DNB bukmacher – czym są zakłady typu DNB?

DNB bukmacher – czym są zakłady typu DNB?
25 Sty 2019
0
60

 

Bonus 2019 od Fortuny już czeka! Zgarnij go teraz!

 

DNB bukmacher to zakład na trudniejsze spotkania, gdzie może paść remis. Trzeba podkreślić, że legalni bukmacherzy, którzy działają zgodnie z prawem na terenie naszego kraju, oferują Klientom bardzo urozmaiconą paletę zakładów. Osoby początkujące często do końca nie wiedzą czym charakteryzują się konkretne typy. Jesteście w tej grupie? Niedawno zauważyliście bowiem opcję DNB w jednym z legalnych bukmacherów i nie wiecie na czym to wszystko dokładnie polega? Jeśli tak, to świetnie składa się, że trafiliście na naszą dzisiejszą stronę. Wyjaśnimy Wam bowiem specyfikę tego zakładu od A do Z.

Na czym polegają zakłady typu DNB?

Warto zaznaczyć, że literki DNB oznaczają z angielskiego Draw No Bet. Jak to jednak przekłada się na zakłady bukmacherskie? Osoby, które grają DNB mają większe szanse na to, że nie stracą swoich pieniędzy. Najlepiej będzie, jeśli wszystko przedstawimy na konkretnym przykładzie. Już jutro – 15 sierpnia 2018 roku – zostanie rozegrany mecz o Superpuchar Europy. W estońskim Tallinie Real stanie w szranki z Atletico Madryt. Kursy na obie drużyny z Hiszpanii są bardzo wyrównane. Na pewno nie brakuje osób, które finalnie zdecydują się na DNB.

Z jednej strony uważacie, że Królewscy poradzą sobie nawet bez Cristiano Ronaldo? Druga strona medalu jest taka, że zdajecie sobie sprawę z siły defensywnej ekipy Diego Simeone? W takim razie taka opcja jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli Real wygra, to oczywiście zainkasujecie pieniądze. Jeśli natomiast będzie remis, to – zgodnie z nazwą – Wasz zakłady zostanie anulowany. To oznacza, że stawka ponownie wróci do Waszego portfela lub na konto (jeśli obstawiacie na stronie internetowej jednego z legalnych bukmacherów). Przegracie pieniądze tylko wtedy, jeśli wygrają piłkarze Atletico.

Jak zatem widać, jest to dużo bardziej bezpieczny zakład niż czysta “1”. Dlaczego? Jeśli bowiem padnie remis, to w tym drugim przypadku także tracicie swoje pieniądze. Oczywiście, ma to też swoją drugą stronę medalu. Kurs na DNB bukmacher jest sporo mniejszy niż zwycięstwo w konkretnej drużyny (1 czy 2) w regulaminowym czasie gry (biorąc pod uwagę przede wszystkim piłkę nożną czy hokej – w koszykówce czy piłce ręcznej te różnice aż tak znaczące nie są). Warto zatem zastanowić się, która opcja będzie dla Was po prostu lepsza.

Kiedy warto stawiać DNB?

Macie już się świadomość tego czym charakteryzują się zakłady typu DNB. Kiedy warto na nie stawiać? Dużo osób zadaje sobie to pytanie. Bez wątpienia jest to dobra opcja wtedy, jeśli mamy do czynienia z drużynami o podobnym potencjale. Jeśli uważacie, że nieco większe szanse mają na przykład gospodarze, to warto zdecydować się właśnie na DNB. W przypadku remisu otrzymacie bowiem zwrot stawki. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w meczach ekip o podobnym poziomie sportowym nierzadko padają właśnie rezultaty remisowe. Wydaje się, że DNB to zaś nie do końca dobra opcja, kiedy na przykład kurs na faworyta jest relatywnie niski. Jeśli na przykład czysta “1” wynosi bowiem 1.70, to często DNB bukmacher jest oszacowany na około 1.35-1.40. Trzeba zatem zastanowić się czy takie kursy będą Was po prostu satysfakcjonowały. Jeśli już, to warto dodać je do zakładu akumulowane go składającego się z więcej niż jednego typu.

Czym kierować się wybierając zdarzenia?

Bardzo ważne jest to, aby przeanalizować nie tylko potencjał obu drużyn. Warto zwrócić uwagę na to czy w konkretnych rozgrywkach pada dużo remisów. Wtedy DNB jest wskazany. Sporo podziałów oczek jest między innymi w lidze francuskiej – w meczach pomiędzy drużynami ze środka i końca stawki. Trzeba również uwzględnić to czy na przykład gospodarze lub goście często remisują w swojej roli. Czasami bowiem dzieje się tak, że konkretna drużyna notuje naprawdę sporo podziałów oczek w delegacjach – wówczas granie czystej “1” czy “2” jest ryzykowne.

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.