eFortuna
Kurs 2.05
Stawka 10
Typ 1
Pierwsza analiza to spotkanie Championship Hull na własnym stadionie podejmuje Wigan.Gospodarze zajmują 12 miejsce w tabeli i mają pewne utrzymanie na kolejny sezon nie mają także już szans na awans do najwyższej rozgrywkowej.Natomiast Wigan nadal nie może być pewna utrzymania w lidze.Zajmują 19 miejsce i mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.Hull City na własnym stadionie prezentuje się bardzo dobrzenie przegrali żadnego z 11 meczów przed własną publicznością ich bilans to 10 zwycięstw 5 remisów oraz 5 porażek zdobyli przy tym 34 bramki tracąc 19.Ostatnie 6 spotkań Hull to 3 zwycięstwa remis oraz dwie porażki w wysokiej formie jest Kamil Grosicki,który w dwóch ostatnich spotkaniach strzelił 4 bramki i to on poprowadził swój zespół do dwóch zwycięstw z rzędu.Wigan natomiast pod względem meczów wyjazdowych radzi sobie bardzo słabo wygrali zaledwie jeden mecz cztery remisując i aż 15 przegrywając zdobyli przy tym 18 bramek tracąc 40.Jedyne co może przemawiać za Wigan to bilans bezpośrednich spotkań od 2003 roku obie ekipy spotkały się 9 razy 2 spotkania wygrało Hull raz padł remis 6 spotkań wygrało Wigan w pierwszym meczu tego sezonu Wigan an własnym stadionie wygrało 2:1 wcześniej obie ekipy spotkały się aż 8 lat temu.Jeżeli chodzi o absencje w zespole Hull nie zobaczymy kontuzjowanego Angusa MacDonald'a niepewny natomiast jest występ Stephena Kingsleya i Ondreja Mazucha.Wigan natomiast zagra bez kontuzjowanych Michaela Jacobsa i Calluma McManamana niepewny jest natomiast udział Robertsa.Biorąc pod uwagę ostatnią formę Hull City oraz Grosika stawiam na ich zwycięstwo.