eFortuna
Kurs 2.20
Stawka 10
Typ 2
Druga analiza to spotkanie 33 kolejki Bundesligi.Do końca pozostały łącznie z obecną dwie kolejki Stuttgart nie ma już szans dogonić Schalke i sezon zakończy na 16 miejscu ,które daje grę w barażach o utrzymanie natomiast Wolfsburg nadal ma szansę na zajęcie miejsca dającego grę w Lidze Mistrzów obecnie plasują się na siódmej pozycji i do czwartego Eintrachtu tracą zaledwie dwa punkty.Stuttgart w sześciu ostatnich spotkaniach wygrał zaledwie jedno spotkanie,jeden raz również remisując oraz odnosząc cztery porażki ich bilans na własnym stadionie to 5 zwycięstw,4 remisy oraz 7 porażek strzelili 19 bramek tracąc 27.Wolfsburg natomiast odniósł ważne dwa zwycięstwa z rzędu pokonując Hoffenheim (4:1) i Nuernberg (2:0), a także remisując 1:1 z Eintrachtem.Ich bilans w sześciu spotkaniach to 3 zwycięstwa,remis oraz dwie porażki na wyjazdach Wolfsburg posiada bilans 8 zwycięstw,2 remisy oraz 6 porażek strzelili 26 bramek tracąc 24.Bilans bezpośrednich spotkań jest wyrównany od 1997 roku obie ekipy spotkały się 42 razy zarówno Stuttgart jak i Wolfsburg mają po 18 wygranych 6 razy padł remis.Jeżeli chodzi o sytuację kadrową to Stuttgart wystąpi bez zmagających się z problemami zdrowotnymi Becka i Zubera oraz pauzującego za czerwoną kartkę Ascacibara.Wolfsburg będzie musiał poradzić sobie bez Casteelsa, Verhaegha, Camacho i Stefaniaka. Przewidywalne składy obu ekip prezentują się następująco: Stuttgart: Zieler – Pavard, Kabak, Kempf, Sosa – Castro – Gentner, Aogo – Didavi – Donis, Gomez Wolfsburg: Pervan – William, Knoche, Tisserand, Roussillon – Guilavogui – Gerhardt, Arnold – Klaus, Mehmedi – Weghorst. Jak już wspominałem Stuttgart nie ma szans na miejsce dające bezpośrednie pozostanie w Bundeslidze więc nie podejdą do tego spotkania aż tak zmotywowani w przeciwieństwie do Wolfsburga,który ma o co walczyć.Stawiam na minimalne zwycięstwo gości.