe choć bardzo zasadnicze pytania, jesteśmy znacznie bliżej odpowiedzi na pytanie co obstawiać u bukmachera (w naszym wypadku), żeby zarabiać pieniądze. Dopiero po tym fakcie, możemy zastanowić się krok dalej.

 

 

 

Co obstawiać żeby wygrać

Aby dowiedzieć się co obstawiać żeby wygrywać musimy znać odpowiedź nie tylko na wszystkie powyższe pytania, ale przede wszystkim zastanowić się nad tym, obstawianie których zakładów jest dla nas najkorzystniejsze.

Najkorzystniejsze to słowo klucz, bowiem nie rozchodzi nam się o wytypowanie zakładów, w których odsetek trafianych kuponów jest najwyższy, ale o wytypowanie tego rodzaju zakładów, gdzie stosunek wygranych do zainwestowanych pieniędzy jest największy.

O co w tym wszystkim chodzi i koniec końców co obstawiać, żeby wygrywać?

Zastanówmy się: celem każdego kto obstawia zakłady bukmacherskie jest wygrywać i zarabiać pieniądze. Jak najwięcej pieniędzy.

Nawet jeśli do tego celu prowadzić będzie taki rodzaj zakładów, na którym odsetek wygranych kuponów będzie wynosił kilka procent to nie powinieneś martwić się niską skutecznością trafianych kuponów, ale cieszyć się z dużych zarobków.

Jak jest to możliwe? Otóż wyobraź sobie rodzaj kuponów (na przykład na zwycięzcę meczu), w których twoja skuteczność wynosi siedemdziesiąt pięć procent (75%). Jednak przy średnim kursie takiego kuponu wynoszącym 1.2 wcale nie będziesz zarabiał pieniędzy.

Tymczasem jeśli wybierzesz taki rodzaj zakładów, w którym twoja skuteczność wynosi znacznie mniej, bo dziesięć procent (10%), ale średni kurs kuponów wyniesie 15, to będziesz zarabiał znacznie więcej pieniędzy niż w powyższym przypadku.

Jak więc widzisz, zastanawiając się nad tym co obstawiać u bukmachera, musisz szukać takiego sportu, takiego rodzaju zakładów, w którym stosunek wygranych do trafności jest jak największy (a nie tylko sugerować się wysokością lub częstotliwością wygranych).

Musisz zatem podejść do tego w ten sposób: zastanów się lub sprawdź w swoich archiwalnych typach, które rodzaje zakładów lub które sporty przynosiły ci największe korzyści według powyższego wzoru.

 

 

Jeśli nie jesteś w stanie sprawdzić tego na archiwalnych typach to wcale nie musisz inwestować majątku by sprawdzić co obstawiać. Możesz przecież „pograć” przez kilka tygodni a nawet miesięcy by sprawdzić co będzie dla Ciebie najbardziej opłacalne. Najlepiej jeśli będziesz to sprawdzać i archiwizować wyniki: na przykład na kartce papieru lub w arkuszu kalkulacyjnym.

Wybierz kilka rodzajów sportów i rodzajów zakładów. Powinieneś przede wszystkim sugerować się wiedzą na temat sportu, zawodników i drużyn: tam gdzie twoja wiedza jest największa, tam będą największe szanse na to by zarabiać w ten sposób pieniądze na zakładach.

Kiedy już wiesz jaki sport będzie ci najlepiej obstawiać (bo najlepiej spośród wszystkich się na nim znasz), musisz przetestować co obstawiać sprawdzając kilka rodzajów zakładów: stawiaj na faworytów, na porażki faworytów, na dokładny wynik, na ilość rzutów rożnych, na liczbę bramek, na handicapy, żółte i czerwone kartki czy jakiekolwiek inne zakłady, które przyjdą ci na myśl, a które jesteś w stanie przewidzieć (jaki będzie ich wynik).

Kiedy dojdziesz do tego momentu, że zaczniesz selekcjonować rodzaje zakładów i sprawdzać swoją skuteczność w ich obstawianiu, będziesz znacznie bliżej odpowiedzi na to co obstawiać u bukmachera by zarabiać pieniądze.

Działając w ten sposób jesteś w stanie wyznaczyć racjonalną odpowiedź, popartą dowodami i sprawdzeniem w praktyce, która dzięki temu, że na przykład obstawiasz zakłady „na brudno” nic cię nie kosztuje.

Prawda jest taka, że niektórym wydaje się, iż to piłka nożna będzie sportem, który obstawiając zarobią największe pieniądze. Rzeczywistość pokazuje jednak, że prawda może być zgoła inna. Wcale nie musisz koniecznie obstawiać meczów piłki nożnej by osiągać najlepsze wyniki na zakładach. Może się bowiem okazać, że jesteś w stanie zarobić znacznie więcej pieniędzy obstawiając inne dyscypliny sportu, jak choćby siatkówka, koszykówka czy tenis.

 

 

Jak obstawiać tenis

Tenis ziemny jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin (zaraz po piłce nożnej), którą grający obstawiają u bukmachera. Być może w tym momencie nie wiesz jeszcze jak obstawiać tenis, ale ten krótki poradnik zapewne ci w tym pomoże.

Przede wszystkim kierując się podstawowymi zasadami tenisa, w przeciwieństwie do piłki nożnej, mecz tenisowy nie może zakończyć się remisem. W tym wypadku musi zostać wyłoniony zwycięzca.

