eFortuna
Kurs 1.92
Stawka 10
Typ 1
Na kolejną analizę wybrałem hit niedzielnych spotkań.Będzie to pierwsze od dawna El Clasico bez jego dwóch najważniejszych aktorów Leo Messiego i Cristiano Ronaldo.Jeżeli chodzi o formę obu drużyn zdecydowanie w lepszej dyspozycji jest Barcelona w ostatnich pięciu spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa oraz dwa remisy Real natomiast jest cieniem samego siebie z poprzedniego sezonu widać że odejście CR7 odbiło się na klubie Bale i Benzema nie dają takiej jakości jak Portugalczyk co widać po wynikach w ostatnich pięciu meczach zaledwie jedno zwycięstwo remis oraz trzy porażki z dużo słabszymi rywalami jak CSKA Moskwa,Deportivo Alaves czy Levante.Brak Leo Messiego nie wpłynie na Barcelonie tak jak brak Ronaldo w Madrycie doskonale z zastąpieniem Argentyńczyka radzą sobie choćby Suarez, Coutinho,Rafinha oraz Dembele.Jeżeli chodzi o bilans bezpośrednich meczów to przemawia on an korzyść Barcelony,która na 65 spotkań wygrała 29 przy 17 remisach i 19 zwycięstwach Realu w poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się czterokrotnie w meczu o Superpuchar Hiszpanii dwukrotnie 3:1 oraz 2:0 wygrał Real natomiast w lidze Barcelona wygrała na wyjeździe 3:0 oraz zremisowała u siebie 2:2.Jeżeli chodzi o sytuacje kadrową to trener Barcelony nie będzie mógł skorzystać z wspomnianego już Leo Messiego oraz Samuela Umtitiego i Thomasa Vermaelena.W Realu natomiast nie zagrają Daniel Carvajal oraz Mariano Diaz.Przypuszczalne składy obu drużyn prezentują się następująco: Barcelona: ter Stegen – Alba, Lenglet, Pique, Roberto – Arthur, Busquets, Rakitić – Coutinho, Luis Suarez, Rafinha. Real: Courtois – Marcelo, Ramos, Varane, Nacho – Kroos, Casemiro, Modrić – Isco, Benzema, Bale. Jak wiadomo El Clasico rządzi się własnymi prawi jednak biorąc pod uwagę formę obu drużyn zdecydowanym faworytem jest dla mnie Barcelona typuje wynik 3:1.