Analizy sportowe - jak je wykonywać i gdzie można je znaleźć

Analizy sportowe - jak je wykonywać i gdzie można je znaleźć
22 Sty 2019
0
42

Odbierz bonus od LvBet i przeznacz go na zakłady!


Zamiast, jak to mówi popularne przysłowie, wybierać się z motyką na słońce warto przed dokonaniem zakładu bukmacherskiego, przeprowadzić analizę wydarzeń sportowych. Nie daje ona co prawda gwarancji sukcesu, ale zwiększa nasze szanse na wygraną. Analiza sportowa nie jest skomplikowanym i czasochłonnym procesem, zwłaszcza osobom które na co dzień interesują się sportem, nie powinna sprawić większego kłopotu. Nie trzeba być także zaawansowanym graczem, nawet początkujący z zakładami bukmacherskimi może dokonać takiej analizy, o ile wystarczy mu chęci i zapału.

 

 

 

Dobra analiza sportowa powinna obejmować kilka sfer związanych z wydarzeniem sportowym, którego mają dotyczyć nasze typy. Na początku warto sprawdzić wysokość oferowanych przez bukmacherów kursów i dokonać oceny opłacalności typowania konkretnego wydarzenia po aktualnym kursie. Jeżeli po tym pierwszym etapie wiąż jesteśmy na „tak”, możemy przejść do konkretnej analizy sportowej. Przeprowadzenie szczegółowej analizy powinniśmy zacząć od tabeli rozgrywek, gdzie uwzględniono także wydarzenie sportowe, którego będzie dotyczył typ.

 


Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim:

 

  • siłę obu drużyn – np. na podstawie budżetu danego klubu oraz posiadanej przez niego kadry;
  • miejsce rozgrywki - własne boisko zawsze daje psychiczną przewagę gospodarzom, o czym nie trzeba chyba nikogo przekonywać;
  • wyniki wcześniejszych bezpośrednich starć między tymi drużynami – jest to tzw. statystyka H2H (ang. head-to-head). Warto jednak pamiętać, że historia meczów bezpośrednich może nie oddawać aktualnej formy i sytuacji danych drużyn, stąd kierowanie się tym kryterium może być niemiarodajne;
  • aktualną statystykę bramkową – można z niej wyciągnąć wnioski dotyczące stylu i skuteczności gry drużyn, by następnie zestawić te dane ze sobą i spróbować przewidzieć przebieg rozgrywki.

Często mówi się, że statystyki nie grają – to prawda. Chociaż wnioski wyciągnięte z analizy sportowej statystyk mogą okazać się miarodajne, zawsze należy pamiętać, że nie stanowią one gwarancji sukcesu naszego typowania. Dlatego też, analiza sportowa powinna obejmować także kolejną sferę. Istnieje jeszcze sporo innych czynników determinujących sposób i skuteczność gry danej drużyny. Musimy więc rozeznać się w sytuacji kadrowej i około meczowej.

 

 

Dobrym i pewnym źródłem informacji są w tym przypadku strony klubów sportowych i inne portale zajmujące się sportową tematyką. To z nich możemy dowiedzieć się np. czy najskuteczniejszy strzelec danej drużyny nie doznał ostatnio jakiejś wykluczającej go kontuzji lub czy któryś z podstawowych obrońców nie pauzuje akurat za żółte kartki. Innym istotnym kryterium jest aktualna forma drużyny.

W najlepszej sytuacji będziemy, kiedy po prostu oglądaliśmy ostatnie mecze danych drużyn, wiadomo jednak, że nie zawsze jesteśmy w stanie być na bieżąco, dlatego warto obejrzeć jakiś skrót lub analizy pomeczowe ekspertów. To da nam ogólny ogląd na aktualną sytuację. Weźmy pod uwagę także rangę spotkania, która na pewno będzie w pewnym stopniu oddawać poziom mobilizacji zawodników. Jednym słowem, im większa stawka, tym większe starania.

Gdy zbierzemy wszystkie powyższe dane, będziemy mieli ogólny obraz drużyn i okoliczności, które mogą mieć znaczący wpływ na wynik przyszłej rozgrywki. Pamiętajmy jednak, że analiza sportowa, nawet najbardziej szczegółowa i dokładna, to nie wróżba, której spełnienia możemy oczekiwać ze stuprocentową pewnością, ale uzasadnienie dla naszego typu, które jednak może okazać się niewystarczające, albo złudne. Dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe – mówi stare piłkarskie powodzenie. Faworyci mogą zawieść, a drużyny uznawane za słabe, sprawić niespodziankę, o czym wie każdy kibic sportowy.

Komentarze
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.