Jak ograć bukmachera, czyli jakie mecze obstawiać

Jak ograć bukmachera, czyli jakie mecze obstawiać
28 Sty 2019
0
381

Totolotek zaprasza po najnowszy bonus 2019!

 

Firmy, które nie przynoszą zysku po prostu się zamyka. Patrząc na rynek bukmacherski, firmy muszą zarabiać ogromne pieniądze, skoro na rynku otwierają się kolejni bukmacherzy, a o klienta trwa zażarta walka. Czy to znaczy, że na zakładach nie da się zarobić pieniędzy? A może trzeba wiedzieć jak ograć bukmachera?

Statystyki są druzgocące i pokazują, że ponad dziewięćdziesiąt procent grających, regularnie traci pieniądze obstawiając zakłady. I ta statystyka jest nie tyle co alarmująca, co teoretycznie zniechęcająca. Skoro więcej niż dziewięć na dziesięć osób traci pieniądze, to dlaczego tobie miałoby się udać zarabiać w ten sposób pieniądze? Czy wiesz jak ograć bukmachera? Jeśli nie, to czytając ten artykuł możesz do tego znacząco się przybliżyć.

 

 

Zastanów się (na samym początku) nie jak ograć bukmachera, ale dlaczego wspomniane dziewięć na dziesięć osób traci pieniądze? Co robią nie tak obstawiając zakłady, że tracą pieniądze i nie potrafią przechytrzyć bukmachera.

Owszem, sport jest nieprzewidywalny, największy faworyt może przegrać mecz w najmniej spodziewanym momencie. Ale przecież zasada ta działa w obie strony. Skoro są osoby, które tracą pieniądze, bo stawiają na pewniaków po niskich kursach, to muszą być również osoby, które zarabiają stawiając na niespodzianki w odpowiednim momencie. Może właśnie te osoby stanowią wspomniane niecałe dziesięć procent, które wie jak ograć bukmachera i jak zarobić na tym pieniądze?

Teoretycznie można by tak mniemać. Skoro potrafią trafić niespodzianki po bardzo wysokim kursie, to dlaczego nie mieliby zarabiać na zakładach? Otóż liczba niespodzianek nie jest duża, wobec czego ilość wygranych kuponów (choć z bardzo wysokimi kursami), będzie mała.

Skoro zatem ani gra na pewniaków po niskich kursach, ani też gra na niespodzianki i trafianie wysokich kursów nie jest receptą na to jak ograć bukmachera, to co nią może być?

Zidentyfikujemy problemy, z którymi boryka się większość osób chcących (ale nie potrafiących) zarobić na zakładach. Wyróżnimy przede wszystkim takie cechy jak:

  • Chęć (zbyt) szybkiego zysku
  • Niedostosowanie stawek do posiadanego kapitału
  • Obstawianie „tak jak inni
  • Nieprzemyślane zakłady
  • Kupony ze zbyt dużą ilością meczy
  • Zbyt optymistyczna wiara, że „tak się stanie
  • Nie poparcie swoich typów analizą i statystykami
  • Przekonanie, że w sporcie istnieją „pewniaki

To nie, to nie i to nie. Cały czas dochodzimy do wniosku, że każdy pomysł na to jak ograć bukmachera jest nieskuteczny, bo coś w nim przeszkadza. Co zatem robią ci, którzy na bukmacherce zarabiają duże pieniądze? Ustawiają mecze? Mają szczęście, a może sekretny sposób?

 

 

 

Sposoby na grę u bukmachera

Sposoby na grę u bukmachera mogą być różne, ale jeśli chcesz wiedzieć jak ograć bukmachera i zarabiać na tym pieniądze to musisz zdać sobie sprawę z jednego faktu: dobre typy to nie wszystko. Możesz mieć piekielnie dużą skuteczność na stosunkowo wysokich kursach, ale złe dostosowanie stawek do całości budżetu może szybko zrujnować cały zgromadzony kapitał, kiedy przyjdzie czarna seria.

Nie ma takiej możliwości by w długiej perspektywie czasu, czarna seria się nie pojawiła. Nawet najlepszym typerom może zdarzyć się seria typów, w której nie trafią kilku lub nawet kilkunastu spotkań. I co wtedy? Cały kapitał zostanie zrujnowany.