Mecze tenisa rozgrywa się (w zależności od podziału na turnieje mężczyzn oraz kobiet a także stopnia kwalifikacji) do trzech wygranych setów (w wypadku mężczyzn i wyższych faz turnieju – w przypadku kobiet lub początku eliminacji gra się do dwóch wygranych setów).

Każdy set gra się do sześciu wygranych gemów, chyba, że miałby się on zakończyć wynikiem sześć do pięciu, to w takim wypadku gra się do siedmiu wygranych gemów.

Z uwagi na to, że w tej dyscyplinie sportu nie występuje remis, a ty chcesz wiedzieć jak obstawiać tenis, to musisz być świadomy, że kursy oferowane przez bukmacherów na zdecydowanych faworytów meczu są zazwyczaj bardzo niskie i nie przekraczają progu 1.3, ale są też często jeszcze niższe.

Czy to dobrze, czy to źle? Wprawdzie gra na niskie kursy rzadko kiedy bywa opłacalna, ale ci którzy wiedzą jak obstawiać tenis mogą się z tym nie zgodzić. Dlaczego?

Otóż jeśli sprawdzimy skuteczność typów po kursie 1.2 czy 1.3 w piłce nożnej to będzie ona znacznie niższa niż w przypadku kursów tego rzędu na mecze tenisa ziemnego. Tu faworyci zazwyczaj nie zawodzą, pewnie wygrywając swoje mecze.

 

 

Zazwyczaj”, ponieważ tenis, tak jak i każdy inny sport bywa nieprzewidywalny. Faworyt może mieć zły dzień. „Dawid” w starciu z „Goliatem” może zagrać wybitnie i zaskoczyć bukmacherów zdobywając zwycięstwo. Poza tym faworyta z meczu może „wyeliminować” kontuzja, która przecież przytrafić się może w każdym momencie.

Jeśli szukasz odpowiedzi na to jak obstawiać tenis, wcale nie musisz ograniczać się do tego by stawiać wszystkie swoje pieniądze na wygraną faworytów. Wręcz przeciwnie.

Jest sporo osób, które potrafią wyszukiwać „niespodzianki”, szczególnie w początkowych fazach turnieju, kiedy forma teoretycznie wyżej rozstawionych zawodników bywa niewiadomą.

Jeśli faworyt turnieju zachodzi do wyższych faz turnieju to tam raczej nie przegrywa „z byle kim”, choć i od tego faktu bywają odstępstwa. Jeśli chcesz polować na niespodzianki w tenisie i w ten sposób zarabiać na zakładach, to może warto będzie się skupić na grze gdy turniej wkracza w początkową fazę, mniej faworyzowani zawodnicy są już „rozgrzani” grą w eliminacjach, podczas gdy żelaźni faworyci jeszcze na dobre nie wkroczyli w turniej i mogą łatwo (po wysokim kursie) się potknąć.

 

 

Co obstawiać u bukmachera

W tym momencie powinieneś być znacznie bliżej odpowiedzi na pytanie co obstawiać u bukmachera.

Pamiętaj! Przede wszystkim zastanów się nad tym jaki jest cel Twojej gry: ile pieniędzy i w jakim czasie chcesz zarabiać oraz jaki kapitał możesz na tę grę przeznaczyć. Następnie wybierz dyscyplinę sportu i rodzaj zakładów, które chcesz obstawiać.

Nie zapomnij przetestować na swoich typach archiwalnych lub tych, które zagrasz „na brudno” jaka będzie skuteczność w każdym sporcie i każdym rodzaju zakładów. Porównaj ilość i wysokość wygranych do zainwestowanych pieniędzy. Kiedy będziesz w posiadaniu tej wiedzy, znacznie łatwiej będzie ci zdecydować co obstawiać u bukmachera (w twoim przypadku) by zarabiać wymarzone pieniądze.

Nie zapomnij jednak o tym by dostosować swoje oczekiwania (finansowe) do możliwości (skuteczności twojej gry, ale także wysokości kapitału). To pozwoli uniknąć rozczarowań, a przede wszystkim nie podejmować pochopnych decyzji ze stawianiem zbyt ryzykowanych zakładów byle tylko wygrać wcześniej założoną sumę pieniędzy.

 

 

Progresja zakłady bukmacherskie

Jednym ze sposobów, które mogłeś kiedyś przeczytać to termin progresja zakłady bukmacherskie. Na czym polega progresja w zakładach bukmacherskich?

Ano często utożsamiać ten fakt można z systemami bukmacherskimi, które opierają się o odpowiedni dobór typów, ale także i stawek.

Możesz mieć świetną skuteczność typów, ale na nic się ona zda, jeśli nieodpowiednio dobierzesz stawki.

Tymczasem progresja zakłady bukmacherskie może ci zapewnić, że przy nawet skandalicznie niskiej skuteczności typowania będziesz zarabiać pieniądze. Trafiając zaledwie jeden z kilkunastu (a nawet kilkudziesięciu) typów możesz być na plus. Jak to możliwe? Tak właśnie działa odpowiedni dobór stawek, który pozwala zarabiać na zakładach, nawet kiedy rzadko trafiasz zakłady, a Twoje kursy wcale nie muszą być wysokie.

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.