Obstawianie NHL - typy NHL, systemy, porady

Obstawianie NHL - typy NHL, systemy, porady
28 Sty 2019
0
77

Fortuna oferuje nowy bonus który zgarniesz tutaj


NHL to skrót od angielskiej nazwy Narodowej Ligi Hokeja, czyli National Hockey League. Jest najbardziej znaną, popularną oraz po prostu najsilniejszą ligą hokejową świata. W swoich szeregach zrzesza trzydzieści jeden zespołów z Ameryki Północnej.

 

Każdy sezon ligi NHL to walka o Puchar Stanleya, który trafia w ręce zwycięzcy całego sezonu. Liga NHL została założona w roku 1917 w Kanadzie, a dokładniej rzecz ujmując w Montrealu. W dniu dzisiejszym, większość zespołów ligi NHL stanowią drużyny ze Stanów Zjednoczonych, choć większość hokeistów pochodzi z Kanady. Najlepsi hokeiści to właśnie reprezentacji tych dwóch krajów, jak i Rosjanie czy obywatele krajów skandynawskich takich jak Szwecja czy Finlandia. W NHL występowało również kilku Polaków, ale niestety naszym rodzimym hokeistom bardzo ciężko jest wejść na najwyższy, wymagany na szczeblu NHL, poziom.

Liga NHL składa się z dwóch konferencji oraz czterech dywizji, co powoduje, że podczas jednego sezonu każda drużyna rozgrywa masę spotkań. W marcu 2013 przyjęto zmiany w strukturach NGL, które skutkowały restrukturyzacją konferencji oraz zasad rozgrywek. Podzielone zespoły na dwie konferencje: wschodnią i zachodnią, natomiast każda konferencja składa się również z dwóch dywizji: Pacyficznej i Centralnej oraz drugiej czyli Metropolitana i Atlantycka. Trzy dywizje składają się z ośmiu zespołów, natomiast Centralna składa się z siedmiu zespołów. To łącznie daje trzydziestu jeden uczestników sezonu NHL.

 

 

Ten kto stawia u bukmachera typy NHL musi pamiętać, że – co ciekawe, choć liga jest wzorem do naśladowania dla innych, obowiązują tu nieco inne zasady niż w przypadku rozgrywek europejskich. Różnice pomiędzy NHL a IIHF dotyczą m.in.:

 • Szerokości lodowiska (w NHL wynosi ona 25.91 metra, podczas gdy wg IIHF ma mieć ona 29-30 metrów)
 • Pole gdzie dozwolone jest gra krążkiem przez bramkarza różni się od siebie. W NHL istnieje tak zwana restricted goalie area czyli miejsce, w którym gra krążkiem przez bramkarza jest niedozwolona
 • Do różnic dochodzi również w aspekcie tak zwanego uwolnienia, czyli specyficznego dla hokeja zagrania: w przypadku NHL gdy zawodnik wybija krążek za połowę linii bramkowej tercji przeciwnika gra jest przerywana przez sędziego gdy krążek przejmie gracz drużyny przeciwnej (oprócz bramkarza). W przypadku przepisów IIHF, sędzia natychmiast przerywa grę gdy krążek przekroczy linię bramkową
 • NHL to również show. W lidze grają najlepsi zawodnicy z całego świata co ma gwarantować kibicom najwyższy poziom sportowy, ale jak przystało na USA nie może obejść się „bez fajerwerków”. Dlatego NHL nieco bardziej liberalnie podchodzi do kary za ewentualne bójki na lodowisku: graczowi w tym wypadku grozi obligatoryjne 5 minut odpoczynku od pobytu na lodzie, podczas gdy IIHF wskazuje sędziom konieczność nakładania kary nawet na cały mecz
 • Ciekawostką odróżniającą przepisy NHL od tych dyktowanych przez IIHF jest również egzekutor rzutów karnych. W przypadku ligi amerykańskiej, rzut karny wykonywany jest przez zawodnika, który został sfaulowany, natomiast w przypadku przepisów IIHF, egzekutor rzutu karnego wyznaczany jest przez trenera.

