Bukmacherzy w Polsce. Którzy bukmacherzy mogą działać legalnie w Polsce?

Bukmacherzy w Polsce. Którzy bukmacherzy mogą działać legalnie w Polsce?
25 Sty 2019
0
33

 

Totolotek oferuje nowy bonus - zgarnij go teraz!

 

Bukmacherzy w Polsce muszą posiadać specjalną licencję, aby oferować swoje usługi. Zakłady bukmacherskie stanowią popularną w środowisku kibiców formę rekreacji. Mogą oni przeżywać emocje dzięki dodatkowemu aspektowi finansowemu. Oczywiście granie ,,poważne” tyczy się małego odsetka populacji i zdecydowanie częściej ustępuje ,,niedzielnym zakładom”. Co taki gracz powinien wiedzieć, aby nie popaść w kłopoty z prawem? Czy musi w ogóle uważać na strony, które oferują zakłady internetowo?

 

 

Licencja na prowadzenie zakładów – ustawa hazardowa

Starsze osoby pamiętają zapewne zagraniczne podmioty, które oferowały zakłady na polskim rynku. Niestety, ale czasy się zmieniły, a prawo jest jasne. Obecnie możemy grać legalnie tylko u firm posiadających licencję. Takową można otrzymać w Ministerstwie Finansów po uprzednim złożeniu wniosku. Czas oczekiwania na licencję jest stosunkowo długi, ale na graczy czeka kilka firm, które posiadają obecnie ,,uprawnienia” do oferowania zakładów dla polskich graczy.

Istotna jest kwestia typów licencji, ponieważ osobne pozwolenia otrzymuje się na zakłady internetowe oraz stacjonarne. Świetnym przykładem jest tutaj Superbet, który otrzymał najpierw możliwość oferowania zakładów w punktach naziemnych. Oto lista firm, posiadających obecnie uprawnienia na polskim rynku:

  • LVBet,
  • STS (Star-Typ Sport),
  • Fortuna,
  • forBet,
  • Milenium,
  • Totolotek,
  • etoto,
  • Totalbet,
  • Superbet.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego właściwie niektóre podmioty nie ubiegają się o polską licencję? Kłopoty stanowi zazwyczaj problematyczna procedura albo też założenia ustawy hazardowej. Każdy kupon jest bowiem opodatkowany (12%), co sprawia, że wartości wygranych analogicznie zmniejszają się. Zasady są takie same dla wszystkich.

 

Co dla gracza oznacza ustawa hazardowa?

Gracze z początku różnie podchodzili do ustawy hazardowej. Obniżała wszak ich wygrane, czego nie lubi przecież nikt. Z drugiej strony to metoda normalizacji rynku, która aktualnie sprawdza się bardzo dobrze. Większość podmiotów zrezygnowała z oferowania usług w sieci ze względu na możliwe kary. Społeczeństwo także uświadomiło sobie, że sama ustawa nie występuje tylko ,,na papierze”.

Nielegalne granie wiąże się z konsekwencjami karnymi, które mogą prowadzić do horrendalnych wręcz kar finansowych. Wiele spraw toczy się obecnie w sądach, co skutecznie zniechęca do próbowania ,,czarnego rynku”. Poza tym polskie podmioty wcale nie oferują gorszych warunków. Mowa tutaj na przykład o okolicznych promocjach, które zachęcają do zarejestrowania się u danego bukmachera. Na szerokość oferty również nie można narzekać.

Ustawa hazardowa i legalni Bukmacherzy w Polsce

Zakłady bukmacherskie czerpią naturalne korzyści ze zmniejszonego rynku oraz stosunkowo stałej grupy graczy, którzy stawiają kupony. Prowadzi to do skutecznego marketingu, na którym mogą skorzystać także miłośnicy sportu.

Liczne promocje pozwalają na szybkie zaznajomienie się z rynkiem oraz wykorzystanie atrakcyjnych bonusów powitalnych. Przez długi czas podatek ,,na siebie” brał na przykład forBet (po spełnieniu stosownych warunków kuponu). Z takich promocji mogli skorzystać również klienci m.in. Totolotka albo Fortuny, a niektóre akcje trwają do dzisiaj.

Bukmacherzy w Polsce skutecznie zastępują podmioty, które próbują ubiegać się o licencję na polskim rynku albo całkowicie z niego zrezygnowały. Chodzi przecież o całkiem spory ,,kawałek tortu”, który przekłada się nie tylko na zyski firmy. Podmioty działające na rodzimym rynku w dużym stopniu finansują poczynania naszych sportowców. Są tytułowymi sponsorami m.in. drużyn: piłkarskich, siatkarskich, koszykarskich albo żużlowych.

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.