Sposoby na grę u bukmachera muszą zatem być skoncentrowane nie tylko na dobrych typach, ale również na odpowiednim doborze stawki. Co to oznacza? Ano:

  • Po pierwsze by nie grać za zbyt duży procent kapitału na pojedynczy typ, zakład: jak mówią profesjonaliści wysokość stawki na pojedynczy kupon nie powinna przekroczyć w swojej wartości kilku procent całego kapitału. Jeśli więc zatem na koncie u bukmachera masz 100 zł, nie stawiaj na kupon więcej niż 5 zł. Jeśli na koncie masz 20 000 zł, nie graj za więcej niż 1000 zł (choć 5% to i tak bardzo dużo). Gdy porównasz tę wiedzę ze swoją dotychczasową grą to zobaczysz jak wielki błąd popełniałeś.
  • Po drugie: zastosuj taki system stawkowania by przy jak najmniejszej ilości trafień wychodzić na plus. Na przykład w przypadku progresji (wzrostu stawek z kolejnym przegranym zakładem), możesz być pewien, że pierwsze, jakiekolwiek trafienie zagwarantuje ci zysk. Musisz być świadomy, że nie ma typerów nieomylnych i tobie również zdarzy się mylić z wynikami. Jeśli jednak zastosujesz odpowiedni system doboru stawek, to będziesz na dobrej drodze by odkryć jak ograć bukmachera.

 

 

Jak obstawiać mecze żeby wygrać

Jak widzisz, by ograć bukmachera musisz być świadomy dwóch rzeczy: dobre typy to podstawa, ale przyda się również skuteczny dobór stawek.

I w przypadku typów musisz zawsze dobrze się zastanowić. Nie jest łatwo powiedzieć jak obstawiać mecze, żeby wygrywać. A to dlatego, że każdy z nas będzie miał różną skuteczność w obstawianiu określonego sportu, dyscypliny, drużyn, zawodników czy nawet rodzajów zakładów.

Podczas gdy jeden z nas może zarabiać pieniądze obstawiając wyniki Premier League, innemu znacznie lepiej może wychodzić obstawianie ilości rzutów rożnych w drugiej lidze francuskiej. Wiele zależy przede wszystkim od znajomości i wiedzy drużyn, zawodników, specyfiki ligi.

Aby wiedzieć jak obstawiać mecze żeby wygrać, musisz uświadomić sobie, że podstawą jest szeroka wiedza na temat sytuacji drużyn, odpowiednia analiza poparta statystykami. Wprawdzie mawia się, że statystyki kłamią, ale koniec końców, prawda zawsze się z nimi pokrywa. W sporcie nic nie jest przewidywalne i pewne, ale opierają się na statystykach i rzetelnej analizie możesz szybciej dojść do odpowiedzi na pytanie jak obstawiać mecze żeby wygrywać.

Przede wszystkim jednak badaj swoje wyniki gry. Sprawdzaj, która dyscyplina, która liga, który rodzaj zakładów przynosi ci największe zyski. Nie skupiaj się na największej skuteczności, gdyż sama skuteczność kuponów to nie wszystko. Należy ją bowiem zestawić choćby ze średnim kursem kuponu. Okaże się bowiem, że korzystniej finansowo (a przecież o to chodzi gdy zastanawiasz się jak ograć bukmachera) będzie dla ciebie grać na ilość rzutów rożnych lub handicap, aniżeli trafiać ze znacznie większą skutecznością zwycięzcę meczu. Aby wygrywać pieniądze na zakładach, skup się na tym by odkryć, które rodzaje zakładów są dla ciebie najbardziej wartościowe i przynoszą największe zyski.

 

 

Jakie mecze obstawiać

Jeśli nie wiesz jakie mecze obstawiać gdy chcesz ograć bukmachera to profesjonaliści powiedzą ci dwie rzeczy: nie obstawiaj wyników swojej ulubionej drużyny czy Reprezentacji Polski, gdyż „w krwi” będziesz miał zawsze bardzo subiektywne opinie o ich szansach. To oczywiste, że kiedy obstawiamy mecz ulubionej drużyny (lub takiej, której nienawidzimy) to podświadomie oczekujemy jej triumf (lub przegranej). A czy takie postrzeganie szans drużyny pokrywa się z prawdą? Oczywiście, że nie. A co oznacza to w praktyce? Ano nic innego jak to, że nie jesteś w stanie stwierdzić czy dany typ ma odpowiednią wartość by go postawić.