Obstawianie NHL

Obstawianie NHL to prawdziwa gratka dla każdego fana hokeja, który chce mieć okazję by zarabiać pieniądze na zakładach każdego dnia. W sezonie zasadniczym NHL, każda drużyna rozgrywa bowiem aż osiemdziesiąt dwa mecze, dokładnie czterdzieści jeden u siebie i czterdzieści jeden na wyjeździe. Te mecze dzielą się na:

 • Dwadzieścia cztery spotkania z zespołami z własnej dywizji
 • Czterdzieści meczów z drużynami spoza własnej dywizji, ale tej samej konferencji
 • Osiemnaście meczy z drużynami spoza konferencji

Awans do fazy pucharowej (play-off) wywalcza osiem najlepszych zespołów. Jeśli znasz się na NHL, to Twoje obstawianie NHL może dotyczyć właśnie awansu konkretnej drużyny do fazy pucharowej zanim sezon jeszcze się rozpocznie. Dzięki temu możesz liczyć na dość wysokie kursy, szczególnie kiedy uda Ci się obstawić zakłady na niespodziewaną przez bukmacherów drużynę.

Faza play-off to osiem par ćwierćfinałowych (po cztery z każdej Konferencji). Ustalane są one na podstawie z góry znanej drabinki: zespół pierwszy gra z ósmym, drugi z siódmym i tak dalej. Faza play-off rozgrywana jest w formule best of seven, czyli najlepszy z siedmiu meczy. Nie jest koniecznością rozegrać wszystkie siedem spotkań, gdyż do awansu wystarczą cztery zwycięstwa.

Po tym jak kończy się faza zasadnicza, bukmacherzy wyznaczają kursy na play-off, a ci, którym chodzi po głowie obstawianie NHL bardzo często stawiają spore pieniądze na awans konkretnej drużyny. Z uwagi na to, że meczy do rozegrania jest sporo, faworyci zawodzą bardzo rzadko. Wszak ciężko jest mieć słabszy dzień aż cztery razy. Oczywiście, hokej, tak samo jak i każda inna dyscyplina sportu bywa w pewnym stopniu nieprzewidywalna, ale w play-offach NHL aż tak często nie dochodzi do dużych niespodzianek. Zwycięzcy finałów Konferencji wschodniej i zachodniej walczą ze sobą w finale o Puchar Stanleya.

 

 

NHL typy bukmacherskie

Hokej to naprawdę bardzo ciekawa dyscyplina sportu do obstawiania u bukmacherów. Wcale nie musisz typować zwycięzcy spotkania (choć możesz również postawić na remis). Równie dobrze możesz zawierać takie zakłady jak:

 • Liczba bramek
 • Zwycięstwo określoną liczbą bramek
 • Handicap
 • Pierwszy gol
 • Wynik określonej tercji

Możliwości jest wiele, każda różni się kursem i atrakcyjnością. Bardzo ciekawie wyglądają zakłady na żywo na NHL, gdyż sport jest szalenie dynamiczny i ruchy kursów są bardzo szybkie. Jeśli dysponujesz dużą dozą refleksu a także szczęścia, to w ten sposób możesz zarobić całkiem sensowne pieniądze.

W Internecie możesz wyszukiwać takich fraz jak NHL typy bukmacherskie, dzięki którym zobaczysz fora jak i normalne strony internetowe, na których eksperci od obstawiania hokeja dzielą się swoją wiedzą i przewidywaniami co do wyniku konkretnego meczu. Zanim jednak zaufasz temu co mówią wybrane przez Ciebie NHL typy bukmacherskie, sprawdź yield i skuteczność danego typera. Nie warto stawiać swoich pieniędzy na zakłady proponowane przez kogoś kto sam nie zarabia na zakładach.

Pamiętaj, że sport jakim jest hokej, a także NHL w ramach którego rozgrywane jest tak wiele spotkań musi być nieprzewidywalne przynajmniej w pewnym stopniu. Nie ma takiej fizycznej możliwości – by nawet najlepsza drużyna nie przegrała kilku spotkań w trakcie jednego sezonu. Aż osiemdziesiąt dwa mecze fazy zasadniczej (a przecież nie uwzględniamy w tym fazy play-off) dają zbyt wiele możliwości by tak się nie stało. Zmęczenie oraz siła rywala także muszą dać o sobie znać. Kto wie czy NHL typy bukmacherskie na porażki faworytów, połączone ze sprytnym sposobem dobierania stawek jak choćby progresja nie są dobrym przepisem na to, by na zakładach bukmacherskich zarabiać pieniądze.

