Najlepsze typy bukmacherskie - jakie typy najczęściej sprawdzają się w grze?

Najlepsze typy bukmacherskie - jakie typy najczęściej sprawdzają się w grze?
24 Sty 2019
0
103

 

Koniecznie sprawdź bonus 2019 od ForBet pod tym linkiem

 

Najlepsze typy bukmacherskie to takie, które najczęściej się sprawdzają. Każdy typ wiąże się z ryzykiem. Sport jest nieprzewidywalny, a na wynik końcowy wpływa wiele czynników. Pojęcie ,,pewniaki” jest zatem umowne, ale istnieje. Czym są i czy warto opierać swoją grę właśnie na nich?

 

 

,,Pewniaki” oraz szansa ich powodzenia

Każdy typ analizuje się bardzo dokładnie. Sprawdza formę, historię, składy oraz szacuje kursy na bazie własnej wiedzy oraz doświadczenia. Jeżeli zdecydowany faworyt gra z dużo słabszą ekipą, możemy mówić o tzw. ,,pewniaku”. To typ, który ma olbrzymie szanse na powodzenie końcowe, dlatego często dodaje się go do kuponów.

Czy gra na takich zdarzeniach jest w ogóle opłacalna? Zdania są podzielone, ale z reguły takie typy mają bardzo niskie kursy wyjściowe. Aby zwiększyć wygraną stawia się zatem dodatkowe zdarzenia jak na przykład zwycięstwo 2:0 w tenisie albo też mecz z handicapem w piłce nożnej. Z reguły szanse na wejście takiego zdarzenia są nadal większe od analogicznych zdarzeń prostych o podobnym kursie.

 

 

Sztuka tworzenia kuponu

Najlepsze typy bukmacherskie to innymi słowy technika obstawiania, która najczęściej pozwala nam wygrywać. Typowanie powinno być rekreacyjną czynnością, ale wiadomo, że każdy lubi wygrywać. Metodą stricte relaksacyjną jest puszczanie tzw. tasiemek. Szanse ich powodzenia są jednak minimalne, a prosty rachunek prawdopodobieństwa mówi nam o takich typach wszystko.

Lepiej ograniczać liczbę zdarzeń na kuponie, ponieważ każde zwiększa nasze ryzyko inwestycyjne. Jeżeli traktujemy zakłady bukmacherskie stosunkowo poważnie, prawdopodobnie szybko wyrobimy sobie zdanie o poszczególnych typach.

Gracze bardziej rozważni, wybierają z reguły zdarzenia o dwóch możliwych wynikach końcowych. Do takich można zaliczyć typy z serii ,,podwójna szansa”, sumy bramek, zwycięzce meczu (m.in. tenis, koszykówka, siatkówka) oraz handicapy. Dobrym rozwiązaniem w stosunku do piłki nożnej staje się zakład bez ryzyka. Kurs jest rozliczany jako 1.0 w przypadku remisu wybranej przez nas drużyny. Dla niektórych to niedosyt, ale taki typ ma wyższy kurs od analogicznej ,,podwójnej szansy”.

Bardziej zaawansowane typy to gra tzw. kombinacjami. Tutaj sztuka polega na odpowiednim złożeniu w całość bloków typerskich. Kupony układa się według zależności i przynoszą profit końcowy przy określonym rezultacie (chociaż wygrana proporcjonalnie maleje). Jeżeli zdecydujemy się na grę systemem (na przykład 6 z 9), odniesiemy sukces przy powodzeniu już 2/3 naszych typów. Typer musi się jednak zastanowić, czy ryzyko jest adekwatne oraz jakie zdarzenia na kupon dobrać (te ze zbyt małym kursem w jednej sekcji będą nieopłacalne).

 

 

Czy warto typować duże imprezy sportowe?

Najlepsze typy bukmacherskie na dużych imprezach mogą sprawdzać się w wypadku nietypowych zdarzeń na boisku. Na takich imprezach tworzą się światowe legendy, ale zdecydowanie częściej królują faworyci. Duże imprezy sportowe przyciągają graczy i zachęcają swoją stosunkowo dużą przewidywalnością. Nie trzeba być ekspertem piłki nożnej, aby porównać reprezentacje Francji oraz Australii. Dlatego też typy te cieszą się tak dużą popularnością.

Kij ma jednak dwa końce i czasami prowadzi do mylnych wniosków. Gdy nie mamy o czymś pojęcia, raczej nie stawiajmy tego na siłę. Niektórzy mają tendencję do zbytniego emocjonowania się. Zwycięski kupon jest dla nich oznaką dużego szczęścia i w efekcie chcą szybko pomnożyć zyski.

Unikać powinno się małych, kameralnych lig oraz sportów amatorskich. Warto wiedzieć o tym, że żeński sport jest z reguły bardziej nieprzewidywalny od męskiego. W przypadku niektórych dyscyplin indywidualnych, bierzmy pod uwagę duże ryzyko ,,zmiany formy”. Często ma to odzwierciedlenie w meczach tenisa ziemnego, gdzie warto typować duże imprezy (Wielkie Szlemy), ale lepiej omijać lokalne rozgrywki o niskich wygranych oraz wątpliwym stopniu zaangażowania bardziej doświadczonych sportowców (ITF, Challenger).

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.