eFortuna
Kurs 1.81
Stawka 10
Typ Spotkanie/liczba goli-Metz/+1.5
Druga analiza to spotkanie Ligue 2 walczący o awans do najwyższej klasy rozrywkowej lider Tabeli Metz podejmuje broniący się się przed spadkiem zajmujący 16 miejsce Chateauroux.Gospodarzą awansu nic już raczej nie zabierze awansują pierwsze dwa zespoły, a nad trzecim w tabeli Paris FC Metz ma 12 punktów przewagi.Metz także jest niepokonane od ośmiu spotkań notując w tym czasie cztery zwycięstwa oraz cztery remisy.Ich bilans na własnym stadionie to 10 zwycięstw,2 remisy oraz 3 porażki strzelili 27 bramek tracąc 9.Chateauroux natomiast od siedmiu spotkań pozostaje bez wygranej zanotowali w tym czasie cztery remisy oraz trzy porażki.Ich bilans w meczach wyjazdowych to cztery zwycięstwa,sześć remisów oraz pięć porażek zdobyli przy tym 12 bramek tracąc 16.Historia bezpośrednich spotkań także przemawia za gospodarzami od 1997 roku obie ekipy grały ze sobą 17 razy 11 spotkań wygrało Metz 5 razy padł remis zaledwie raz wygrało Chateauroux.Pierwszy mecz obecnego sezonu na Stade Gaston Petit zakończył się zwycięstwem Metz 1:2.Ogólnie Metz nie przegrał z Chateauroux sześciu ostatnich spotkań notując w tym czasie cztery zwycięstwa oraz dwa remisy.Warto też zaznaczyć różnice zdobytych bramek przez najlepszych strzelców obu zespołów Habib Diallo zdobył dla Metz 20 goli,zaledwie 5 bramek zdobył Gregory Bourillon dla Chateauroux.Stawiam tutaj na kolejne pewne zwycięstwo Metz i umocnienie się na pozycji lidera Ligue 2.