Bukamacherka - jak działa bukmacherka i na czym ona polega?

Bukamacherka - jak działa bukmacherka i na czym ona polega?
24 Sty 2019
0
32

 

Fortuna oferuje bonus na 2019 - zgarnij go właśnie tutaj!

 

Bukmacherka jest już właściwie kolejnym sportem narodowym. Kiedy drużyna piłki nożnej walczy z przeciwnikiem, ich trener zwykle poświęca wiele godzin na analizę, aby zdobyć przewagę. Trener będzie przyglądał się, jak gra drużyna przeciwna, analizował jej system gry, będzie sprawdzał wyniki z poprzednich meczów rywala i badał jaką taktykę stosowali w przeszłości. Trener próbuje zdobyć przewagę nad przeciwnikiem, wyznaczając plan, który poprowadzi jego drużynę do zwycięstwa.

 

Te same zasady obowiązują graczy, którzy obstawiają zakłady u bukmachera. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działa bukmacher; jak ustala swoje zakłady, dlaczego zmienia je w miarę upływu danej rywalizacji sportowej, dlaczego występują maksymalne kwoty zakładów i typy zakładów, z których bukmacherzy uzyskują najwięcej zysków. Oczywiście, ta ostatnia jest bardzo ważna, ponieważ bukmacher zyskuje to, co gracz przegrywa i podobnie jak trener piłki nożnej, jeśli w pełni rozumiemy, jak działa bukmacher, możemy zdobyć przewagę nad nim. Bukmacherzy mają wiele sposobów na ustalenie swoich szans, ale aby zrozumieć to w pełni, musimy spojrzeć na bukmacherów, którzy zazwyczaj są pierwszymi, którzy podnoszą cenę.

Różni bukmacherzy rozproszeni po całym świecie będą pierwszymi, którzy produkują kursy na niektóre rynki zakładów-nie znajdziesz jednego, który jest pierwszy na wszystko. Czyniąc to, będą oni na ogół mieć zespół ekspertów, którzy formułują ceny na podstawie ich opinii. Ustalanie kursów na starcie może być bardzo ryzykownym interesem. Ich opinia może różnić się od opinii publicznej bukmacherów, co może skutkować poważnymi działaniami, które rynek uzna za niewłaściwe. To nie przypadek, że bukmacherzy, którzy produkują najwcześniejszy kurs mają duże marże bukmacherskie.

 

 

Marża bukmachera to zasadniczo zysk netto, który bukmacherzy powinni czerpać z zysków w długim okresie. Przykład meczu tenisa wycenionego przez bukmacherów:

Rafael Nadal 1.47 (7/15) Andy Murray 2.38 (11/8)

Marża bukmachera tutaj obliczana jest przez zsumowanie odwrotności kursów jak poniżej.

1/1.47 + 1/2.38 = 110% – marża bukmachera 10%

Nie zależnie od tego, jaki wynik padnie, bukmacher zarobi. Przy tak ustawionym kursie łatwym do przewidzenia jest, że większość zakładów będzie obstawionych na Nadala. Tylko niektórzy obstawiający zaryzykują i obstawią na Murray. Sprawdźmy to. Wyobraźmy sobie, że na Nadala postawiono łącznie 6000 PLN, a na Murraya 4000 PLN. Tak więc w puli mamy 10 000 PLN. Jeśli wygra Nadal do wypłaty zwycięzcą trafi 8820 PLN (6000 x 1.47), jeśli natomiast wygra przypadnie Murrayowi, zwycięzcy zgarną w sumie 9520 PLN (4000 x 2.38). W pierwszym przypadku zysk dla bukmachera to 1180 PLN, a w drugim 480 PLN. Tak więc w każdym z analizowanych przypadków to bookmacher zyskuje, zwłaszcza gdy popatrzymy na sprawę długoterminowo.

 

 

Oczywiście niemożliwe jest ustalenie faktycznego prawdopodobieństwa zwycięstwa danej drużyny czy zawodnika. Gdybyśmy mieli taką umiejętność, bylibyśmy niesamowicie bogaci! Można natomiast próbować to przybliżyć. Zawsze, gdy obstawiamy, przybliżamy prawdopodobieństwa w naszych głowach. Nawet jeśli nie wiemy, jakie są prawdopodobieństwa, nadal wydajemy pewien osąd, że oferowane kursy są większe niż te, w które faktycznie wierzymy, a więc stawiamy na nie. Bukmacherka to dyscyplina hazardowa. Im lepiej ocenimy prawdopodobieństwo tym większą szansę mamy na wygraną. Jednak po drugiej stronie stoi zawsze zakład bukmacherski, który też chce zarobić. Jeśli czujemy się na siłach możemy się z nimi zmierzyć, warto jednak oprócz liczenia na łut szczęścia posiłkować się prawdopodobieństwem i statystyką.

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.