Nieodłącznym elementem sukcesu takiego przedsięwzięcia jest jednak wzięcie pod uwagę by dopasować stawki do posiadanego budżetu, a także przyjąć określoną strategię gry. Warto przemyśleć, które typy NHL są dla nas najkorzystniejsze. Fakt, że trafiamy kursy rzędu 1.2 z częstotliwością 80% nie oznacza, że są to typy, na których możemy zarobić. Znacznie korzystniej z ekonomiczno-finansowego punktu widzenia jest stawianie typów na NHL po kursie 5.0 z 20% częstotliwością wygranych. Wysokie kursy możesz uzyskać między innymi obstawiając typy na żywo choćby na dokładny wynik określonej tercji. Jeśli stawiasz typy na żywo to będzie ci zdecydowanie łatwiej przewidzieć taki wynik, ponieważ jesteś w stanie prosto zdiagnozować formę zespołów, zawodników, łatwo zauważysz ich zaangażowanie oraz nastawienie co do konkretnego spotkania.

 

 

Typy bukmacherskie NHL

Typy bukmacherskie NHL mogą być naprawdę różne. Niektórzy stawiają na zwycięstwa faworytów bardzo wysokie stawki, podczas gdy inni decydują się zagrać za mniejsze pieniądze na wysokie kursy, na przykład przewidując porażkę Goliata z Dawidem.

Jeśli zależy nam na tym by typy bukmacherskie NHL były w miarę przewidywalne i pewne możemy zdecydować się przed rozpoczęciem sezonu postawić długoterminowy zakład, na przykład na to, że bardzo silna drużyna na pewno awansuje do fazy play-off. Prawdopodobieństwo, że tak się nie stanie jest zazwyczaj bliskie zera, ale w tym wypadku trzeba pogodzić się z faktem, że oferowany przez bukmachera kurs zapewne nie będzie bardzo wysoki. Jeśli jednak takie typy bukmacherskie NHL okrasimy dużą stawką to wygrana może być naprawdę bardzo sensowna a nam uda się zdobyć wielki zarobek.

 

 

Typy NHL

Tak jak wspomnieliśmy już nieco wcześniej, typy NHL mogą być również bardzo ciekawe kiedy zdecydujemy się grać „live”, czyli w zakładach na żywo. Sport jest bardzo dynamiczny, kursy zmieniają się niezwykle szybko, ale dzięki temu, że obserwujemy spotkanie na żywo wiemy w jakiej konkretnie dyspozycji są zawodnicy i obie drużyny. Tym samym nasza analiza może być trafniejsza i bardziej dokładna, jesteśmy w stanie lepiej reagować na wydarzenia na tafli, przez co nie popełniamy błędu o jaki łatwo, kiedy stawiamy typy NHL zanim mecz jeszcze na dobre się zacznie.

Trudnością w obstawianiu NHL jest fakt, że mecze rozgrywane są w nocy czasu polskiego. I o ile twoje typy NHL są stawiane jeszcze przed meczem, to wyniki sprawdzisz bez problemu rano lub w dogodnym dla siebie terminie. Problem rodzi się dla tych osób, które chcą zarabiać na zakładach grając na NHL live. W takim wypadku trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i spory zapas kawy, bo mecze odbywają się w nocy czasu polskiego.

NHL to naprawdę wybitne rozgrywki, charakteryzujące się ogromną dynamiką. Wprawdzie aby „wsiąknąć” w tę dyscyplinę sportu trzeba początkowo trochę czasu (wszak hokej nie jest u nas tak popularny), ale ten komu się to „uda”, zawsze stwierdzi, że hokej to jedna z najciekawszych dyscyplin. Prócz wielkiej dynamiki, emocji, walki i zaangażowania zawodników, bardzo ciekawie prezentuje się opcja obstawiania NHL u bukmacherów. W ten sposób prócz śledzenia ulubionych rozgrywek hokejowych świata, możemy liczyć na to, że uda nam się w ten sposób zarobić dodatkowe pieniądze.

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.