Myśląc o tym jakie mecze obstawiać skup się na tych, które analizować możesz najdokładniej. Być może z uwagą śledzisz mecze Premier League, być może kibicujesz na żywo w LOTTO Ekstraklasie. Być może nie umknie Ci żaden ułamek meczu francuskiej Ligue1. Tak naprawdę nie ma to znaczenia. Najlepsze wyniki finansowe na zakładach bukmacherskich osiągniesz obstawiając te mecze, o których wiedzę masz największą. To pozwoli ci przeprowadzić najlepszą, najbardziej fachową analizę, a jak wiesz lub nie, wiedza i analiza jest podstawa gdy chcesz wiedzieć jak ograć bukmachera.

 

 

Zakłady bukmacherskie porady

Z całą jednak dozą przekonania można powiedzieć, że każde zakłady bukmacherskie porady nie powiedzą ci by grać na niskie kursy i pewniaków. Już tak wielu ludzi przekonało się, że w sporcie, a szczególnie piłce nożnej pojęcie pewniaków nie powinno istnieć. Najczęściej nabierają się na to początkujący gracze, którzy wierzą, że Barcelona czy Real będą wygrywać każde spotkanie. Owszem drużyny te są niemal niezwyciężone i wygrywają mecz za meczem, ale spójrz tylko na ich statystyki końcem sezonów. Bądź co bądź przynajmniej kilkunasto procentowy odsetek wyników będą stanowić remisy lub porażki. Jaki więc masz szanse, że nie obstawisz zakładu, kiedy właśnie zdarzy im się wpadka?

Policz na szybko jak wiele kuponów musisz trafić z kursem 1.1 czy 1.2 gdy Barcelona lub Real wygrywają by odrobić straty kiedy zremisują lub przegrają. Bardzo wiele osób przekonało się na własnej skórze, że obstawianie niskich kursów mija się z celem. Nawet mimo tego, że zakłady bukmacherskie porady w Internecie głośno o tym mówią, wciąż wielu niedoświadczonych graczy stara się zarabiać na zakładach obstawiając niskie kursy. Niestety, wszyscy jak jeden mąż kończą tak samo. Utratą kapitału.

 

 

Jak ograć buka

Podsumowując naszą analizę jak ograć buka, wiemy już że na pewno nie warto jest grać na niskie kursy. Niskie czyli takie jak 1.1, 1.2 a nawet 1.4, gdyż twoja skuteczność musiałaby sięgać zenitu, by gra była wtedy opłacalna.

Wiemy też, że aby zarabiać na zakładach bukmacherskich pieniądze trzeba zastanowić się nad tym, który sport, który rodzaj zakładów będzie dla nas najbardziej opłacalny. W tym celu musimy sprawdzić swoją wiedzę. Można to zrobić obstawiając przez pewien czas zakłady „na brudno” lub za bardzo małe pieniądze. Wtedy z łatwością zidentyfikujemy, które zakłady przynoszą nam zysk, a które stratę. Kiedy będziemy już w posiadaniu takiej wiedzy to staniemy otworem przed pytaniem jak ograć bukmachera. Po prostu musimy stawiać takie zakłady, które są dla nas najbardziej opłacalne (niekoniecznie trafiamy je najczęściej, ale po prostu stosunek wygranych, zarobionych pieniędzy do częstotliwości trafianych kuponów i granych stawek jest dla nas najkorzystniejszy).

Jeśli szukamy odpowiedzi na pytanie jak ograć buka, to musimy również pamiętać jak ważna w kontekście zarabiania pieniędzy na zakładach jest cierpliwość i rozwaga. Psychologiczne cechy charakteru stanowią bardzo ważny element całej układani, bez której trudno wyobrazić sobie osobę, jaka zarabia na zakładach. Tylko grając dobre typy, z dobre dobranymi stawkami, zachowując spokój, rozwagę i mając ściśle określony plan działania, będziesz w stanie pokonać bukmachera.

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.